yeniloji.com
Sağlık

Mavi Anemon Yağı Saça Nasıl Uygulanır? Yüze Sürülür mü? Faydaları ve Kullananlar

Henüz yorum yazılmadı
Mavi Anemon Yağı Saça Nasıl Uygulanır? Yüze Sürülür mü? Faydaları ve Kullananlar
Yeniloji 39 görüntüleme

Mavi anemon yağı; cilt ve saç için faydaları olan, içeriği doğal olan ve vücutta iltihap önleyici etki meydana getirerek her konuda yararlı etkiler meydana getiren bitkisel içerikli bir yağdır.

Mavi Anemon Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Saç dökülmesinin yavaşlamasına yardımcı olan mavi anemon yağı, saçların beslenmesine yardımcı olan, saç bakımı için doğal etki meydana getiren bir içeriğe sahiptir. Kepek oluşumunun önlenmesine yardımcı olan bu doğal içerikli yağ, yıprannan saçların onarılmasını sağlar. Saçları canlandırır ve yıpranmaların önüne geçer. Saç foliküllerinin beslenmesine yardımcı olan mavi anemon yağı, düzenli bir şekilde uygulanırsa eğer, saçın normalden daha fazla uzamasına destek olur. Saç derisinin nemlendirilmesine destek olur.

Saç sağlığı için pek çok anlam ifade eden mavi anemon yağı, saça doğrudan uygulanabilir. Ayrıca isteğe göre birkaç damla yağdan şampuanın içerisine ekleyebilirsiniz. Eğer saçınıza uyguladığınızda bir alerjik etki görürseniz devam etmeyiniz. Aksi durumda tahrişe neden olabilir.

Mavi Anemon Yağı Yüze Sürülür mü?

Cilt üzerindeki faydaları sayesinde kozmetik sektöründe sıklıkla tercih edilen mavi anemon yağı cilt lekelerine karşı etkilidir. İçerisinde yer alan bileşenler sayesinde sivilce ve akne gibi cilt problemlerine karşı etkili olmaktadır. cildi iyileştiren bu doğal yağ aynı zamanda cildin güzelleşmesine yardımcı olur. Yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen kırışıkları gideren doğal içerikli yağ, yaşlanma belirtilerini de giderir.

Cildin sıkılaşmasını sağlayan mavi anemon yağı, cilde hem besler hem onarır hem de nemlendirir. Cildin daha genç, sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar. Cilt döküntülerini giderir ve yanık, yara izlerini giderir. Cilt yüzeyindeki kaşıntıyı gideren bu doğal yağ, egzama ve sedef gibi cilt hastalıklarına karşı etkilidir. Ayrıca göz çevresi için de uygundur. Düzenli olarak uygulanırsa mavi anemon yağı göz çevresini toparlar ve göz çevresindeki kırışıkları giderir.

Mavi anemon yağı cilde faydaları bakımından pamuğun üzerine 1-2 damla koyularak doğrudan yüze ve cilde sürebilirsiniz. Hafif bir yanm etkisi meydana getirebilir. Eğer tahriş ya da kızarıklık meydana gelirse asla kullanmayınız.

Mavi Anemon Yağı Faydaları Nelerdir?

Solunum yolu rahatsızlıklarına iyi gelen mavi anemon yağı, mukusu giderir. Burun ve boğazdaki mukusun temizlenmesini sağlar. Bu yağı soluyarak balgamı ve tıkanıklığı giderebilirsiniz. Anti-bakteriyel özelliği bulunan bu doğal yağ antiseptik, antienflamatuar ve antimikrobiyal özellikler sağlar. İltihap, virüs, matar ve bakterileri giderir. Enfeksiyon oluşumunu önler ve enfeksiyonların semptomlarını da önler.

Kan dolaşımının düzenlenmesini sağlayan mavi anemon yağı, hücreler için gerekli olan oksijeni sağlar. Bu şekilde kronik hastalıkların oluşum riskini de gidermektedir. Bu yağ ile düzenli masaj yapılırsa eğer, kalp krizi geçirme riski oldukça önemli oranda azalır.

Kas spazmlarını azaltan ve sinir kasılmalarını önleyen mavi anemon yağı kas kitlesini artırmaktadır. Şiddetli eklem ağrılarını ve şişlikleri gidermektedir. İçerisinde bulunan triterpenler ile artrit semptomlarını giderir. Ayrıca bol miktarda antioksidan içermektedir. Hafıza gelişimini uyaran bu bitkisel yağ, beyin sinir sistemini uyandırmaktadır.

Mavi Anemon Yağı Kullananlar Var mı?

Bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmayan mavi anemon yağı, farklı amaçlar için pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Mavi anemon yağı kullanıcı yorumlarını okuduğumuzda, bağışıklığı güçlendirmek, saç ve cilt sağlığını iyileştirmek gibi pek çok amaca yönelik uygulanmaktadır. Sizler de bu doğal yağ ile pek çok şekilde yarar sağlayabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Diş İpi Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Diş İpi Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Dişlerin arasındaki bakteri plaklarını temizleyen ve aynı zamanda yemek artıklarını gideren diş ipi, dişlerin tamamen arındırılmasını ve temizlenmesini sağlayan bir üründür...

Mikro Filiz Nedir? Nasıl Yetiştirilir? Nerede Satılır? Fiyatı Ne Kadar?

Mikro Filiz Nedir? Nasıl Yetiştirilir? Nerede Satılır? Fiyatı Ne Kadar?

Mikro filiz; bitki ve sebzelerin ufak şekilde yetiştirilmesi olarak ifade edebileceğimiz ve tohumların yaklaşık 2-3 boyunca nemli bir ortamda tutulması sonucunda kök vermesi durumu şeklinde tanımlayabileceğimiz bir besin yetiştiriciliğidir...

Domuz Yağı Kremi Faydaları Nelerdir? Günah mı? Nerede Satılır? Kullananlar ve Yorumlar

Domuz Yağı Kremi Faydaları Nelerdir? Günah mı? Nerede Satılır? Kullananlar ve Yorumlar

Domuz yağı kremi; cilt hücrelerinin onarılmasını sağlarken aynı zamanda cildi besleyerek tahribat ve tahriş gibi etkilerin giderilmesi için etkili olan bir üründür...

Ses Kısıklığı Neden Olur? Nasıl Geçer? Zeytinyağı İyi Gelir mi?

Ses Kısıklığı Neden Olur? Nasıl Geçer? Zeytinyağı İyi Gelir mi?

Ses kısıklığı; normalde çok net olan seste meydana gelen değişim ve boğuklaşma ile karakterize olan genel olarak bir hastalığı belirtisi olarak kabul gören durumdur...