yeniloji.com
Yaşam

Korse Nasıl Giyilir? Korse Günde Kaç Saat Giyilmeli?

Henüz yorum yazılmadı
Korse Nasıl Giyilir? Korse Günde Kaç Saat Giyilmeli?
Yeniloji 917 görüntüleme

Korse, geçmişten bugüne kadar hem zayıf ve fit gözükmek, hem kilo verme sürecinin hızlanmasını sağlamak hem de sağlık amacıyla pek çok şekilde kullanılan bir iç giysi modelidir.

Korse Nasıl Giyilir? Nasıl Takılır?

Birçok vücut tipine uygun olarak üretilen korseler oldukça çeşitlidir. Hem kadınlar hem de erkekler için pek çok model bulunmaktadır. Bunun yanı sıra vücudun farklı bölgeleri için de çeşitler yer almaktadır. Korseleri bel , kalça, göğüs, bacak gibi pek çok bölge için kullanabilirsiniz. Bu açıdan değerlendirildiğinde her birini takılması ve giyilmesi farklılık göstermektedir.

Korse; kullanıldığı bölgenin daha sıkı ve ince gözükmesini sağlayan, devamlı kullanıldığında ise vücut şekillendirici etki meydana getiren bir iç giysidir.

Korseler bölgesel incelme konusunda oldukça etkilidir. Genel olarak bel bölgesinin incelmesi ve vücudun daha kıvrak gözükmesi için kullanılmaktadır. Bu tarz korseler ayarlanabilir özelliğe sahiptir ve kolayca takılabilmektedir. Bacakların incelmesi için tayt korse modelleri vardır. Tayt korseler gün içerisinde hem kombin yapılarak ya da soğuk havalarda kıyafetlerin içerisine giyilerek kullanılabilmektedir. Atlet korseler hem bel bölgesini incelten hem de göğüsleri toparlayan modellerdir. Bunlar normal bir iç çamaşırı gibi giyilmektedir.

Korse Günde Kaç Saat Giyilmeli?

Vücuttaki fazlalıkların toparlanmasını sağlayan korselerin takılma süreleri de değişkenlik gösterebilmektedir. Bu durum kişiye ya da kullanım amacına göre değişmektedir. Eğer ki zayıflama sürecinde korse kullanıyorsanız özellikle spor yaparken takmak daha hızlı incelmenize yardımcı olacaktır. Özel bir davette ya da fazlalıklarınızı gizlemek için de korse kullanabilirsiniz. Bu sırada takılan süre yine değişkenlik göstermektedir.

Yapılan incelemeler sonucunda uzmanlar korselerin ortalama olarak 2-3 saat takılması gerektiğini belirtmektedir. Gün içerisinde devamlı olarak korse ile gezmek rahatsız edici olabilir. Fakat sırt ve bel ağrılarınız için kullanıyorsanız o zaman daha uzun takabilir hatta yatarken bile kullanabilirsiniz. Burada önemli olan doktorun belirtmiş olduğu kullanım şeklidir.

Korse Takmanın Faydaları Nelerdir?

İncelme ve sıkılaşma konusunda yardımcı olan korselerin aynı zamanda toparlayıcı özellikleri de bulunmaktadır. Korse giymek vücuda pek çok fayda sağlamaktadır. Öncelikle belirtmek gerekir ki vücut şekillendirici etkisi olan korseler giyildiği anca itibaren 1-2 beden incelme sağlamaktadır. Vücudun daha toplu gözükmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda korseler kilo verirken sarkma gibi problemlerin oluşmasını da engeller.

Korseler gün içerisinde daha rahat hareket etmeye yardımcı olmaktadır. Özellikle bel ve sırt bölgesi için kullanılan modeller yanlış hareketlerin engellenmesine etki etmektedir. Her korse modelinin sağlamış olduğu farklı etkiler bulunmaktadır. Genel olarak incelme ve sıkılaşma sağlasalar da aynı zamanda kilo verme sürecine de etki edebilmektedirler. Bu açıdan değerlendirildiğinde korseler; vücudun ince gözükmesine ve düzenli kullanıldığı zaman bu incelmenin kalıcı bir hal almasına yardımcı olmaktadır.

Korse Zararlı mı? Vücuda Yan Etkileri Nelerdir?

Hemen hemen birçok kişinin kullandığı korselerin uygun kullanım koşulları dahilinde herhangi bir zararı ve yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat yanlış beden ve korse seçimi ciltte tahrişe neden olabilmektedir. Kullanacağınız korsenin öncelikle kaliteli ve nefes alabilen kumaşlardan elde edilmiş olması gerekmekte. Nefes almayan kumaşlar terin atılamamasına ve bu durumda tahrişe neden olmaktadır. Beden seçimi de oldukça önemlidir. Kendi beden ölçünüzden küçük olanlar kan dolaşımının zayıflamasına neden olabilmektedir. Büyükler ise incelme ve sıkılma sağlayamamaktadır. Bu tarz durumlarda korselerden etki görmeyebilir veya zarar görebilirsiniz. Bunların oluşmaması için belirtilen detaylara dikkat ediniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Zayıflama Korsesi Zayıflatırmı? Zayıflama Korseleri İşe Yarar mı?

Zayıflama Korsesi Zayıflatırmı? Zayıflama Korseleri İşe Yarar mı?

Bölgesel olarak incelmek amacıyla zayıflama korsesi kullanımı birçok kişi tarafından terci edilirken vücut için zararlı olabilmektedir...

Bonzai Kullanan Nasıl Anlaşılır?

Bonzai Kullanan Nasıl Anlaşılır?

Bonzai, öldürücü etkiye sahip olan bir tür uyuşturucu maddesidir ve son dönemlerde birçok insan bu madde nedeniyle hayatını kaybetmektedir...

Göbek Eriten Korse ile İncelme

Göbek Eriten Korse ile İncelme

Göbek eriten korse; zayıflama, daha ince gözükme konusunda oldukça etkilidir ve yağ yakıcı özelliği sayesinde kalıcı olarak şekillendirme sağlamaktadır...

Parmak Arasında Mantar Neden Olur? Parmak Arası Mantarı Nasıl Geçer?

Parmak Arasında Mantar Neden Olur? Parmak Arası Mantarı Nasıl Geçer?

Erkeklerde daha sık görülen parmak arasında mantar problemi ayakların karanlık ve nemli ortamlarda çok fazla kalmasından dolayı ortaya çıkmaktadır...