yeniloji.com
Bakım

İstenmeyen Tüyleri Azaltma Yöntemleri

Henüz yorum yazılmadı
İstenmeyen Tüyleri Azaltma Yöntemleri
Yeniloji 207 görüntüleme

İstenmeyen tüyleri azaltmak için epilasyon yöntemlerinin yanı sıra birtakım doğal uygulamalarda kullanılabilmektedir.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri Nelerdir?

Vücudumuzda pek çok bölgede rastladığımız istenmeyen tüyler her ne kadar alınsa da tekrardan çıkmaktadır. Tüylerden kurtulmak için geliştirilmiş birçok yöntem vardır. Bunlardan bazıları lazer epilasyon yöntemleri, ağda, jilet ve tüy dökücü gibidir. Bu yöntemlerin bazıları acılı iken bazıları değildir. Fakat tüyleri azaltma konusunda her yöntem etkili değildir.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için doğal yöntemlerin uygulanması kıl köklerinin zayıflamasını sağlar ve böylece zaman içerisinde azalma, seyrelme meydana getirir.

Pürüzsüz bir cilt için uygulanabilecek bazı tüy dökücü yöntemler bulunmaktadır. Doğal yöntemler diğer yöntemlere göre daha etkili olabilmektedir. Tüylerden kurtulmak için kıl kökünün zayıflaması sağlanmalıdır. Bunun gerçekleşmesi için ise köklerin beslenmesini engelleyen yöntemlerin uygulanması gerekmektedir. Doğal yöntemlerin çoğu bu konuda etkilidir. Her kadın için her yöntem etkili olmasa da birçok etki meydana gelebilmektedir.

Kıllardan Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler

Evde kalıcı olarak istenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanabilecek bazı yöntemler bulunmaktadır. Sadece kadınlar değil aynı zamanda erkeklerde istenmeyen kıllardan kurtulmak için doğal yöntemleri araştırmaktadır. İstenmeyen kıllardan kurtulmanın kesin yolları doğal yöntemlerden geçmektedir. Bu yöntemlerden bir tanesi zerdeçal ile tüy azaltma yöntemidir. Bu yöntemi uygulamak için tüylü bölgeyi kapsayacak kadar 1-2 kaşık zerdeçal ve zerdeçalı macun kıvamına getirmek için bir miktar su ya da sür gerekmektedir. Macun kıvamına getirilen karışım tüylü bölgeye sürülür ve 15-20 dk. bekledikten sonra ılık su ile temizlenir. Düzenli uygulama sonrasında tüylerde azalma meydana gelebilir.

Tüylerden kurtulmanın kolay yolu olarak uygulanabilen bir başka yöntem kolonya uygulamasıdır. Bu yöntem son zamanlarda popüler olan bir uygulamadır. Yöntemi uygulamak için öncelikle kolonyayı tüylü bölgeye sürünüz. Ponza taşı yardımı ile sürdüğünüz bölgeye birkaç dakika masaj yapınız. Bu işlem sonrasında tüylerde dökülme fark edebilirsiniz. Bu yöntemi kolunuz için uygulayabilirsiniz. Kolonya yüz için yan etkiye neden olabilir.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Kesin ve Kalıcı Yolları

Vücudumuzun pürüzsüz olması için tüylerden kurtulmaya yardımcı olan doğal yöntemler arasında diş macunu uygulaması bulunmaktadır. Son zamanlarda birçok kişi tarafından uygulanan ve etkili sonuç vermesi ile bilinen bu yöntemi evde sizler de uygulayabilirsiniz. Diş macunu ile kıllardan kurtulmak ve son vermek için gerekli olan bu kürü yarım aloe-vera yaprağının içerisindeki jeli, yarım tatlı kaşığı kadar soda ve diş macununu bir kaseye boşaltınız. Diş macunu karışımı krem haline getirmek için faydalı olacaktır. Ayrıca hijyenik bir maddedir. Karışımın içerisinde yarım limon da sıkıp karıştırdıktan sonra uygulamak istediğiniz bölgeye sürünüz. 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayınız. Bu yöntem sayesinde kıl kökleri zayıflar ve tüyler dökülmeye başlar.

Erkeklerde ve Kadınlarda İstenmeyen Tüyleri Yok Etmek

Her sağlıklı insanın vücudunun belli bölgelerinde tüylenme meydana gelmektedir. Bu erkekler için de kadınlar için de geçerli bir durumdur. Erkekler tüy yönünden kadınlara göre daha baskın bir anatomiye sahip olabilmektedir. Tüylenme eğer ki normalden fazla ise bu hormonal bir sağlık problemi olarak kabul edilebilir. Bunun haricinde vücuttaki kılları yok etmek için doğal çözüm yollarını uygulamak mantıklıdır.

Vazelin tüyleri dökmenin doğal yollarından biridir. Bir kabın içerisine vazelin, zerdeçal, bal ve limon ekleyin. Bal macun kıvamına getirmek için önemlidir. Karışımı hazırladıktan sonra tüyleri dökmek istediğiniz bölgeye sürüp 15-20 dk. bekleyiniz. Bu işlem sonrasında tüylerinizin döküldüğünü fark edebilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Hızlı ve İşe Yarayan Göbek Eritme Yöntemleri

Hızlı ve İşe Yarayan Göbek Eritme Yöntemleri

Bel bölgelerindeki fazlalıklardan sıkılan kişiler, hızlı ve işe yarayan göbek eritme yöntemleri sayesinde çok daha çekici bir görünüme kavuşma fırsatını elde edeceklerdir...

Kalıcı ve Hızlı Kilo Vermenin Yöntemleri ve Yolları

Kalıcı ve Hızlı Kilo Vermenin Yöntemleri ve Yolları

Zayıflamak ve daha güzel bir fiziğe kavuşmak isteyen kişiler kalıcı kilo vermenin yöntemleri sayesinde bunu tüm hayatlarına yaymak istiyorlar...

Saç, Sakal Uzatmak İçin Ne Yapılmalı? Saç Uzatma Teknikleri ve Yöntemleri

Saç, Sakal Uzatmak İçin Ne Yapılmalı? Saç Uzatma Teknikleri ve Yöntemleri

Özellikle kadınlar için önemli bir konu olarak görülse de günümüzde erkekler tarafından da ilgi duyulan saç uzatma veya erkeklerin özellikle sakal uzatma istekleri yerine gelmesi için birçok krem, şampuan ve maske gibi yöntemler bulunmaktadır...

Hızlı Zayıflama Tüyoları, Yolları ve Yöntemleri Nelerdir?

Hızlı Zayıflama Tüyoları, Yolları ve Yöntemleri Nelerdir?

Hızlı zayıflama tüyoları çok çeşitli olarak kişinin alışkanlıklarına göre farklılık gösterebilmektedir...