yeniloji.com
Yaşam

Kadınlarda ve Erkeklerde Aşık Olma Belirtileri Nelerdir?

Henüz yorum yazılmadı
Kadınlarda ve Erkeklerde Aşık Olma Belirtileri Nelerdir?
Yeniloji 51 görüntüleme

Aşık olma belirtileri; aşık olunan kişinin oldukça özel olması, kusurların görülmemesi, sürekli olan aklına o kişinin olması gibi durumlar ile karakterize olan bir durumdur.

Kadınlarda Aşık Olma Belirtileri Nelerdir?

Aşık olmak kimine göre dünyanın en güzel duygusu kimine göre ise en kötü olayıdır. Aşık olduğumuzda dünya bize tamamen farklı gelebilir. Hem düşüncelerimizde hem de beynimizde bazı değişiklikler meydana gelir. Peki kadınlar aşık olunca nasıl davranır? Bir kadının size aşık olup olmadığını anlama istiyorsanız eğer şunlara dikkat ediniz;

 • Size baktığı zaman gözlerini sabitler. Sizi dinler, söylediklerinize güler ve aynı zamanda gözlerinize bakmaya devam eder. Aşık kadın nasıl bakar diye soracak olursanız, oturup gün boyu sizi izlese dahi sıkılmaz. Siz konulurken hemen cevap vermez ve tüm günün nasıl geçtiğini fark etmez. Sürekli size bakabilir ve gözlerinin içi güler.
 • Yanınızda çok rahat hissetmez ve olamaz. Sürekli olarak size karşı kendini yenik hissetme korkusuna girer. Bundan dolayı gergin gözükebilir. Yanınızda kendini sürekli olarak kasabilir.
 • Bir soru sorduğunuz zaman hemen cevap vermeyebilir. Önce sessiz sessiz size bakabilir. Bu sırada kafasından sizinle ilgili birçok farklı bilgi geçiyor olabilir. Sürekli kendini rezil etmekten korkar. Yanınızdan heyecandan ötürü erken kalkmak isteyebilir.
 • Mantıklı düşünemeyebilir ve saçmalayabilir. O sıra mantığı devre dışı olabilir. Size aşık olduğu için söylediği söz ve yaptığı şeyler saçma olabilir. Çevrenizde hiç olmayacak kişileri kıskanabilir Normalde yapmayacağı şeyleri yapabilir.
 • Sizin yanınızda kendini çirkin ve güvensiz hissedebilir. Fakat uzaktayken son derece özel hisseder. Çünkü sizin söylediğiniz övgüleri kafasında canlandırır ve gururlanır. Aynı zamanda aşkın verdiği bir hüznü yaşar. Bir yandan ise sizi düşünerek kendini mutlu hisseder.
 • Ona ufacık bir gülümsemeniz ya da bir hareketiniz çekici gelebilir. Ona ses tonunuzla, sarılışınızla ya da söylediğiniz sözlerle her anlamda farklı gelirsiniz. İçerisindeki duyguların coşkusunu bastırmak için kusurlarınızı yüzünüze söyleyebilir. O her noktanızı inceler ve bunun nedeni sizi çok sevmesidir.
 • Araya çok uzun zaman girse bile hep sizi düşünür. Saçma sapan da olsa mutlaka size mesaj yazar. Fakat bu sürekli değildir. Eğer kötü bir şey yapmadıysanız ve onu incitmediyseniz size mutlaka yazar.
 • Sizinle sık sık görülmek ister. Daha önceden haftada 1 görüşürken şimdi 2 günde bir görüşmek istiyorsanız size aşıktır. Çünkü sürekli size kendini rahat ifade edemeyeceğiniz ve her seferinda daha rahat olacağını hisseder.

Kadınlar neye aşık olur diye soracak olursanız bir erkeğin onu önemsemesine, güven vermesine ya da nedensiz herhangi bir hareketine, gülüşüne aşık olabilir. Onu zekanızla, sözlerinizle, sürprizlerle etkileyebilir ve aşık olmasını sağlayabilirsiniz.

Erkeklerde Aşık Olma Belirtileri Nelerdir?

Kadınların merak ettiği şeylerden biri de deli gibi seven erkek davranışlarıdır. Sizlere erkeklerin aşık olma evrelerinden ve belirtilerinden bahsedecek olursak eğer;

 • Kıyafetlerine ve bakımlarına özen gösterirler. Her zamankinden şık ve yakışıklı gözükmek isterler. Bu şekilde dikkatinizi üzerinde toplamaya çalışır.
 • Aşık erkek bakışları farklı olur ve sürekli sizi takip eder. Özellikle kalabalık ortamlarda bakışları ile sizi takip eder. Bakışlarını hissediyor ve bu konuda dikkatinizi çekiyorsa aşık olmuş demektir. Bu bakış normal bakıştan farklı ve uzundur.
 • Erkekler aşık oldukları kadına karşı korumacı olurlar. Kötü bir olay ile karşı karşıya kaldığınızda sizi korurlar ve aynı zamanda bazı fikirlerde bulunurlar.
 • Aşık olan erkek size dokunmak ister. Sizinle daha yakın temasta bulunmak isterler. Bazılarında dokunma isteği fazla olur bazılarında ise bakışlar etkili olur. Bu erkekten erkeğe değişir. Genel olarak erkekler kadınların bel ve sırtlarına dokunmak isterler.
 • Sizinle sürekli vakit geçirmek isterler. Günlük hayatta ne yaptığınızı, nereye gittiğinizi, nelerle ilgilendiğinizi, neleri sevdiğinizi merak ederler. Sizinle zaman geçirmek için her fırsatı kullanırlar.
 • Sizi sürekli dinlerler. Ağzınızdan çıkan her söze dikkat ederler. Söylediğiniz her şeyde kendilerine bir anlam çıkabilirler. Bazı durumlarda söylediğiniz bir söz onun hafızasında uzun bir yer tutabilir. Söylediklerinizi hatırlıyor ve ona göre davranıyorsa size aşık demektir.
 • Sizinle konuşurken ses tonları değişir. Erkekler aşık oldukları kadınların yanında daha güçlü ve dikkat çekici bir ses tonu ile konuşurlar. Aynı zamanda kibarlaşırlar. Bazen dilleri sürçebilir. Bir şey söylerken telafuz etmekte güçlük yaşayabilirler.
 • Kaybetme korkuları ve savunma içgüdüsü itibariyle sizi kıskanabilirler. Fakat bu herhangi bir şiddet kapsamında değil masumcadır.

Seven erkek nasıl davranır diye baktığımızda sürekli sevdiği kadını ver ve hakkında kötü bir şey söylenmesine müsade etmez. Onu korur ve savunur. Aşık oldukları kadın hakkında daha fazla şey öğrenmek ve bilmek isterler Hem kendini tanıtmak hem de sizi yakında tanımak ister. Utangaç erkeklerin aşık olma belirtilerine baktığımızda çekingen davranabilir ve soru sormayabilirler. Fakat bakışları ve davranışları ile kendilerini ele verirler.

Aşık Olmanın Fiziksel Belirtileri Nelerdir?

Aşık olmak her ne kadar duygusal anlamda ifade edilse de beyinde salgılanan salgılar neticesinde fiziksel etkiler de meydana getirmektedir. Aşkın vücuttaki etkileri terleme, ellerin nemlenmesi, bazı sindirim problemlerin yaşanması, iştah kaybının yaşanması,kalp atışında hızlanma gibi belirtiler şeklindedir.

Aşık olduğunda nasıl hissedersin diye bakacak olursak daha mutlu ve aynı zamanda kaybetme korkusu nedeniyle biraz hüzün olabilirsiniz. Eğer bir kişi daha çekici geliyorsa sürekli onu düşünüyorsanız aşık olmuş olabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Gece Yoğurt Yemek Zayıflatır mı? Gece Yoğurt Yemenin Faydaları ve Zararları

Gece Yoğurt Yemek Zayıflatır mı? Gece Yoğurt Yemenin Faydaları ve Zararları

Yoğurt; probiyotik özelliği sayesinde sindirimi düzenleyici etkilere sahip olan, kalori değeri düşük ve potasyum, B12 vitamini, kalsiyum açısından yüksek değerlere sahip olan besleyici ve lezzetli bir gıdadır...

Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar ve Şampuanlar Nelerdir?

Saç Dökülmesine İyi Gelen Yağlar ve Şampuanlar Nelerdir?

Hem kadınlar hem de erkekler için bir problem haline gelen seyrelmeler, saç dökülmesine iyi gelen yağlar ile çözüme kavuşturulabilmektedir...

Sarımsak Faydaları Nelerdir? Sarımsak Çayı Zayıflatır mı?

Sarımsak Faydaları Nelerdir? Sarımsak Çayı Zayıflatır mı?

Genel olarak yoğun kokusu ve keskin tadıyla bildiğimiz ve yemekten çekindiğimiz sarımsak doğal bir antibiyotiktir...

Kilo Almanın Yolları Erkekler ve Kadınlar İçin Nelerdir?

Kilo Almanın Yolları Erkekler ve Kadınlar İçin Nelerdir?

Eğer kilonuzun normalin altında olduğunu ve kilo almanız gerektiğini düşünüyorsanız yani vücut kitle indeksiniz 18...