yeniloji.com
Zayıflama

Teff Nedir? Teff Tohumu Zayıflatırmı? Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Henüz yorum yazılmadı
Teff Nedir? Teff Tohumu Zayıflatırmı? Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?
Yeniloji 2440 görüntüleme

Teff tohumu; dünya üzerinden en ufak tahıl olarak bilinen ve farklı renk ve tatları bulunan, metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olarak kısa süre içerisinde hem zayıflamaya hem de ideal kiloya kavuşmaya destek olan doğal bir besin takviyesidir.

Teff Nedir? Teff Tohumu Zayıflatır mı?

Son zamanlarda pek çok kişinin ilgisini çekmeye başlayan teff tohumu lif, protein, kalsiyum ve antioksidan açısından oldukça zengin bir bitkidir. Kilo verme konusunda kalıcı etkiler meydana getirmeye destek olan bu doğal çay genel vücut sağlığı için de oldukça faydalıdır.

Teff tohumunun içerisinde bulunan lif vücutta tokluk hissi meydana getirir ve aynı zamanda sindirim sisteminin düzenli çalışmasına destek olmaktadır. Bu sayede kabızlık, hazımsızlık ve gaz gibi problemlerin yanında ödem gibi sorunların da çözülmesine destek olmaktadır. Bu sayede kilo vermede etkili olmaktadır. Metabolizmanın hızlanmasını sağlayan bu doğal bitki vücuttaki fazla yağların dışarı atılmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda sağladığı tokluk hissi sayesinde aşırı tüketimi engelleyerek yeni yağ oluşumunun önüne geçmektedir.

Zayıflamak İçin Teff Tohumu Nasıl Kullanılır?

Fazla kilolardan kurtulmak isteyenler için son zamanlarda teff tohumlu çay kullanımı tercih edilmektedir. Teff bitkisi kilo vermek için daha çok çay olarak kullanılmaktadır. Kullanımı kişiye ve vücut yapısına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Genel kullanımı ise günde 1 defa içilmesi yönündedir. Sabah uyandığınızda kahvaltı yapmadan önce aç karnına kaynatılmış 1 fincan suyun içerisine 1 adet teff çayını boşaltınız. Ardından 3-4 dakika demlenmesini bekleyip içiniz. Bu şekilde kullandığınızda teff çayı hem metabolizmanızın hızlanmasını hem de gün içerisinde aşırı yemek yememenizi sağlamaktadır. Düzenli ve etkili kullanım sağlandığında zayıflama üzerindeki etkileri kısa sürede ortaya çıkacaktır.

Teff Tohumlu Çayın Faydaları Nelerdir?

Ünlülerin de tercihi olan teff çayı hem kilo vermek için hem de sağlık için oldukça faydalı etkiler sunmaktadır. İçeriğinde bulunan protein ve kalsiyum miktarı zayıflama sürecinde vücudun direnç kaybetmemesine destek olmaktadır. Lifler midede şişer ve tokluk hissi meydana getirir. Bu sayede aşırı yemek yemek gibi durumlar engellenmiş olur. Sağlamış olduğu tokluk hissi açlık krizlerinin önlenmesine de destek olmaktadır. İçerisinde antioksidan bileşenler vücuttaki toksin maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olmaktadır. Toksin maddeler hem birçok hastalığın oluşmasına zemin hazırlar hem de kilo almanıza neden olur.

Teff çayının Zararları Nelerdir?

Doğal içeriği ile bilinen teff çayının herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Aşırı kullanıldığı zaman vücutta bazı yan etkilere neden olabilmektedir. Bu nedenler önerildiği şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Hamile kadınların kullanımına uygun olmayan bu çayı emziren anneler birkaç ay sonra kullanmalıdır. Eğer ki ileri derecede kalp, şeker ya da tansiyon hastasıysanız, kroinik bir hastalık nedeniyle ilaç kullanıyorsanız kullanım öncesinde doktorunuzda bilgi almayı unutmayınız.

Teff Tohumlu Çay Fiyatı ve Kullanıcı Yorumları

Vücutta doğal zayıflama etkisi meydana getiren teff bitkisi çayının fiyatı oldukça uygundur. Kullanıcı yorumları incelendiğinde kilo verme konusunda oldukça etkili olduğu gözlemlenebilmektedir. Sizler de uygun fiyatlarla sipariş vermek ve doğal bir şekilde kalıcı olarak zayıflamak istiyorsanız orjinal sitesinden satın alabilirsiniz. Ürününüzün orjinal olması etki açısından önem arz etmektedir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Kıl Kökü İltihabı Nedir? Ne İyi Gelir? Neden Olur? Tedavisi Nasıl Olur?

Kıl Kökü İltihabı Nedir? Ne İyi Gelir? Neden Olur? Tedavisi Nasıl Olur?

Kıl kökü iltihabı; bakteriyel ve fungal enfeksiyon sebebi ile kaynaklanan bir iltihap çeşididir...

Cilt Alt Tonu Nedir? Nasıl Belirlenir, Nasıl Bulunur?

Cilt Alt Tonu Nedir? Nasıl Belirlenir, Nasıl Bulunur?

Cilt alt tonu; sıcak, soğuk ya da nötr olarak üç şekilde karşımıza çıkan, giyilen kıyafetin, yapılan makyajın hangi renklerde olması gerektiğini belirleyen bir detaydır...

Kırık Kalp Sendromu Nedir? Belirtileri Nelerdir? Öldürür mü? Nasıl Tedavi Edilir?

Kırık Kalp Sendromu Nedir? Belirtileri Nelerdir? Öldürür mü? Nasıl Tedavi Edilir?

Kırık kalp sendromu; vücudun aşırı strese verdiği bir yanıt olarak tanımlanan, stres kardiyomiyopatisi ve apikal balon sendromu gibi isimlerle de bilinen, daha çok kadınları etkileyen bir rahatsızlıktır...

Selülit Nedir? Nasıl Geçer? Selülit Nasıl Tedavi Edilir?

Selülit Nedir? Nasıl Geçer? Selülit Nasıl Tedavi Edilir?

Selülit deri altında düzensiz ve aşırı yağ birikimi nedeniyle oluşan özellikle kol, bacak ve kalça gibi yağın toplandığı bölgelerde sıklıkla görülen portakal görünümlü dolaşım bozukluğudur...