yeniloji.com
Sağlık

Omuz Dikleştirici Korse Nedir?

Henüz yorum yazılmadı
Omuz Dikleştirici Korse Nedir?
Yeniloji 3029 görüntüleme

Omuz dikleştirici korse; dik durmaya yardımcı olan ve yanlış duruşu düzelterek sırt ağrılarının giderilmesini sağlayan aynı zamanda kifoz gibi rahatsızlıkların oluşmasını engelleyen bir aparattır.

Omuz Dikleştirici Korse ve Özellikleri

Yanlış duruş pozisyonları zaman içerisinde omuzların öne doğru eğilmesine ve yuvarlaklaşmasına neden olur. Bu durum kifoz oluşumunu meydana getirirken aynı zamanda kambur durmaya da neden olur. Omuz dikleştirici korseler ileri derecede olmayan kamburluğun giderilmesini sağlarken aynı zamanda duruşun düzelmesini de sağlar.

Omuz korseleri, dik durmaya yardımcı olur ve bunun yanında sırt ve bel ağrılarının giderilmesine destek olur.

Omuzların eğik durması genel olarak omurga kemiklerinde meydana gelen orantısızlıktan kaynaklanmaktadır. Omurga kemikleri farklı nedenlerden dolayı kayabilir ya da yana ve öne doğru eğilmeler gösterebilir. Bu tarz bir durum omuzlarda eğilmeye neden olur. Omuz korsesi tam olarak bu eğikliğin giderilmesi için üretilmiş, dik durmayı sağlayan bir aparattır. Dik duruş korsesi ya da aparatı olarak da belirtilen bu korse ortopedik bir rahatsızlık sonucunda oluşabilecek hastalıkların önlenmesini de sağlar.

Omuz Korsesi Ne İşe Yarar? Nasıl Takılır?

Hareketsiz bir yaşam, geçirilen bir kaza, omurgaya alınan bir darbe ya da uzun bir süredir kambur durmak gibi birçok neden vücudun orantısını etkiler. Bu durumda sırt, bel ve omuzlarda ağrı meydana getirebilir. İnsan vücudunun bel, boyun ve sırt bölgesinde bir oran vardır. Bu oran bozulduğu zaman ağrılar meydana gelmeye başlar. Çünkü oranı bozan durum kemiklerdeki kaymalardır ve bu da sinirlere baskı yaparak kişinin gün boyu kendini rahatsız hissetmesine neden olur.

Omuz korseleri oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Takılıp çıkartması çok kolay olduğu için gün içerisinde kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Kolay ayarlanabilir özelliği bulunmaktadır. Böylece hem genişliği hem de korsenin dikleştirme ölçüsü ayarlanabilmektedir. Kıyafetlerin altına rahatça giyebilirsiniz. Gün içerisinde 1-2 saat takmak etkili sonuç almanıza yardımcı olmaktadır.

Omuz Dikleştirici Korsenin Zararları Var mı? Kullananlar ve Yorumlar

Omuzların dik durmasını sağlayan korse modellerinin bilinen herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Fakat yanlış kullanım vücuda zarar verebilir. Eğer ki ileri derecede bir ortopedik rahatsızlığınız varsa bu korseleri kullanmak ağrıların daha da şiddetlenmesine neden olabilir. Bu nedenle ileri rahatsızlıklarda doktor tavsiyeleri dikkate alınmalıdır. Eğer ki hafif ağrılarınız varsa ve ileri derecede olmayan bir rahatsızlık söz konusu ise bu korseleri kullanarak duruşunuzu düzeltebilirsiniz. Sadece ağrıları hafifletmek için değil aynı zamanda yanlış duruş pozisyonlarının da düzelmesi için kullanım sağlayabilirsiniz.

Erkek ve Bayan Omuz Korsesi Fiyatları

Omuz korseleri hem kadınların hem de erkeklerin kullanımına uygun olarak üretilmiştir. Omuz dikleştirici korse fiyatları oldukça uygundur. Sizler de dik durmak, sırt ve omuzlardaki eğikliği, ağrıyı gidermek için bu aparatlardan yararlanabilirsiniz. Hemen sipariş vererek sahip olabileceğiniz bu korseleri ilk zamanlar yarım saat takınız. Ardından vücudunuz alıştıkça 1-2 saat takmaya başlayabilirsiniz. Doktor tavsiyesi ile kullanıyorsanız mutlaka doktorun önerilerine göre kullanınız.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Korse Nasıl Giyilir? Korseler Nasıl Takılır?

Korse Nasıl Giyilir? Korseler Nasıl Takılır?

Korse, hem zayıf ve fit gözükmek hem de gün içerisinde spor yaparken veya ağır eşyalar taşırken vücutta herhangi bir zararın ortaya çıkmaması için tercih edilen iç giysi modelidir...

Pantolon Altına Giyilen Korse Modelleri

Pantolon Altına Giyilen Korse Modelleri

Pantolon altına giyilen korse modelleri; bölgesel olarak incelme sağlanmak istenen bölgeye göre değişkenlik gösterir ve bu nedenle oldukça çeşitlidir...

Tiroid Yetmezliği Belirtileri Nedir? Saç Dökülmesi Yapar mı?

Tiroid Yetmezliği Belirtileri Nedir? Saç Dökülmesi Yapar mı?

Boğazın ön kısmında bulunan tiroid bezinin yetersiz olması ve kan dolaşımı için yeteri oranda hormonun salgılanmamasına tiroid yetmezliği denir...

Sinir Sıkışması Nedir? Belirtileri Nelerdir? Neden Olur? Ameliyatı ve Tedavisi

Sinir Sıkışması Nedir? Belirtileri Nelerdir? Neden Olur? Ameliyatı ve Tedavisi

Vücutta yer alana kas, kemik, kıkırdak, tendon gibi dokuların sinirleri üstüne baskı yapması sinir sıkışması olarak tanımlanmaktadır...