yeniloji.com
Sağlık

Korse Alerji Yaparmı? Korse Kullanmanın Zararları

Henüz yorum yazılmadı
Korse Alerji Yaparmı? Korse Kullanmanın Zararları
Yeniloji 2726 görüntüleme

Korseler esnek ve toparlayıcı kumaşlardan elde edilmiş iç giysilerdir ve doğru bir kullanım sağlandığında vücuda herhangi bir zararı olmamaktadır.

Korse Alerji Yapar mı?

Geçmişten günümüze zayıflama konusundaki etkileri ile oldukça yoğun bir şekilde kullanılan korseler vücut şekillendirici etkileri olan sıkılaştırıcı giysilerdir. Giyildiği andan itibaren vücutta 1-2 beden incelme sağlamaktadır. Korselerin pek çok modeli bulunmaktadır. Vücuttaki hemen her bölgeye etki edebilmektedir. Termal modellerinin yanı sıra normal korseler bulunmaktadır. Bunlar günlük hayatta kullanılan iç giysiler olarak nitelendirilirken termal korseler sporda kullanılmaktadır. Her korsenin etki alanı ve özelliği bu açıdan farklılık göstermektedir.

Korse kullanımı doğru ve etkili bir şekilde yapıldığında vücutta etkili zayıflama ve şekillenme etkisi meydana getirmektedir.

Her insanın vücut yapısı aynı değildir. Kimlerinin cildi daha hassas iken kimlerinin daha dayanıklıdır. Korse kumaşlar normal bir iç giysi kumaşından farklıdır. Vücudu sıkar ve sıkılaştırır. Bu etkisi nedeniyle normal bir iç çamaşırına göre yapı olarak farklı özelliklere sahiptir. Yanlış olarak seçilen modeller vücutta birtakım yan etkilere neden olabilmektedir. Özellikle korse kumaşı hava almayan nitelikteyse terleme sonucunda ortaya çıkan toksin maddeler bazı alerjenlerin oluşmasına neden olabilmektedir. Bu durum kaliteli kumaştan elde edilmiş ve nefes alma özelliği bulunan bir korsede meydana gelmemektedir. Korse alerji gibi rahatsızlıklar meydana getirmemektedir. Fakat yanlış seçim ve kullanım buna neden olabilir.

Korse Kullanmanın Zararları Nelerdir?

Genellikle zayıflama amacıyla kullanılan korse modelleri aynı zamanda sağlık için de tercih edilmektedir. Geçmiş bugüne korse kullanımı ile ilgili değerlendirmelere göz atacak olursak zararının değil faydasının olduğu gözlemleyebiliriz. Korse kullanmak amacına uygun bir şekilde gerçekleştiğinde herhangi bir yan etki meydana gelmemektedir. Korsenin zararlarının oluşması yanlış beden yanlış kumaş seçiminde meydana gelir.

Sağlıklı korse kullanımı sağlamak için kumaşının nefes alabilen ve teri hapseden yapıda olmasına özen göstermelisiniz. Bunun yanında beden seçimi oldukça önemlidir. Eğer kendi bedeninizden küçükleri tercih ederseniz korse vücudunuzu çok sıra ve bu durum iç organlara zarar verebilir. Bu nedenle korse bir beden küçük mü giyilir düşüncesinin tamamen yanlış olduğu ve seçilen modelin vücut bedeni ile aynı ölçüde olması gerektiği belirtilmektedir. Bu özellikler dikkat ederek korse kullanırsanız herhangi bir yan etki meydana gelmemektedir.

Gece Uyurken Korse Giymek Zarar Verir mi?

Korse seçerken kumaşı ve beden ölçümü oldukça önemlidir. Bunlarında yanında kullanım detayları da önem taşımaktadır. Genel olarak pek çok kişi gece uyurken korse takmak mantığı ile daha hızlı bir şekilde zayıflayacağını düşünmektedir. Bu düşünce tamamen yanlıştır. Korse günlük hayatta hareket halindeyken takılmalıdır. Gece kan akışı yavaşlar ve metabolizma hızı düşer. Eğer ki gece sıkı bir şekilde korse takarsanız bu vücudunuzu hem rahatsız eder hem de zaman içerisinde zarar verir. Bunların oluşmaması için korseleri gün içinde 1-2 saat kullanınız. Eğer ki sağlık için kullanıyorsanız ve doktorunuz gece takmanızı önerdiyse bu tamamen ayrı bir konudur. Doktorunuzun belirttiği talimatlara birebir uymalısınız.

Korse Kullanmak Faydalı mı?

Günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin tercih ettiği iç giysiler olarak nitelendirilen korseler daha ince gözükmeye, vücut şekillendirmeye, sıkılaştırmaya ve kilo vermeye olan katkıları, bunların yanı sıra bel ağrısını, sırt ağrısını ve eğik duruşu düzeltemeye destek olan etkileri sayesinde oldukça faydalı sonuçlar meydana getirmektedir. Korse çeşitleri ve modelleri oldukça fazladır. Sizler de ihtiyacınız doğrultusunda kullanım sağlayabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
İnceltici Korse Kullananlar, Tavsiyeler, Faydaları ve Zararları

İnceltici Korse Kullananlar, Tavsiyeler, Faydaları ve Zararları

İnceltici korse; kullanıcıların birkaç beden daha ince gözükmesini sağlayan, esnek yapıya sahip ve toparlayıcı özellikte bir giyim ürünüdür...

Kestanenin Faydaları ve Zararları Nelerdir? Kilo Yapar mı?

Kestanenin Faydaları ve Zararları Nelerdir? Kilo Yapar mı?

Soğuk kış günlerinin vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alana kestane faydaları, lezzeti ve kokusu ile her birimizin ilgi odağı ve vazgeçilmezi olmaya devam ediyor...

Kivinin Yararları, Zararları ve Kalorisi

Kivinin Yararları, Zararları ve Kalorisi

Oldukça lezzetli ve sağlık için faydalı olan kivi, C, K, E vitaminleri ve folat, potasyum gibi mineraller bakımından zengin bir meyvedir...

Korse Nasıl Giyilir? Korse Günde Kaç Saat Giyilmeli?

Korse Nasıl Giyilir? Korse Günde Kaç Saat Giyilmeli?

Korse, geçmişten bugüne kadar hem zayıf ve fit gözükmek, hem kilo verme sürecinin hızlanmasını sağlamak hem de sağlık amacıyla pek çok şekilde kullanılan bir iç giysi modelidir...