yeniloji.com
Bakım

Saç Çıkaran Kür ile Kelliğe Son

Henüz yorum yazılmadı
Saç çıkaran kür ile kelliğe son
Yeniloji 2453 görüntüleme

Saç çıkaran kür; saç köklerinin güçlenmesine destek olarak sağlıklı bir şekilde uzamasını ve aynı zamanda başka saçların da çıkmasını sağlayan doğal bitkisel karışımlardır.

Saç Dökülmesine Çözüm Yöntemleri

Saç kökünün zaman içerisinde güçsüzleşmesine bağlı olarak meydana gelen saç dökülmelerinin farklı nedenleri bulunmaktadır. Mevsim geçişleri, stres, genetik nedenler ve saçın dış etkenler nedeniyle zarar görmesi dökülmeyi tetikleyen nedenler arasında yer almaktadır.

Saç köklerinin belirli bir süre kadar ömrü bulunmaktadır. Bu süre sonrasında biraz dinlenmeye çekilir ve ardından tekrar saç çıkar. Kök yıprandığında ve yeterli beslenemediğinde tekrar saç çıkmaz ve bu durum dökülmelerin oluşmasına neden olur. Saç dökülmesine çözüm olarak birçok bitkisel kür bulunmaktadır. Saç çıkaran bu kürler yıpranmış saç köklerinin onarılmasına destek olarak yeni saçların oluşumuna zemin hazırlamaktadır. Eğer ki dökülme genetik ya da bir hastalıktan kaynaklanmıyorsa bitkisel yöntemler ile tekrardan saçlarınızın gürleşmesini sağlayabilirsiniz.

Yeni Saç Çıkaran Kürler Nelerdir?

Saç diplerinin beslenmesine yardımcı olan kürler bitkisel yöntemlerle elde edilen karışımlardır. Bazı bitkisel kürler şu şekildedir:

Fındık Kürü: Fındık saçların yeniden çıkması etkili bir besindir. Bu kürü hazırlamak için fındık yakılır ve ardından ayva yağı ya da iç yağ ile karıştırılır. Saç dökülmesinin oluştuğu bölgelere hafif masaj yaparak sürülür. Düzenli kullanımda etkili sonuçlar alınabilir.

Turp Kürü: Turp oldukça faydalı bir gıdadır. Sadece saç için değil vücudun genel sağlığı için de etkilidir. Sıkılmış 1 çay bardağı turp suyunu günde 2 kere 4 ay boyunca içtiğinizde saç köklerinizin güçlenmesini ve yeni saçların oluşumunu destekleyebilirsiniz. Ayrıca yemeklerinizde de turp tüketebilirsiniz.

Keçiboynuzu Kürü: Keçiboynuzu ağacının kökleri oldukça ince bir şekilde kıyılır. Yaklaşık iki hafta boyunca gerçek zeytinyağının içerisinde bekletilir. Zeytinyağı ile yakılan keçiboynuzu kürü daha sonra saçlara sürülür. Bu düzenli bir şekilde uygulandığında etkili sonuçlar elde edilir.

Hızlı Saç Uzatan Şampuanlar, Kür ve Maskeler

Saçların hızlı bir şekilde uzaması için köklerinin yoğun olarak beslenmesi gerekmektedir. Doğal bir şekilde saç uzatmak için sarımsak kürünü kullanabilirsiniz. Bu kürü hazırlamak için 1 adet sarımsak kabuğu soyulduktan sonra pişirilerek kül hale getirilir. Kül haline getirilen sarımsaklar daha sonra zeytinyağı ile harmanlanır. Saç çıkmayan bölgeye hafif masaj yaparak sürülür. İyice ovduktan sonra yaklaşık olarak 2 saat boyunca beklettikten sonra yıkanır. Bu 3-4 defa tekrarlandığında saç köklerinde hareketlenmeler başlayabilmektedir.

Saç uzatan şampuanlar da saç derisine anında nüfuz ederek saçların güçlenmesine gürleşmesine destek olmaktadır. Bazı bakım maskeleri ve bitkisel maskeler ile saç bakımı yaparak saçlarınızın hızlı uzamasına yardımcı olabilirsiniz. Dökülmelerin önemli bir sebebi yoksa bu tarz yöntemler etkili olmaktadır.

Saç Çıkaran Yağlar Nelerdir?

Genel olarak erkeklerde görülen saç dökülme problemi aynı zamanda birçok kadında da görülebilmektedir. Saçların güçlenmesi için bazı bitkisel yağlar bulunmaktadır. Bunlardan bazıları nane yağı, argan yağı, jojoba yağı, fındık yağı, menekşe yağı ve haşhaş yağıdır. Bu yağlar saçlarınızın gürleşmesine, parlak ve canlı gözükmesine, omega 3 ve omega 6 gibi vitaminlerin saç köküne ulaşmasına ve saç köklerinin güçlenerek gürleşmesine destek olmaktadır. Saç çıkaran kür ile kelliğe son vermek için sizler de doğal yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Demir Eksikliği İçin Neler Tüketilmeli? Belirtileri Nelerdir? Neden Olur?

Demir Eksikliği İçin Neler Tüketilmeli? Belirtileri Nelerdir? Neden Olur?

Demir eksikliği, halk arasında kansızlık olarak ta bilinmekte olan ve kandaki oksijen taşımakla görevli kan hücresi ola hemoglobin miktarının azalması sonucu ortaya çıka bir durumdur...

Akciğer Enfeksiyonu Belirtileri Nelerdir? Ne İyi Gelir?

Akciğer Enfeksiyonu Belirtileri Nelerdir? Ne İyi Gelir?

Akciğerlerdeki hava keseceklerinin iltihaplanması durumu akciğer enfeksiyonu olarak tanımlanmaktadır ve oldukça yaygın görülen bir hastalıktır...

En Etkili Diyet Listesi ve Kürü Nedir?

En Etkili Diyet Listesi ve Kürü Nedir?

Hazırlanan etkili diyet listeleri arasında zayıflamada en etkili olan liste kişinin vücut yapısına göre tercih edilmelidir...

Deliryum Ne Demek? Özellikleri ve Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Deliryum Ne Demek? Özellikleri ve Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Deliryum; genel olarak ağır ameliyatlardan sonra uzun süre komada kalma gibi durumlar sonrasında meydana gelen, çoğunlukla yaşlılarda ya da çocuklarda görülen psikolojik bir hastalıktır...