yeniloji.com
Yaşam

Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkar? Nasıl Yok Edilir?

Henüz yorum yazılmadı
Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkar? Nasıl Yok Edilir?
Yeniloji 2017 görüntüleme

Çamaşır suyu lekesi; genel olarak zorlu lekeler arasında yer alırken kullanılan birtakım yöntemler ile kolayca çıkartılabilmektedir.

Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

En etkili temizlik malzemeleri arasında yer alan çamaşır suyu; kıyafetimize geldiği zaman leke meydana getirebilmektedir. Çamaşır suyunun herhangi bir eşyaya bulaşması sonucunda eşya gözden çıkartılır ve çöpe atılır. Fakat bazı yöntemler sayesinde bu lekelerin giderilmesi sağlanabilmektedir. Çoğu insan kıyafet ve halıya bulaşan çamaşır suyu lekesinin çıkartılması araştırılmaktadır.

Kolay bir şekilde çamaşır suyu lekesini çıkarmak için etkili yöntemlerden biri metil alkol kullanımıdır. Bir kabın içerisinde sökülmüş metil alkol dökünüz. Bu kabın içerisine bir miktar pamuk batırınız ve bu pamuğu çamaşır suyunun bulaşmış olduğu yerlere uygulayınız. Daha sonra bu şekilde kıyafeti 1 gece boyunca bekleyiniz. Ertesi gün uygulamış olduğunuz eşya üzerindeki lekelerin çıktığını fark edebilirsiniz. Hangi tarz eşya olursa olsun yani kıyafet ya da halı fark etmeksizin bu yöntemi uyguladığınız zaman lekelerin tamamen giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Yok Edilir?

Çoğunlukla kadınların yaşadığı bir sorun olan çamaşır suyu lekesi için uygulanan en etkili yöntem metil alkol yöntemidir. Bu yönde sayesinde çamaşır suyunun bulaştığı kıyafetleri ya da eşyaları çöpe atmaya gerek kalmaz. Çamaşır suyu her ne kadar temizlikte etkili sonuçlar almayı sağlasa da doğru şekilde kullanılmadığı zaman vücutta birtakım yan etkiler meydana gelebilmektedir.

Çamaşır suyu lekesini yok etmek için evinizde oldukça basit olan metil alkol yöntemini uygularken de dikkat etmeniz gerekmektedir. Cildinize gelmemesi ve sadece kıyafette çamaşır suyu lekesi bulunan yerlere sürmeyi unutmayınız. Bu yöntem sayesinde artık çamaşır suyundan korkmadan temizlik yapabilirsiniz.

Çamaşır Suyu Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer ki sağlık problemleriniz varsa çamaşır suyu kullanımı konusunda oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Deriye zarar verebileceği için çamaşır suyunu kullanırken cildinizden mümkün olduğunda uzak tutmalısınız. Kullanım sırasında ellerinize eldiven takmayı ihmal etmeyiniz. Aksi durumda el üzerinde çatlamalar meydana getirebilir. Bunun yanı sıra uzun süre kalan çamaşır suyu zehirlenme meydana getirebilir. Bundan dolayı evde uzun süre tutmalısınız. Çok fazla kullanmamalısınız. Aksi durumda nefes darlığı da meydana getirebilir. Son olarak göz temasından kesinlikle kaçınmalısınız. Çamaşır suyu gözde ciddi anlam tahriş meydana getirebilir ve geri dönüşü olmayan sonuçlar oluşturabilir.

Çamaşır Suyu Lekesini Kumaş Boyası Kapatır mı?

Eğer ki giysilerinize çamaşır suyu lekesi bulaşmışsa kumaş boya ile kapatabilirsiniz. Özellikle pamuk ve keten kıyafetler için bu durum daha kolay olmaktadır. Bir fırça yardımı ile boyayı düzgün bir şekilde kıyafete uygulayabilirsiniz. Bununla birlikte lekenin bulaştığı yerlere yama da yapabilirsiniz. Bu da lekeden kurtulmanın bir başka yöntemidir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Isırgan Otu Çayı Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Zayıflatır mı?

Isırgan Otu Çayı Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Zayıflatır mı?

Isırgan otu çayı; vücuttaki toksin maddelerin atılmasını sağlarken aynı zamanda, vücuttaki iltihabın temizlenmesi ve kan şekerinin düzenlenmesi gibi birtakım faydaları bulunan bir bitki çayıdır...

Kol Zayıflar mı? Kollar Nasıl İncelir ve Sıkılaşır?

Kol Zayıflar mı? Kollar Nasıl İncelir ve Sıkılaşır?

Kollar; beslenme şekline, hareketsizliğe ya da vücudun kendi yapısına göre kalın ve kilolu olabilir...

Aşırı Saç Dökülmesi Sebebi ve Tedavisi Nedir? Nasıl Önlenir?

Aşırı Saç Dökülmesi Sebebi ve Tedavisi Nedir? Nasıl Önlenir?

İnsanların saçları her gün belirli miktarda dökülürken bir anda çok aşırı saç dökülmesinin başlaması durumunda dikkatli olunması ve hemen tedavi için adımların atılması gerekir...

Kadın Prezervatifi Nedir? Nasıl Olur? Fiyatı Ne Kadar? Nasıl Takılır?

Kadın Prezervatifi Nedir? Nasıl Olur? Fiyatı Ne Kadar? Nasıl Takılır?

Kadın prezervatifi; aynı zamanda kadın kondomu olarak da tanımlanan, cinsel ilişki sırasında gebeliğin oluşmasını önleyen bir üründür...