yeniloji.com
Sağlık

Saçın Parlak ve Canlı Görünmesi İçin Doğal Yöntemler

Henüz yorum yazılmadı
Saçın Parlak ve Canlı Görünmesi İçin Doğal Yöntemler
Yeniloji 2091 görüntüleme

Saçın parlak görünmesi saç derisinin sağlıklı olması ile yakından ilişkilidir ve bunun gerçekleşmesi için doğal bakımların yapılması gerekmektedir.

Saçın Parlak Görünmesi İçin Yöntemler

Saçların parlak görünmesi için saç derisinin yağ bulunmalıdır. Saç derisindeki yağ saçların parlak ve canlı gözükmesi için gerekli bir kaynaktır. Bu yağ azalmaya başladıkça saçlar kurur, yıpranır ve cansız gözükür. Bunun yanında saç bakımının yanlış yapılması, düzensiz beslenme, saç boyama, stres ve yaz aylarında sıcaklık, deniz, havuz gibi etkenler saçların kurumasına ve cansız gözükmesine neden olabilmektedir.

Saçın parlak görünmesi için; saç tipine özel doğal bakım yöntemleri kullanılmalıdır.

Kuru, yıpranmış ve cansız saçlar için doğal yağlar oldukça etkilidir. Yağların içerisinde bulunan mineraller saçları besler ve bunun yanında güçlenmesine yardımcı olur. Bazı doğal malzemelerden yapılmış olan saç maskeleri de saç köklerinin güçlenmesine ve canlanmasına yardımcı olmaktadır. Saçlarınızın sağlıklı olması için saç tipine göre bakım yapmalı ve yıkamalısınız. Eğer ki kuru bir cilt tipiniz varsa ve yağlı saçlar için olan şampuanları kullanırsanız saçlarınızın daha da kurumasına neden olabilirsiniz.

Saçların Canlı Görünmesi İçin Doğal Yöntemler

Elma sirkesi sağların canlı gözükmesi için doğal bir yöntemdir. Banyo sırasında saçlarınızı durularken suyun içerisine bir miktar elma sirkesini damlatınız. Bu karışımla saçlarınızı duruladığınız zaman saçlarınızın parlak, yumuşak ve oldukça canlı olduğunu görebilirsiniz. Elma sirkesi sadece saçların parlaması için değil aynı zamanda kaşıntı, kepek gibi birtakım problemlerin de giderilmesi için etkili olmaktadır.

Saçlarınız için faydalı olan bitkisel yağlar bulunmaktadır. Bu yağlardan bazıları hindistan yağı, argan yağı, tatlı badem yağı ve zeytinyağıdır. Bu yağlar saçlarınızı besler ve hem canlı gözükmesini sağlar hem hızlı uzamasını hem de kırıkların onarılmasına yardımcı olur. Haftada birkaç defa saç diplerine masaj yaparak bu doğal yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Saçlar Nasıl Yıkanmalı? Nasıl Temizlenmeli?

Saçlar vücudumuzun en güzel aksesuarıdır ve saç sağlığımız asıl olarak vücut sağlığımız ile ilgili bilgi vermektedir. Saçlarımızın cansız ve soluk durmasındaki en önemli etkenlerden biri yıkama sırasında yapılan yanlışlardır. Genelde birçok kişi her gün duş almaktadır. Her gün banyo yapmak saçların yıpranmasındaki en önemli etkendir. Saçı her gün şampuanlamak saç diplerindeki yağın azalmasına ve saçın kurumasına yol açmaktadır. Saç kremini saçın tamamına değil uçlarına uygulayınız. Böylece saçların nem kazanmasına yardımcı olabilirsiniz. Şampuanların çok fazla köpürmesi kimyasalının çok olduğu anlamına gelmektedir. Bu nedenle aşırı köpürterek yıkamak saçı daha iyi temizlemek anlamına gelmemektedir.

Saçlar Nasıl Güçlenir? Nasıl Beslenir?

Gün içerisinde yediğimiz ve tükettiğimiz her türlü besin, aldığımız her vitamin saç sağlığını etkilemektedir. Bunun yanında saçlarımız için kullandığımız ürünler, yapılan bakımlar da saç sağlığını etkilemektedir. Saçların sağlıklı beslenmesi onların güçlenmesini sağlar. Sizler de doğal ürünlerden yardım alarak ve saçlarınızı kurutacak her türlü üründen, yöntemden uzak durarak onların güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Boya yapmak, yüksek ısı ile saç şekillendirmek gibi yöntemler saçları yıpratır. Saçın canlı görünmesi için bu tarz uygulamalardan da uzak durulması gerekir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Lyme Hastalığı Nedir? Belirtileri, Etkeni ve Tedavisi

Lyme Hastalığı Nedir? Belirtileri, Etkeni ve Tedavisi

Lyme hastalığı; enfekte olmuş keneler tarafından bulaşan 4 bakteriden bir tanesinin enfeksiyon meydana getirmesi sonucunda meydana gelmektedir...

Vertigo Hastalığına Kesin Çözüm

Vertigo Hastalığına Kesin Çözüm

Vertigo bir baş dönmesi şeklinde oluşur ve belli ataklarda gerçekleşerek kişinin günlük hareketlerini yapmasını engelleyen, kristal oynaması olarak da nitelendirilen bir hastalıktır...

Pudra Nedir? Pudra Ne İşe Yarar? Pudra Neyden ve Nasıl Yapılıyor?

Pudra Nedir? Pudra Ne İşe Yarar? Pudra Neyden ve Nasıl Yapılıyor?

Makyaj denildiğinde akla ilk gelen ürünlerden birisi olan pudra çok uzun yıllardır farklı amaçlar için kullanılmaya devam ediyor...

Saç, Sakal Uzatmak İçin Ne Yapılmalı? Saç Uzatma Teknikleri ve Yöntemleri

Saç, Sakal Uzatmak İçin Ne Yapılmalı? Saç Uzatma Teknikleri ve Yöntemleri

Özellikle kadınlar için önemli bir konu olarak görülse de günümüzde erkekler tarafından da ilgi duyulan saç uzatma veya erkeklerin özellikle sakal uzatma istekleri yerine gelmesi için birçok krem, şampuan ve maske gibi yöntemler bulunmaktadır...