yeniloji.com
Sağlık

Lohusa Korsesi Kullananlar ve Öneriler

Henüz yorum yazılmadı
Lohusa Korsesi Kullananlar ve Öneriler
Yeniloji 1961 görüntüleme

Lohusa korsesi; kadınların doğum sonrasında göbek bölgelerindeki sarkmaları giderebilmek için kullandıkları iç giysisidir.

Lohusa Korsesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Kadınların anne olduktan sonra aldıkları kiloları geri verme çabaları başlamaktadır. Lohusa korsesi her ne kadar kilo vermeye yardımcı olmasa da sarkmaların toparlanmasını sağlamak da oldukça etkilidir. Kadınların hamilelik sürecinde karın kasları esneyerek kuvvetini kaybetmektedir. Karın ve göbek bölgesindeki değişiklikler korse kullanımı ve doğum sonrasında verilen kilolarla bağlantılıdır.

Lohusa korsesi, doğum sonrasında göbeğin sarkmaması ve toparlanması için tercih edilen bir modeldir.

Kadınlar doğum sonrasında vücutlarında oluşan sarkmalar için lohusa korsesi kullanmanın yanı sıra düzenli olarak egzersiz de yapmaya özen göstermelidir. Sağlıklı beslenme, egzersiz ve korse üçlüsüyle kadınlar eski vücut görüntülerine kolaylıkla kavuşabilmektedir. Sezeryan sonrasında korse kullanılacaksa da doktor kontrolü altında kullanılmalı ve uzun süreli kullanımlardan kaçınılmalıdır.

Lohusa Korsesi Nasıl Kullanılır? Kaç Saat Takılmalıdır?

Kadınların hamilelik döneminde karın kasları aşırı genişler ve kuvvetini kaybeder. Korseler her ne kadar toparlayıcı vazifesi görse de kasların kuvvetlenmesinde rol oynamazlar. Bu sebeple doğum sonrasında kullanılan lohusa korselerin karın bölgesinde sebep olduğu düzlük, kilo verildiği anlamına gelmez. Bu durum korsenin vücudu şekillendirmesinden kaynaklanmaktadır.

Korseler 3-4 saat takılmalı ve gün içerisinde vücudun havalandırılması sağlanmalıdır.

Uzmanlar sadece korse takmanın inceltme özelliği olmadığını söylemektedir. Fakat doğum sonrasında giyilen elbiselerin daha estetik ve pürüzsüz durabilmesi için korse kullanılmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Fakat fiziksel olarak estetik görünüş korse takıldığında sağlanabilir, korse çıkarıldıktan sonra kadınlar yine fazla kilolarıyla baş başa kalmaktadır. Kalıcı sonuçlar elde etmek için korsenin yanı sıra düzenli spor şarttır.

Doğum Sonrası Korse Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Gebelik sonrasında kadınların karın kasları tahriş olmaktadır. Bu hasarın daha da artmaması için hamilelik sonrasında kadınların korse kullanmaları gerekmektedir. Karın bölgesindeki sarkan bölgeler bu yöntemle çok daha hızlı bir şekilde eski görünümüne ulaşmaktadır. Korse kullanımının yanı sıra kadınlar düzenli olarak egzersiz yaptıklarında daha kısa sürede incelip fit bir vücuda sahip olacaktır. Korseler kısa süreli de olsa kadınların psikolojik olarak iyi hissetmelerine yardımcı olmaktadır. Kalıcı etki ise düzenli spor ve sağlıklı beslenme sonucunda sağlanmaktadır.

Doğum sonrası korse kullanıldığı takdirde rahim daha kısa sürede toparlanarak eski haline döner. Lohusalık dönemindeki sırt ağrıları korsenin bel desteği sayesinde azalır. Özellikle sezeryan doğumlarda oldukça önemli bir toparlama etkisine sahip olan korseler, bedene uygun seçildiği takdirde hem kullanım rahatlığı hem de şık bir görünüm kazandırmaktadır. Kadınlar korse kullanımı hakkında doktorlarına başvurmayı unutmamalıdır.

Lohusa Korsesi Kullananların Yorumları Nelerdir?

Lohusalık sürecinde kadınlar kendi tercihlerine göre korse kullanmamalıdır. Lohusa korsesi kullananların yorumları incelendiğinde doktor tavsiyesi üzerine kullananlar olduğu gibi geçirdiği operasyon sonucunda olumlu etkilenmemek için korse kullanmayanların da olduğu gözlemlenmektedir. Lohusa korsesi kullanımını kimi doktorlar hemen öneriyor iken kimi doktorlar da en az 40 gün geçtikten sonra kullanılmasını tavsiye etmektedir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Ayva Yapağı Çayı Faydaları ve Zararları Nelerdir? Hamilelikte İçilir mi?

Ayva Yapağı Çayı Faydaları ve Zararları Nelerdir? Hamilelikte İçilir mi?

Öksürüğe iyi gelen ayva yaprağı çayı, akciğerlerin temizlenmesini sağlarken aynı zamanda nezle, grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklar için şifa kaynağı şeklinde nitelendirilmektedir...

Eliptik Bisiklet Faydaları Nelerdir? Kullananlar, Yorumlar ve Fiyatları

Eliptik Bisiklet Faydaları Nelerdir? Kullananlar, Yorumlar ve Fiyatları

Eliptik bisiklet; göbek eritmek ve basen inceltmek amacı ile kullanılan, ev içerisinde en sık tercih edilen egzersiz makineleri arasında yer alan bir spor aletidir...

Atom Çayı Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Atom Çayı Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardımcı olan atom çayı, özellikle kış aylarında artış gösteren öksürük, grip gibi hastalıklardan kurtulmak için tüketilen doğal bitki çaylarının karıştırılması ile elde edilen bir içecektir...

Karatay Diyeti Nedir? Ayda Kaç Kilo Verilir? Yapanlar ve Zayıflayanlar

Karatay Diyeti Nedir? Ayda Kaç Kilo Verilir? Yapanlar ve Zayıflayanlar

Karatay diyeti; içerisinde şekere, ekmeğe yer vermeyen ve kısa süre içerisinde zayıflama sağlamaya destek olan bir beslenme programıdır...