yeniloji.com
Sağlık

Omuz Korsesi Nasıl Takılır? Zararları ve Faydaları

Henüz yorum yazılmadı
Omuz Korsesi Nasıl Takılır? Zararları ve Faydaları
Yeniloji 144 görüntüleme

Omuz korsesi; sırt bölgesinin düz ve dik durmasını bunun yanında ağrıların hafiflemesini ve zaman içerisinde tamamen azalmasını sağlayan bir korse modelidir.

Omuz Korsesi Nasıl Takılır? Nasıl Kullanılır?

Omurgamızda meydana gelen her türlü yanlış etkiler, olumsuz sonuçların doğmasına neden olmaktadır. Çünkü omurga vücudu bir arada tutan ve her hareketimizde destek olan bir yapıdır. Omurga kemikleri belirli bir düzen şeklinde oluşmuştur. Bu kemiklerde meydana gelen kayma ya da eğilme gibi etkiler, kemiklerin arasında bulunan sinirlere baskı yapar. Bu baskı sırt bölgesi dahil olmak üzere bel, boyun gibi bölgelerde de ağrılara yol açar. Bu tarz ağrılı durumlarda omur korsesi takarak kemiklerin düzleşmesini sağlayabilirsiniz.

Omuz korsesi; birtakım omurga rahatsızlıkları nedeniyle öne doğru çökmüş ya da yuvarlak bir hal almış omuzların dikleşmesi için kullanılan aparattır.

Omuz korsesinin kullanımı oldukça kolaydır. Bu korseler kolayca takılıp çıkartılabildiği için gün içerisinde rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. İki askısı bulunmaktadır. Bu askıların üzerinde kopçalar vardır ve bunlar ile vücudun dikliğini ayarlayabilirsiniz. Eğer omuzlarınız çok öndeyse askıyı kısaltarak dik durmasını sağlayabilirsiniz. Bel bölgesini saran modelleri ve kısa modelleri vardır. Bel bölgesini saranlar aynı zamanda fit ve ince gözükmeyi de sağlar. Bu korselerde genişlik ve dikleştirme ölçüsü ayarlanabilir. Bu yüzden hem kadınlar hem de erkekler için kullanıma uygundur.

Omuz Korsesinin Faydaları Nelerdir?

Sırt ve bel bölgesindeki ağrıların hafiflemesine yardımcı olan omuz korsesi, aynı zamanda yanlış duruş gibi durumların düzelmesine de destek olmaktadır. Çok ileri derecede olmayan kifoz gibi rahatsızlıkların düzelmesi için kullanılabilmektedir. Aynı zamanda skolyoz gibi omurga eğriliklerinde de tercih edilebilmektedir. Fakat ileri derecede olan rahatsızlıklarda doktor önerisi ve tavsiyesi üzerine kullanılabilir.

Kifoz gibi ortopedik hastalıklar ilerleme gösterdiğinde vücutta katlanılamaz ağrılar oluşturabilir. Bu tarz durumlarda doktorla cerrahi müdahale gerekliliğini belirtmektedir. Genel olarak bu tarz işlemler sonrasında kasların güçlenmesi için doktorlar dik durmaya yardımcı olan korselerin kullanımını önermektedir. Bu korseler vücudun eski haline dönemsine yardımcı olmaktadır ve sırta destek vermektedir.

Omuz Destek Korsesinin Zararları Var Mıdır?

Omuz korsesi asıl olarak vücuda fayda sağlayan bir iç giysidir. Fakat yanlış kullanıldığı zaman yan etki meydana getirebilir. Eğer ki kifoz hastasıysanız ve sırttaki kavis 50 dereceyi aşmışsa bu korseleri kullanmak vücudunuzdaki ağrıları şiddetlendirir. Bu tarz durumlarda kullanılmaması gerekmektedir. Eğer ki duruş bozukluğunuz varsa ve olması gereken daha eğik duruyorsanız bu korseleri kullanarak daha dik durmayı sağlayabilirsiniz. Bu şekilde doğru kullanımlarda bir yan etki meydana gelmemektedir.

Omuz Destek Korsesi Ne İşe Yarar? Nerede Satılır? Fiyatı Nedir?

Omuz bölgesine yumuşak ve aynı zamanda güçlü bir destek sağlayan omuz destek korsesi vücudun dik durmasını ve ortopedik rahatsızlıkların engellenmesini sağlar. İnternet üzerinden pek çok yerde satışı yapılan bu korsenin fiyatları da oldukça uygundur. Ağrılarınızın hafiflemesi ve sırt, boyuz, omuz oranınızın düzelmesi için sizler de dik duruş korsesi olarak da nitelendirilen omuz dikleştirici korse modellerinden sipariş vererek kullanmaya başlayabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Yağ Yaktıran Çay, Kür ve Detoks Suyu

Yağ Yaktıran Çay, Kür ve Detoks Suyu

Yağ yaktıran kürler; vücutta depolanmış olan ve hem sağlık hem de fiziksel görünüş açısından olumsuz sonuçlar doğuran fazla kilolardan kurtulmaya yardımcı olan karışımlardır...

SDM Diyeti Nedir? SDM Diyet Listesi Nasıl Yapılır?

SDM Diyeti Nedir? SDM Diyet Listesi Nasıl Yapılır?

SDM diyeti; protein oranının yüksek, karbonhidrat ve yağ alımının düşük olduğu, diyetisyen tavsiyeleri ve kontrolleri ile yaklaşık olarak 10 gün süre ile uygulanan bir beslenme programıdır...

Soğan Kürü Nedir? Soğan Kürünün Faydaları ve Zararları

Soğan Kürü Nedir? Soğan Kürünün Faydaları ve Zararları

Soğan kürü; güçlü antibiyotik etkisi olan, birçok kadın hastalığı dahil olmak üzere vücuda pek çok faydası olan doğal bir bitkisel karışımdır...

İnfluenza Virüsü Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

İnfluenza Virüsü Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

İnfluenza virüsü; H1N1 virüsü olarak nitelendirilen ve bulaştığı yerde yaklaşık olarak 2-8 saat boyunca canlı kalabilen bir virüs nedeniyle oluşan hastalıktır...