yeniloji.com
Sağlık

Korse Alerji Yaparmı? Korse Kullanmanın Zararları

Henüz yorum yazılmadı
Korse Alerji Yaparmı? Korse Kullanmanın Zararları
Yeniloji 2149 görüntüleme

Korseler esnek ve toparlayıcı kumaşlardan elde edilmiş iç giysilerdir ve doğru bir kullanım sağlandığında vücuda herhangi bir zararı olmamaktadır.

Korse Alerji Yapar mı?

Geçmişten günümüze zayıflama konusundaki etkileri ile oldukça yoğun bir şekilde kullanılan korseler vücut şekillendirici etkileri olan sıkılaştırıcı giysilerdir. Giyildiği andan itibaren vücutta 1-2 beden incelme sağlamaktadır. Korselerin pek çok modeli bulunmaktadır. Vücuttaki hemen her bölgeye etki edebilmektedir. Termal modellerinin yanı sıra normal korseler bulunmaktadır. Bunlar günlük hayatta kullanılan iç giysiler olarak nitelendirilirken termal korseler sporda kullanılmaktadır. Her korsenin etki alanı ve özelliği bu açıdan farklılık göstermektedir.

Korse kullanımı doğru ve etkili bir şekilde yapıldığında vücutta etkili zayıflama ve şekillenme etkisi meydana getirmektedir.

Her insanın vücut yapısı aynı değildir. Kimlerinin cildi daha hassas iken kimlerinin daha dayanıklıdır. Korse kumaşlar normal bir iç giysi kumaşından farklıdır. Vücudu sıkar ve sıkılaştırır. Bu etkisi nedeniyle normal bir iç çamaşırına göre yapı olarak farklı özelliklere sahiptir. Yanlış olarak seçilen modeller vücutta birtakım yan etkilere neden olabilmektedir. Özellikle korse kumaşı hava almayan nitelikteyse terleme sonucunda ortaya çıkan toksin maddeler bazı alerjenlerin oluşmasına neden olabilmektedir. Bu durum kaliteli kumaştan elde edilmiş ve nefes alma özelliği bulunan bir korsede meydana gelmemektedir. Korse alerji gibi rahatsızlıklar meydana getirmemektedir. Fakat yanlış seçim ve kullanım buna neden olabilir.

Korse Kullanmanın Zararları Nelerdir?

Genellikle zayıflama amacıyla kullanılan korse modelleri aynı zamanda sağlık için de tercih edilmektedir. Geçmiş bugüne korse kullanımı ile ilgili değerlendirmelere göz atacak olursak zararının değil faydasının olduğu gözlemleyebiliriz. Korse kullanmak amacına uygun bir şekilde gerçekleştiğinde herhangi bir yan etki meydana gelmemektedir. Korsenin zararlarının oluşması yanlış beden yanlış kumaş seçiminde meydana gelir.

Sağlıklı korse kullanımı sağlamak için kumaşının nefes alabilen ve teri hapseden yapıda olmasına özen göstermelisiniz. Bunun yanında beden seçimi oldukça önemlidir. Eğer kendi bedeninizden küçükleri tercih ederseniz korse vücudunuzu çok sıra ve bu durum iç organlara zarar verebilir. Bu nedenle korse bir beden küçük mü giyilir düşüncesinin tamamen yanlış olduğu ve seçilen modelin vücut bedeni ile aynı ölçüde olması gerektiği belirtilmektedir. Bu özellikler dikkat ederek korse kullanırsanız herhangi bir yan etki meydana gelmemektedir.

Gece Uyurken Korse Giymek Zarar Verir mi?

Korse seçerken kumaşı ve beden ölçümü oldukça önemlidir. Bunlarında yanında kullanım detayları da önem taşımaktadır. Genel olarak pek çok kişi gece uyurken korse takmak mantığı ile daha hızlı bir şekilde zayıflayacağını düşünmektedir. Bu düşünce tamamen yanlıştır. Korse günlük hayatta hareket halindeyken takılmalıdır. Gece kan akışı yavaşlar ve metabolizma hızı düşer. Eğer ki gece sıkı bir şekilde korse takarsanız bu vücudunuzu hem rahatsız eder hem de zaman içerisinde zarar verir. Bunların oluşmaması için korseleri gün içinde 1-2 saat kullanınız. Eğer ki sağlık için kullanıyorsanız ve doktorunuz gece takmanızı önerdiyse bu tamamen ayrı bir konudur. Doktorunuzun belirttiği talimatlara birebir uymalısınız.

Korse Kullanmak Faydalı mı?

Günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin tercih ettiği iç giysiler olarak nitelendirilen korseler daha ince gözükmeye, vücut şekillendirmeye, sıkılaştırmaya ve kilo vermeye olan katkıları, bunların yanı sıra bel ağrısını, sırt ağrısını ve eğik duruşu düzeltemeye destek olan etkileri sayesinde oldukça faydalı sonuçlar meydana getirmektedir. Korse çeşitleri ve modelleri oldukça fazladır. Sizler de ihtiyacınız doğrultusunda kullanım sağlayabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Dikişsiz Korse Nedir? Modelleri ve Kullananlar

Dikişsiz Korse Nedir? Modelleri ve Kullananlar

Dikişsiz korse; vücuda tam olarak yapışan, üzerinde dikiş izi bulunmayan ve herhangi bir şekilde belli olmayan iç giysi modelidir...

Elma Sirkesinin Faydaları ve Zararları Nelerdir? Elma Sirkesi ile Zayıflama

Elma Sirkesinin Faydaları ve Zararları Nelerdir? Elma Sirkesi ile Zayıflama

Elma sirkesi; vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olan ve zayıflama konusunda vücuda faydalı etkiler sunan bir bitkisel karşımdır...

Göbek Toparlayıcı Korse ile Vücut Şekillendirme

Göbek Toparlayıcı Korse ile Vücut Şekillendirme

Göbek toparlayıcı korse hem sıkılaşma hem de incelme sağlayan, uzun süreli kullanımda ise zayıflama etkisi sunan bir iç giysi modelidir...

Turşunun Faydaları ve Zararları Nelerdir? Yapılışı Nasıl Olur? Sert Olması İçin Ne Yapılır?

Turşunun Faydaları ve Zararları Nelerdir? Yapılışı Nasıl Olur? Sert Olması İçin Ne Yapılır?

K ve A vitamini açısından zengin olan turşu faydaları bakımından oldukça tercih edilen, lahana, havuç, karnabahar, patlıcan, biber ve kavun gibi pek çok besinden yapılan bir yiyecektir...