yeniloji
Sağlık

Limon Sarımsak Kürü Nasıl Hazırlanır? Nasıl Kullanılır?

Limon sarımsak kürü mutfaklarda sürekli olarak kullanılan iki mucize ürün limon ve sarımsağın bir araya gelerek bol vitaminli bir karışımın hazırlanması ile elde edilir.

Henüz yorum yazılmadı
Limon Sarımsak Kürü Nasıl Hazırlanır? Nasıl Kullanılır?
Yeniloji 114 görüntüleme

Limon sarımsak kürü mutfaklarda sürekli olarak kullanılan iki mucize ürün limon ve sarımsağın bir araya gelerek bol vitaminli bir karışımın hazırlanması ile elde edilir.

Limon Sarımsak Kürü Nasıl Hazırlanır?

Vücut için çok üst düzeyde faydalar gösterecek bir kür elde etmek isteyen kişiler için limon sarımsak kürü en doğru adreslerden birisidir. Limonun ve sarımsağın ayrı ayrı çok sayıda yararı bulunurken bir arada kullanılmaları durumunda bu yararları ortadan kaybolmamaktadır. Kürün hazırlanması için 2 litre limon suyuna ihtiyaç duyulurken kesinlikle su eklenmemiş olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra 40 diş soyulmuş haldeki sarımsağa ihtiyaç duyulur. Bunun ardından da koyu renkli olan ve ışık almayan bir kavanoza gereksinim vardır.

Sarımsak Limon İksirinin Tarifi Nedir?

Kürü hazırlarken koyu renkli bir kavanozun kullanımı son derece önemlidir. Eğer böyle bir kavanoz bulunuyorsa kişilerin 2 litre limon suyunu bu kavanoza doldurması gerekmektedir. 2 litre limon suyu, yaklaşık olarak 8 bardağa denk gelir. Litre olarak hesaplamakta zorlanan kişiler bu hesabı da kullanabilirler. Sonrasında soyulan 40 diş sarımsağın ezilme aşamasına geçilir. Burada özel olarak sarımsak ezeceği kullanılabildiği gibi bıçak ile de sarımsaklar ezilebilmektedir. Ezilen sarımsaklar, kavanozun içerisine bırakılır ve ışık almayan bir odada 25 gün boyunca muhafaza edilir. Bu süreç boyunca kişilerin her gün kavanozu çalkalaması çok önemlidir. Bu şekilde muhteşem bir sarımsak limon iksiri elde edilmektedir.

Sarımsak Limon Suyu Nasıl Kullanılır?

25 gün boyunca koyu renkli bir kavanozun içerisinde duran, hiç ışık almayan, ılık bir odada saklanan ve sürekli olarak çalkalanan limon sarımsak kürü hazır hale gelmektedir. Kişiler, 25 günün sonunda sarımsakların limon suyunun içerisinde eridiğini göreceklerdir. Bu durum, kürün kullanıma hazır olduğunu gösteren etmenlerden birisidir. Çok miktarda yapılmasının sebebi olarak yapım sürecinin zorlu olması gösterilmektedir. Yüksek miktarda yapılan bu karışım günde yarım çay bardağı kadar tüketilmelidir. Her sabah kalktıktan sonra, kahvaltı öğününe başlamadan yarım saat öncesinde bu kür yarım çay bardağı tüketilebilmektedir.

Limonlu Sarımsak Kürünün Faydaları Nelerdir?

Limon sarımsak kürünün insanlar üzerindeki en önemli etkisi kalp ve damar hastalıklarına çok iyi bir şekilde destek oluşudur. Damarlarda yaşanan tıkanıkların açılması için kullanılabilen bu karışım, damarlarda iltihaplanmanın da önüne geçmektedir. Bunun yanı sıra kötü kolesterolün düşmesini sağlarken yüksek tansiyonu da önlemektedir. Beyin hücrelerinin sürekli olarak yenilenmesini sağlar ve insanlarda felç oluşumunu engelleyebilmektedir.

Bu kür zararlı yağların yakılmasında çok önemli bir üründür. Spor yaparak kilo vermeye çalışan kişiler limon sarımsak kürü ile birlikte verdikleri kiloların büyük bir kısmını yağlarından vereceklerdir. Son olarak idrar söktürücü etkisi sayesinde vücuttaki ödemin dağılmasına katkı sağlamaktadır. Uzun bir süreçte hazırlanan limon sarımsak kürünün faydaları sebebiyle harcanan zamanın karşılığını en iyi biçimde vermektedir.

Limonlu Sarımsak Kürünün Zararları Nelerdir?

Genel olarak bir yan etkisi olmayan bu doğal kürün bazı durumlarda zararları olabilir. Limonun tansiyon düşürme etkisi bulunduğu için bu kür de aynı şekilde tansiyon düşüklüğüne neden olabilmektedir. Ciltte alerjik bazı durumlara neden olabilir. Hassas midelerde ağrı gibi durumlar oluşabilir. Baş ağrısına neden olabilir. Limon sarımsak kürü kan sulandırıcı ilaç kullanan hastalar için uygun değildir. Bu ilaçların etkisini artırabilir. Bu nedenle dikkate edilmelidir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...