yeniloji.com
Bakım

Nişasta Saç Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir? Kullananlar ve Yorumlar

Henüz yorum yazılmadı
Nişasta Saç Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir? Kullananlar ve Yorumlar
Yeniloji 24 görüntüleme

Nişasta saç maskesi; saçların pürüzsüz, canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayan, saçların daha hızlı uzamasına destek olduğu söylenen ve aynı zamanda yoğun bir nem etkisi meydana getiren saç bakım uygulamasıdır.

Nişasta Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Saçların parlak, hacimli ve pürüzsüz görünmesini sağlayan nişasta saç maskesi tarifi oldukça kolaydır. Bir yemek kaşığı mısır nişastasını yarım su bardağı su ile karıştırıp maskeyi hazırlayabilirsiniz. Bazı tariflerde nişasta saç maskesi malzemelerinin içerisine bal, hindistan cevizi yağı ya da şeker de eklenebilmektedir. Malzemeler güzelce karıştırıldıktan sonra saç tellerine ve uçlarına güzelce sürülür. Yaklaşık olarak 20 ile 40 dakika arasında bekletilir. Bekleme süresi sonrasında ise soğuk su ile durulanır. Oldukça basit olan bu uygulama sayesinde saçlarınızın daha canlı gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Nişasta Saç Maskesi Faydaları Nelerdir?

Nişasta vücutta birçok faydası için kullanılan bir üründür. Doğal deodorant, pişik önleme gibi pek çok etkisi vardır. Son zamanlarda ise saç bakımı konusunda popüler olmaya başlamıştır. Genel olarak saçlarının hızlı uzamasını isteyen kadınların tercih ettiği nişasta saç maskesi, kırıkların onarılmasını ve saç köklerinin beslenmesini sağlamaktadır. Saçlara doğal bir parlaklık ve canlılık vermektedir. Fakat sadece maske ile saçın tamamen onarılması ve kalıcı olarak parlaması sağlanmaz. Saça aynı zamanda zarar vermemek gerekir.

Son günlerde oldukça popüler olan nişasta saç maskesi ne işe yarar? Mısır nişastasının içerisinde yer alan demir, fosfor, çinko, kalsiyum, magnezyum, potasyum ve A, B, C ve E grubu vitaminleri bu maske sayesinde saç köklerine nüfuz eder. Fakat bu tarz uygulamaların düzenli uygulanması dahilinde istenilen sonuç elde edilmektedir. Bundan dolayı tam etki için düzenli uygulama gerekir.

Nişasta Saç Maskesi Zararlı mı?

Nişasta genel olarak yağlı ciltlerin matlaşması ve ciltteki nem oranının dengelenmesi için kullanılır. Bu maske de saçta kuruluk meydana getirebileceği için kuru saçlara sahip olan kişiler için önerilmemektedir. Ayrıca saçın nem dengesiniz bozabilen bu maske saçın yapısına zarer verebilir. Saç diplerine sürülmemelidir ve uzun süre bekletilmemelidir. Nişasta saça verir mi diye soracak olursanız fazla matlaşma etkisi oluşturabilir.

Nişasta Saç Maskesi Kullananlar ve Yorumlar

Genel anlamda bazı ünlü isimlerinde tercihi olan nişasta saç maskesi yorumlarına baktığımızda kadınların pek çoğunun memnun kaldığı görülmektedir. Fakat bahsettiğimiz üzere saç yapınız kuruysa dikkatli uygulamalısınız. Son zamanların en popüler maskesi olan nişasta, ilk kullanımdan itibaren etkisini göstermektedir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Geçirgen Bağırsak Sendromu Ne Demek? Nasıl Ortaya Çıkar? İyi Gelen Besinler Nelerdir?

Geçirgen Bağırsak Sendromu Ne Demek? Nasıl Ortaya Çıkar? İyi Gelen Besinler Nelerdir?

Geçirgen bağırsak sendromu; vücuda sızmaması gereken toksinler ve besinlerin bağırsak duvarının geçirgen hale gelmesi sonucunda vücuda girmesi olarak isimlendirilen bir rahatsızlıktır...

Kolay ve Diyetsiz Kilo Verme Yolları Nelerdir?

Kolay ve Diyetsiz Kilo Verme Yolları Nelerdir?

Kolay kilo vermek; ağır diyetleri uygulayamayan, sürekli olarak egzersiz yapamayan kişiler için sağlıklı tüyoların yer aldığı bir programın uygulanması ile gerçekleşmektedir...

Çakşır Otunun Faydaları Nelerdir? Çakşır Kökü Suyunun Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Çakşır Otunun Faydaları Nelerdir? Çakşır Kökü Suyunun Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Çakşır otu; maydanozgiller familyasına ait olan, boyu yaklaşık olarak 2-3 metre uzayabilen, ülkemizde pek çok yerde yetişebilen bir bitkidir...

Kekik Suyu Zayıflatırmı? Fiyatı ve Faydaları Nelerdir?

Kekik Suyu Zayıflatırmı? Fiyatı ve Faydaları Nelerdir?

Bitkisel ürünler, uzun yıllardır kilo vermek isteyen kişiler tarafından destek ürünü olarak kullanılırken kekik suyu da bu ürünlerden birisidir...