yeniloji.com
Yaşam

Dolgulu Sütyen ile Normal Sütyen Arasındaki Fark

Henüz yorum yazılmadı
Dolgulu Sütyen ile Normal Sütyen Arasındaki Fark
Yeniloji 150 görüntüleme

Dolgulu sütyen göğüslerin daha toplu, dik ve büyük durmasını sağlarken normal sütyen göğüslerin kendi ölçüsünde kalmasını ve sadece giyilen kıyafetlerden göğüslerin belli olmamasını sağlar.

Dolgulu Sütyen Nedir? özellikleri Nelerdir?

Her kadının göğüs ölçüsü birbirinden farklıdır. Göğüslerin büyüklüğünün kilo ile alakası bulunmamaktadır. Kilosu olmayan ama göğüsleri yeterli büyüklükte olan kadınlar olduğu gibi kilolu olup göğüsleri küçük olan kadınlar da bulunmaktadır. Dolgulu sütyenler sadece küçük göğüsler için değil aynı zamanda büyük göğüsler için de kullanılabilen ve içten destek veren çamaşırlardır. Dolgulu sütyen göğüsleri yukarı doğru kaldırır ve aynı zamanda yan taraflardan destek verir. Böylece dik, dolgun ve toplu bir görünüm elde edilir.

Dolgulu sütyen modelleri; push up sütyen olarak da nitelendirilmektedir. Bu ismi sıkılaştırarak göğüslerin dik durmasını sağlayan özelliğinden dolayı almaktadır.

Vücudun yaşlanmasına ve yer çekimi kuvvetinin gerçekliğine bağlı olarak göğüsler zaman içerisinde sarkma yaşar. Özellikle doğum yapmış ve bebek emzirmiş kadınlarda bu durum daha fazla gözlemlenmektedir. Göğüs sarkmasını önlemenin yolu ise sıkılaştırıcı özelliği ile toparlayıcı sütyen kullanmaktadır. Aynı zamanda göğüslerinizin küçüklüğünden şikayetçiyseniz herhangi bir cerrahi işlem uygulamasına gerek kalmadan bu sütyenleri kullanabilirsiniz. Göğüslerinizin hem dik hem de 1-2 beden daha büyük olmasını sağlayabilirsiniz.

Normal Sütyen ile Dolgulu Sütyen Arasındaki Fark

Göğüslerin daha düzgün durması için ve kıyafetlerin altında belli olmaması için sütyen kullanımı ergenlik döneminden itibaren başlamaktadır. Sütyen kullanımının asıl amaçlarından birisi sarkmaların önüne geçmektedir. Normal sütyen modellerinin göğüsleri toparlayıcı etkisi bulunmamaktadır. Sıkılaştırmaz ve daha büyük durmasını sağlamaz. Bu iç çamaşırları genel olarak göğüsleri büyük olan kadınlar tarafından giyilmektedir. Normal sütyenlerin çok fazla özelliği bulunmamaktadır.

Sıkılaştırıcı özelliği bulunan dolgulu sütyenler özellikle küçük göğüslü kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Silikon taktırmak ya da farklı uygulamalar yerine destekleyici sütyen kullanımı sağlanmaktadır. Dolgulu sütyenlerin içerisinde süngerden oluşan dolgular vardır. Bunlar tam destekleyici ya da az destekleyici olarak aralarında ayrılırlar. Göğüsün küçüklüğüne göre bir model tercih edildiğinde, normalden daha toplu ve dolgulu bir göğüse sahip olunmaktadır. Sadece göğüsleri büyütmek için değil büyük göğüslerin sarkmasını önlemek için de kullanılabilir.

Dolgulu Sütyen Ne İşe Yarar? Zararları Var mı?

Göğüsleri şekillendirici özelliği bulunan dolgulu sütyenlerin içinde destek bulunan iç çamaşırlarıdır. Göğüslerin daha dik ve güzel durmasını sağlayan bu sütyenler her ölçüdeki göğüs için kullanılabilmektedir. Göğüslerin daha birleşik durmasını sağlayan dolgulu sütyenlerin birçok renk ve model seçeneği bulunmaktadır. Hemen hemen her renk sütyen bulmanız mümkündür. Ayrıca tercihe göre dantelli modeller de bulunmaktadır. Askılı ya da askısız olarak kullanılabilirler.

Dolgulu sütyen zararları açısından yapılan değerlendirmeler, uzun süreli ve sürekli kullanımlarda göğüslerin kendi doğal şekline zarar verilebileceği ve bunun deformasyona neden olabileceği belirtilmektedir. Bu nedenler sürekli olarak takmak yerine belli zamanlarda takabilirsiniz. Ayrıca aşırı sıkı sütyenler göğüs ağrısına ve göğüslerin zarar görmesine neden olabilir. Sütyen seçiminiz göğüslerinizi aşırı derecede sıkmayacak şekilde olmalıdır.

Dolgulu Sütyen Fiyatları Ne Kadar?

Göğüslerinizin sarkıklığından ya da küçüklüğünden şikayetçiyseniz dolgulu sütyen kullanarak daha toplu, dik ve sıkı göğüslere sahip olabilirsiniz. Göğüslerin şekillenmesini sğalayan dolgulu sütyen fiyatları çok pahalı değildir ve modeline göre değişebilmektedir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
B6 Vitamini Ne İşe Yarar? Eksikliğinin Belirtileri Nelerdir?

B6 Vitamini Ne İşe Yarar? Eksikliğinin Belirtileri Nelerdir?

B6 vitamini; vücutta depolanmayan, suda eriyen, ışığa ve alkali ortama duyarlı olan ve bağışıklık sistemi için oldukça önemli olan bir vitamindir...

Vitamin Eksikliği Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vitamin Eksikliği Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yenilen yiyecekler insanlarda tokluk hissini yaratırken bir yandan da vücut için fayda sağlayarak vitamin eksikliği probleminin ortadan kalkmasına yardımcı olur...

Push Up Sütyen Nedir?

Push Up Sütyen Nedir?

Push up sütyen; göğüsleri yukarı doğru kaldıran ve yan taraflardan destekleyerek dolgun gözükmesini sağlayan bir iç çamaşırı modelidir...

Termal Korse ile Hızlı Zayıflama

Termal Korse ile Hızlı Zayıflama

Termal korse; vücutta terleme yolu ile ve aynı zamanda sindirim sistemine etkisi ile kilo vermeyi sağlayan bir korse modeli olarak belirtilmektedir...