yeniloji.com
Sağlık

Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar mı? Yumurtalıklara Zarar Verir mi?

Henüz yorum yazılmadı
Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar mı? Yumurtalıklara Zarar Verir mi?
Yeniloji 240 görüntüleme

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için etkili bir yöntem olan lazer epilasyon, son yıllarda hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilen bir epilasyon yöntemidir. Lazer epilasyon kısırlık yapar mı diye pek çok kişi tarafından merak edilirken kadınlar yumurtalıklara zarar verir mi diye kuşku altındadır.

Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar mı?

Vücuttaki tüylerin giderilmesi için son yıllatın en fazla tercih edilen lazer epilasyon yöntemi, kıl köklerinin zayıflamasını sağlayarak daha az çıkmasını sağlamaktadır. Genital bölgeye lazer epilasyon yaptırmak konusunda birçok kişinin kafasında soru işareti bulunmaktadır. Lazer epilasyondaki ışık, X ışığı ya da ultraviyole ışık değildir. Bundan dolayı vücuda zarar vermez ve sadece kıl köklerine etki eder. Etkisi de tedavi bitince son ermektedir.

Kıl köküne ısı enerjisi veren lazer epilasyon, 0,5-1 milimetrelik derinlikte uygulanır ve kısırlık gibi bir etkiye neden olmaz. Genital bölgeye lazer epilasyon yaptırdığınız zaman yüzeysel olarak etki sağlamaktadır. Bu bölgeye uzak olan yumurtalıkları etkilemez ve kısırlık gibi bir etki meydana getirmez.

Lazer Epilasyon Yumurtalıklara Zarar Verir mi?

Birçok kadının merak ettiği ve hatta sırf bu yüzden lazer epilasyon yaptırmadığı bir başka konu, lazer epilasyon bebek olmasını engeller mi ve yumurtalığa zarar verir mi sorularıdır. Lazer epilasyon cihazlarında kullanılan ışık enerji radyasyon üretmemektedir. Ayrıca yumurtalıklar derinin altındadır ve kıl köklerine uzaktadır. Bundan dolayı lazer ışıkları yumurtalıklara ulaşmadığından herhangi bir yan etki meydana getirmemektedir. Bir başka merak edilen soru ise lazer kızlık zarına zarar verir mi sorusudur. Şöyle ki lazer epilasyon yumurtalık ya da kızlık zarına zarar verme gibi bir etkiye sahip değildir. Sadece kıl köklerini yakar ve zayıflamasına yardımcı olur.

Lazer Epilasyonun Zararları Nelerdir?

Kalıcı olarak tüylerden kurtulmak için etkili olan lazer epilasyonun yan etkilerine baktığımızda geçici bir tahriş etkisi yaratabileceğini belirtebiliriz. Tedavi edilen bölgede hafif şişlik ve kızarıklık meydana gelebilir. Normal bir epilasyon yöntemi ile aynı yan etkiler söz konusudur. Ayrıca pigment değişimi meydana gelebilir. Teniniz daha koyu ya da daha açık renk alabilir. Genel olarak açık tenlerde koyulaşma, koyu tenlerde ise açılma söz konusu olur. Yakın zamanda bronzlaşmışsanız ya da solaryuma girmişseniz riskli olabileceği için lazer yaptırmamalısınız. Hassas bir cildiniz varsa bu epilasyon uygulaması sonrasında yara, kabarcık ya da ciltte kabuklaşma meydana gelebilir.

Genital Bölgeye Lazer Yaptıranlar ve Yorumlar

Kadınların pek çoğu tüylerin daha geç çıkması, azalması gibi etkileri ile lazer epilasyon tercih etmektedir. Ayrıca çoğu da etkiden memnundur. Genital lazer acısı sizi korkutuyorsa eğer, sonrasında buz koyarak tahrişin ve acının azalmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca acısız lazer epilasyon da yaptırabilirsiniz.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Keton Diyeti Nedir? Listesi, Yapanlar ve Zararları

Keton Diyeti Nedir? Listesi, Yapanlar ve Zararları

Keton diyet; karbonhidrat ve protein alımının kısıtlandırılmasını sağlayan ve yağ alımının artmasına destek olan, normal bir diyette bulunmayan gıdaların enerji sağlayıcı olarak kabul edildiği bir beslenme programıdır...

Palm Yağı Nedir? Kanserojen mi? Faydaları ve Zararları

Palm Yağı Nedir? Kanserojen mi? Faydaları ve Zararları

Palm yağı; palm ağacından elde edilen özellikle gıda endüstrisi tarafından ucuz olduğu için çikolata gibi pek çok şeyde sıkça kullanılan ve kanserojen etkileri olduğuna dair ortaya atılan iddialar sonrası faydalı mı, zararlı mı diye üzerinden tartışmalar yapılan bir yağdır...