yeniloji.com
Zayıflama

Mısır Püskülü Yağ Yakar mı? Zayıflatırmı? Mısır Püskülü ile Zayıflama

Henüz yorum yazılmadı
Mısır Püskülü Yağ Yakar mı? Zayıflatırmı? Mısır Püskülü ile Zayıflama
Yeniloji 459 görüntüleme

Mısır püskülü; mısır kabukları ile mısırın kendisi arasında kalan kısımdır ve yağ yakıcı etkisi ile zayıflama çayı olarak tüketilen bir besindir.

Mısır PÜSkÜLÜ Yağ Yakar mı? Zayıflatır mı?

Zayıflama ve detoks etkisi olan mısır püskülü, mısıra tanelerinin etrafını çevreleyen saçaklar olarak tanımlanmaktadır. İçeriğinde yoğun miktarda vitamin ve mineral bulunmaktadır. İçerisinde sodyum, potasyum ve kalsiyum gibi mineraller vardır ve bu özelliği sayesinde bilinen pek çok bitki çayından daha faydalı etkilere sahiptir. İçeriğinde bulunan allantoin ve bitkisel şekerler sayesinde vücuttan toksin atmaya yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda ödem attırıcı ve idrar söktürücü özelliği de bulunmaktadır.

Mısır püskülü çayı, tok tutucu özelliği sayesinde daha az yemek tüketerek zayıflamaya yardımcı olmaktadır.

Son zamanlarda bilineN ve uygulanan en etkili zayıflama yöntemleri arasında yer alan mısır püskülü vücuttaki kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olur. Bu etki açlık ve tatlı krizlerinin bastırılmasına yardımcı olur. İştah azaltıcı etkisi ve vücuttaki fazla suyun dışarı atılmasını sağlayan özelliği sayesinde kısa süre içerisinde vücutta hem yağ yakımı hem de genel bir zayıflama sağlamaktadır.

Mısır PÜSkÜLÜ ÇAyı ile Zayıflama

Doğal içerikli mısır püskülünün kalorisi yüksek olmadığından bu bitki çayı ile zayıflama sağlamak hem faydalı hem de kalıcı olabilmektedir. Bu çayı hazırlamak için malzemeler; 1 yemek kaşığı miktarında doğranmış şekilde mısır püskülü, 1 bardak su ve isteğe göre 1 yarım kaşık baldır. Bu çayı hazırlarken ilk yapmanız gereken mısır püsküllerini özenli bir şekilde ayırmak ve doğramaktır. Bu sırada 1 bardak suyu ocakta kaynatınız. Su kaynadıktan sora hazırlamış olduğunuz mısır püsküllerini suyun içerine ilave ediniz ve demlenmesini bekleyiniz. Kısık ateşte yaklaşık 15 dakika demlenmesini bekledikten sonra çayı tüketebilirsiniz. Eğer biraz tatlandırmak isterseniz şeker yerine bal ilave edebilirsiniz. Bu doğal çay günde 2 bardak ve duruma göre 3 bardak olarak yemeklerden yaklaşık 1 saat önce tüketilebilir. Fakat ilaç kullanıyorsanız ve bir hastalığınız varsa doktorunuzla görüşerek tüketiniz.

Mısır PÜSkÜLÜNÜN Faydaları Nelerdir?

Kilo vermek için tüketilen mısır püskülünün faydaları oldukça çeşitlidir. Yararlarından bazılarını şu şekilde belirtebiliriz:

  • Mesane ve idrar yolları enfeksiyonlarına karşı koruyucudur.
  • Prostat iltihaplanmalarından kullanımı önerilmektedir.
  • Kolesterol düzenleyici etkisi sayesinde kalp hastalıklarına karşı önleyici niteliktedir.
  • Diyabet hastalıklarında faydalı olmaktadır.
  • Vücudun zinde kalmasını ve enerjik olmasını sağlar.
  • İdrar söktürücü ve ödem attırıcı etkisi ile böbrek taşı gibi sağlık sorunlarında tüketilebilir.
  • Tansiyon hastaları için faydalı etkiler sunabilir.
  • İltihap ve enfeksiyonlara karşı etkilidir.

Mısır PÜSkÜLÜNÜN Zararları Nelerdir?

Mısır püskülü ileri derecede diyabet hastaları tarafından kullanılmamalıdır. Çünkü kan şekerine etkileri bulunmaktadır. Bu çay aşırı miktarda tüketilmemelidir. Özellikle zayıflama sürecinde çok fazla tüketildiği zaman yan etkiye neden olabilir. Sindirim sisteminin düzenlenmesi için günde 2 defa tüketmek yeterli olacaktır. Hamile kadınların kullanımına uygun değildir. Emziren anneler ise belli bir aydan sonra kullanmalı ve sakıncaları olabileceği için doktor onayı almalıdır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Yağları Dondurarak Zayıflama Nedir? Nasıl Yapılır?

Yağları Dondurarak Zayıflama Nedir? Nasıl Yapılır?

Yağları dondurarak zayıflama yöntemi; fazla kiloya neden olan ve depolanmış inatçı yağları vücuttan atılmasını sağlayan bir kilo verme yöntemidir...

Siyanür Zehirlenmesi Nedir? Nasıl Olur? Tedavisi ve Belirtileri

Siyanür Zehirlenmesi Nedir? Nasıl Olur? Tedavisi ve Belirtileri

Siyanür; hidrosiyanik ve prussik asit olarak bilinen, insan vücudu için son derece zararlı olan, genel olarak altın madenciliğinde ve metal kaplamalarda kullanılan zehirli bir maddedir...

Kristal Hastalığı Nedir? Neden Olur? Belirtileri Nelerdir?

Kristal Hastalığı Nedir? Neden Olur? Belirtileri Nelerdir?

Kristal hastalığı; şiddetli baş dönmeleri ile kendini gösteren, her yaşta görülebilen, kafaya alınan bir travma ya da herhangi bir sebebe dayanmadan meydana gelebilen bir rahatsızlıktır...

Kakao Tozu Zayıflatırmı?

Kakao Tozu Zayıflatırmı?

Kakao tozu; içerik bakımından oldukça zengin ve hem zayıflamaya hem sağlığa pek çok faydası olan bir besindir...