yeniloji.com
Zayıflama

Haşlanmış Limon Kürü ve Suyu ile Kilo Verme

Henüz yorum yazılmadı
Haşlanmış Limon Kürü ve Suyu ile Kilo Verme
Yeniloji 1807 görüntüleme

Haşlanmış limon kürü ile kilo verme yöntemi hem kalıcı olarak fazlalıklardan kurtulmayı hem de vücutta detoks işlemi meydana getirmeyi sağlamaktadır.

Haşlanmış Limon Kürü ile Kilo Verme

Limon, kilo vermek isteyen kişiler için her zaman doğru ürünlerden birisi olmuştur. Birçok diyetlerin ve kürlerin içerisinde limona yer verilirken genellikle limon çiğ şekilde kullanılmaktadır. Kürlerde limonu keserek ya da suyunu sıkarak kullanan kişiler bu kürde limonu haşlayarak kullanmaktadır.

Haşlanmış limon suyu, yağ yakımının hızlanmasına ve vücuttaki zararlı bakterilerin dışarı atılmasına yardımcı olmaktadır.

Limonun haşlanması zayıflama kürlerinde nadir görülen olaylardan birisi olduğundan insanların dikkatini çekmiştir. Birçok insanın kullanmaya başladığı bu kür, düzenli kullanıldığında hem metabolizma hızında hem de yağ yakım hızında artışı sağlayabilmektedir. Bu da insanların kilo vermesini sağlamaktadır.

Haşlanmış Limon Suyu Nasıl Yapılır?

Zayıflama kürleri hazırlanırken bir ana malzeme olurken bu ana malzemeye ek olarak çok sayıda farklı malzeme kullanılır. Bu malzemelerin tamamının zayıflatıcı etkisinin olması gerekmektedir. Aksi halde kürler vaat edilen etkiyi göstermekte büyük zorluk yaşarlar. Haşlanmış limon kürü ve suyu içerisinde de limonun yanında farklı malzemeler kullanılmaktadır. Bu karışımı hazırlarken 5 adet limona ihtiyaç duyan kişiler bunun yanı sıra 5 diş sarımsak ve bir parça taze zencefile ihtiyaç duyarlar. Bu malzemelerin tamamı insanların zayıflamasına katkı sağlayan ürünlerdir.

Kaynamış Limon Kürü Tarifi Nedir?

Kürü tüketime hazır hale getirmek isteyen kişiler ilk olarak 5 adet limonun kabuklarını soymalıdır. Sonrasında kabukları soyulan limonun suyunun çıkarılması ve posasının bir kenara koyulması gerekir. Bunun ardından zencefil ve sarımsağı bir arada çekmeye başlayan kişiler çok ince parçalar haline gelene ve birbirine tamamen karışana kadar çekme işlemini uygularlar. Mutfak robotu kullanılarak çekilen karışım limon suyu ve posası ile bir araya getirilirken 2 litre de su katılmaktadır. Tüm bu malzemeler tencerede kaynamaya bırakılırken 10 dakika boyunca kaynatılması yeterli olacaktır. Sonrasında rahatlıkla tüketim işlemi gerçekleşebilmektedir.

Kaynamış Limon Suyu Nasıl Kullanılır?

Bu kürü rahatlıkla hazırlayan kişiler sabahın ilk saatlerinde bu kürü kullanabilirler. Sabah kalktıklarında kahvaltıdan önce bu kürü tüketecek olan kişiler hazırlama aşamasında birkaç günlük detoksu hazırlamış olacaklardır. Sabahları işe giden kişiler kahvaltı için ancak zaman buldukları için her gün bu detoksu yapmaları çok mümkün olmayacaktır. Kahvaltıdan önce bir bardak tüketilen bu kür ile birlikte kilo verme süreci en iyi şekilde desteklenecektir. Ancak bu kürün tek başına kilo verme üzerinde yeterli olmayacağının bilinmesi gerekmektedir. Yapılan diyetlere ek olarak bu kür kullanılırsa kişiler rahatlıkla fazla kilolarından kurtulma şansı elde ederler. Evdeki malzemeler ile kolayca hazırlanabilen haşlanmış limon suyu ile kilo verme işlemi çok daha kolay ve hızlı bir biçimde gerçekleşebilmektedir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Sülük Yağı Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları

Sülük Yağı Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları

Sülük yağıi vücuttaki hastalıkların giderilmesi için kullanılan ve bunun yanı sıra pek çok faydası bulunan bir yağ türüdür...

Stiletto Ayakkabı Nedir? Neyle Giyilir, Nasıl Olur?

Stiletto Ayakkabı Nedir? Neyle Giyilir, Nasıl Olur?

Stiletto ayakkabı; ön tarafı geniş olmayan ve topuğu kısa ya da uzun ince şekilde bir ayakkabı modelidir...

Adaçayı Ne İşe Yarar? Nasıl İçilir? Faydaları ve Zararları

Adaçayı Ne İşe Yarar? Nasıl İçilir? Faydaları ve Zararları

Adaçayı; yumuşak ve tatlı tadı olan, doğada kendiliğinden yetişen ve daha çok akdeniz ve Ege bölgelerinde bulunan çay ya da farklı şekillerde kullanılabilen bir bitki türüdür...

Turşunun Faydaları ve Zararları Nelerdir? Yapılışı Nasıl Olur? Sert Olması İçin Ne Yapılır?

Turşunun Faydaları ve Zararları Nelerdir? Yapılışı Nasıl Olur? Sert Olması İçin Ne Yapılır?

K ve A vitamini açısından zengin olan turşu faydaları bakımından oldukça tercih edilen, lahana, havuç, karnabahar, patlıcan, biber ve kavun gibi pek çok besinden yapılan bir yiyecektir...