yeniloji.com
Yaşam

Korse Elbise Altında Belli Olur mu?

Henüz yorum yazılmadı
Korse Elbise Altında Belli Olur mu?
Yeniloji 185 görüntüleme

Korseler ince kumaşlardan elde edilen esnek giysilerdir ve elbiselerin altına uygun korse modeli giyildiğinde belli olmamaktadır.

Elbise Altına Korse Giyilir mi?

Geçmişte ve günümüzde kadınlar genel olarak elbiselerin altına korse giyerek daha zarif ve şık gözükmeyi başarmaktadır. Elbise altına korse giydiğinizde vücudunuz daha ince ve zarif gözükmektedir. Vücut hatlarınız daha kıvrımlı olur ve yaklaşık 2 bedene kadar zayıf gözükürsünüz. Fakat bunun gerçekleşmesi için öncelikle elbisenin dokusuna, kumaşına, darlığına ve modeline göre bir korse seçimi yapılmalıdır.

Elbise altında korsenin belli olmaması için kalın olmasan dikişsiz korse modellerinin kullanılması gerekmektedir.

Korse kumaşları vücudu sarar ve esnek kumaşı sayesinde rahatlık katar. Eğer elbise çok dar ise tercih ettiğiniz korse vücudu saran ve sıkılaştıran dikişsiz modellerden olmalıdır. Çünkü farklı korseler potluk yapabilir ve elbise altından belli olabilir. Bunun olmaması için katlanmayacak şekilde korse kullanılmanız gerekmektedir. Elbise kumaşı da oldukça önemlidir. Bazı elbiselerin kumaşları çok ufak ayrıntıları bile belli edebilmektedir. Bu tarz elbiselerin altına korse seçerken daha titiz davranmanız gerekmektedir.

Elbise Altına Korse Nasıl Seçilir?

İster günlük ister özel davetlerde tercih etmiş olduğunuz bir elbise modeli olsun, seçtiğiniz korse şıklığınıza şıklık katacaktır. Elbiseleriniz için uygun korseyi seçerken öncelikle fazlalıklarınızın bulunduğu bölgeye göre inceltici korse seçmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Eğer ki göbek bölgenizde fazlalık varsa toparlayıcı ve inceltici korselerden yararlanmalısınız. Eğer ki kilonuz yoksa ve sadece belinizin incelmesini istiyorsanız bel inceltici modelleri tercih edebilirsiniz. Bunların yanı sıra popo kaldıran, kalça sıkılaştıran ve göğüslerin toparlanmasını sağlayan iç giysiler de vardır. Dilerseniz tekini dilerseniz birkaç tanesini seçerek elbise altına giyebilirsiniz.

Elbise giydiğinizde rahat ve şık gözükmek için elbise modelinize göre korse seçiniz. Elbise eğer ki dekolteli ise korse kullanımı daha zor olabilir. Göğüs dekolteli bir elbisede sütyen kullanımı şık durmamaktadır. Derin sırt dekolteli bir elbisede bel incelten korse ya da göbek için iç giysi kullanımı doğru olmaz. Bu nedenle korse seçimi kadar elbise seçimi de şık ve zarif gözükmeniz konusunda etkilidir.

Dar Elbise Altında Korse Belli Olur mu?

Elbiselerin pek çok farklı modeli vardır. Bunlar dar, dökümlü, kısa, uzun şeklinde uzayıp gitmektedir. Dar elbiseler düz ya da balık modeller olabilir. Bu elbiseler fiziği tam olarak göstermektedir. Özellikle düz modeller giyildiği zaman vücut şeklini almaktadır. Balık elbiseler ise bel bölgesinin ince olmasını isteyen bir elbise modelidir. Bu tarz elbiseleri giyerken altına vücudu saran ve yapışan, ince, dikişsiz korseler tercih edilmelidir. Bu korseler toparlayıcı özelliği sayesinde daha zayıf durmanızı sağlar. Elbise giydiğinizde hem harika bir fiziğe sahip olmak hem de kendinizi daha rahat hissetmek isterseniz inceltici ve toparlayıcı korselerden yararlanabilirsiniz.

Elbise Altına Korse Takanlar

Kadınların genel bir tercihi haline gelen korse kullanımı zayıf, ince ve kıvrımlı hatlara sahip olmak için etkili bir yoldur. Günlük kıyafetler ile fazlalıkları gizleyebilirken elbiselerin altına bu çok mümkün olmamaktadır. Bunu sağlayabilmek için ise korse kullanımı tercih edilmektedir. Sizler de fazlalıklarınızı gizlemek için elbise altına korse giyerek şık, zarif ve fit gözükebilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Erkeklerde Korse Kullanımı

Erkeklerde Korse Kullanımı

Genel olarak göbek bölgesinde meydana gelen yağlanmayı engellemek ve bölgesel olarak incelme sağlamak isteyen erkeklerde korse kullanımı sayesinde hem fazlalıklar gizlenebilir hem de daha zayıf gözükme sağlanabilir...

CRP Yüksekliği Neden Olur? Bitkisel Tedavisi Nedir? Nelere Yol Açar?

CRP Yüksekliği Neden Olur? Bitkisel Tedavisi Nedir? Nelere Yol Açar?

CRP, karaciğer tarafından üretilen bir protein çeşididir ve vücudu bağışıklık olarak güçlendirmektedir...

Boğazda Kaşıntı Hissi ve Öksürük Neden Olur?

Boğazda Kaşıntı Hissi ve Öksürük Neden Olur?

Boğazda kaşıntı hissi, genel olarak alerjik reaksiyonlar veya enfeksiyon kapma gibi durumlar sonrasında oluşan bir rahatsızlıktır...

Korse Basenleri İnceltir mi? Korse ile Basen Şekillendirme

Korse Basenleri İnceltir mi? Korse ile Basen Şekillendirme

Korse; kalça ve göbek bölgesinin toparlanmasını, basen bölgesinin incelmesini ve vücudun normal haline göre daha zayıf gözükmesini sağlayan bir iç giysidir...