yeniloji.com
Bakım

Mezoterapi Nedir? Faydaları, Yan Etkileri, Yaptıranlar ve Fiyatı

Henüz yorum yazılmadı
Mezoterapi Nedir? Faydaları, Yan Etkileri, Yaptıranlar ve Fiyatı
Yeniloji 19 görüntüleme

Mezoterapi; estetik amaçlı uygulanan tıbbi bir uygulama olarak betimlenen, cildin yenilenmesini sağlayan, yaşlanma etkilerinin giderilmesine katkı sağlayan aynı zamanda bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde de etkili olan faydaları sayesinde sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Yan etkileri var mı diye merak ediyorsanız, yorumları ve fiyatları hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam ediniz.

Mezoterapi Nedir, Ne Demek?

İlk olarak 1952 tarihinde uygulanan mezoterapi çeşitli deri hastalıklarının yanı sıra, zayıflama, selülit giderme, anti-aging etki sağlama, çatlakların iyileştirilmesi, yara izlerinin giderilmesi, cildin yenilenmesinin sağlanması, saç tedavisi uygulanması, akut ve kronik ağrıların giderilmesi gibi pek çok amaç için kullanılan bir tekniktir. Cilt altında yer alan kolajen ve elastin yapıların uyarılmasını sağlayan bu yöntem uygulandığı bölgede kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Lenfatik dolaşım, immün bir yanıt meydana getirir.

Derinin orta tabakasına çeşitli vitamin, mineral, aminoasit ve enzimlerin mikro enjeksiyon yöntemi ile uygulanması anlamına gelen mezoterapi, yenileyici özelliği bulunan bir tekniktir.

Farklı pek çok durum için uygulanabilen mezoterapi daha çok cilt yaşlanmasının ve sarkmasının giderilmesi, leke tedavisi, güneş lekelerinin giderilmesi, deri çatlaklarının iyileştirilmesi, kilo kaybının sağlanması, selülit görünümünün iyileştirilmesi, gözaltı morluklarının ve gözaltı torbalarının tedavi edilmesi, alerji türlerinin iyileştirilmesi, derideki pigment yetersizliğinin tamamlanması, akut ya da kronik olarak görülen ağrıların iyileştirilmesi ve yumuşak doku romantizması için kullanılan bir tekniktir.

Mezoterapinin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Cildin gençleşmesi ve tazelenmesi için etkili olan mezoterapinin öncesi sonrası incelemesi yapıldığında problemli olan bölgelerin iyileştirilmesi ve istenilen estetik etkisinin gerçekleştirilmesi şeklinde pek çok faydasının bulunduğunu belirtmektedir. Ciltin orta tabasının hedef alındığı bu yöntemde enjekte yöntemi uygulanmaktadır. Bu işlem asıl olarak bir deri tedavisidir. Eğer ciltte kırışıklık ya da sarkma problemleri varsa bu yöntem ile iyileştirme sağlanabilmektedir. Bununla birlikte yaşlanma ya da farklı sebeplere bağlı olarak meydana gelen lekelerin giderilmesi de sağlanmaktadır.

Saç tedavisinde de kullanılan bir yöntem olan mezoterapi, saç derisinin daha sağlıklı olmasını sağlar ve foliküllerin uyarılmasına destek olur. Cildimizde farklı nedenlere bağlı olarak selülit ve çatlak problemleri meydana gelmektedir. Bu teknik cildin daha pürüzsüz olmasını sağlamaktadır.

Mezoterapinin Yan Etkileri Nelerdir?

Enjeksiyon yöntemi ile uygulanan mezoterapinin zararları kalıcı değildir. Enjeksiyon uygulanan bölgelerde kızarıklık gibi etkiler meydana gelebilmektedir. Ayrıca geçici morluklar da görülebilir. Yüz mezoterapisi uygulayanlar bu etkilerin kalıcı olabileceğinden korksa da bunlar yaklaşık olarak 1-2 gün içerisinde kendiliğinden yok olmaktadır.

Mezoterapi Yaptıranlar ve Fiyatı

Günümüzde pek çok kişi farklı sebepler için mezoterapi yaptırmaktadır. Yorumlara baktığımız zaman çoğu kişinin yüz mezoterapi etkisi ne kadar sürer diye merak etmektedir. Yaklaşık olarak 4-6 seans sonrasında 3-6 ay etkisi bulunan bu uygulamadan memnun kalınmaktadır. Fiyatı seans sıklığına ve uygulama nedenine göre değişkenlik göstermektedir. Sizler de bu yöntem cilt problemlerinizden kurtulabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Hamileyken ve Adetliyken Saç Boyanır mı?

Hamileyken ve Adetliyken Saç Boyanır mı?

Hamileyken ve adetliyken vücutta birtakım hormonal değişimler meydana gelir ve saç boyaları kimyasal bileşenler barındırabileceği için bu dönemlerde saç boyatmak çok fazla önerilmemektedir...

Kahve Zayıflatır mı? Kahve İçmek Kilo Verdirir mi?

Kahve Zayıflatır mı? Kahve İçmek Kilo Verdirir mi?

Gün içerisinde düzenli olarak kahve tüketen kişiler kahve zayıflatır mı sorusunun yanıtını merak ediyor...

Likopen Ne İşe Yarar? Faydaları, Zararları ve Kullanım Alanları

Likopen Ne İşe Yarar? Faydaları, Zararları ve Kullanım Alanları

Likopen; insan sağlığı için gerekli ve faydalı olan antioksidanı içeren bir bitki besinidir...

Korse Külot Kullananlar ve Çeşitleri Nedir? Ne İşe Yarar?

Korse Külot Kullananlar ve Çeşitleri Nedir? Ne İşe Yarar?

Korse külot; basen ve kalça bölgesinin daha toplu durmasını sağlayan, bu bölgelerdeki fazlalıkların gizlenmesine yardımcı olan bir korse modelidir...