yeniloji.com
Sağlık

Terletmeyen ve Koku Yapmayan Çorap ile Sağlıklı Ayaklar

Henüz yorum yazılmadı
Terletmeyen ve Koku Yapmayan Çorap ile Sağlıklı Ayaklar
Yeniloji 273 görüntüleme

Koku yapmayan çoraplar, kumaş özelliği sayesinde terleme yapmayan ve bu sayede bakteri üretmeyen ürünler olarak tanımlanmaktadır.

Terletmeyen ÇOrap Nedir? Nasıl Olur?

Ayak kokusu genel olarak çoraplarda kullanılan naylon kumaşların ter bezlerini etkilemesi ve bakteri oluşumuna neden olması şeklinde tanımlanmaktadır. Ayak kokusu genel olarak birçok kişide görülür ve hayatı olumsuz yönde etkiler. Bir sağlık problemi olarak da nitelendirilen bu durumun ortadan kaldırılması için bazı şeylere dikkat edilmelidir. Öncelikle terlemenin önlenmesi ve terleyen çorabın ayakkabı içerisinde kuruması önlenmelidir. Bunun için terletmeyen çorap kullanımı sağlanmalıdır.

Terletmeyen çorap, hava alan, teri emen ve ayakların terlemesini engelleyen doğal malzemelerden üretilmiş bir giysi çeşididir.

Ayaklarda sıcaklık etkisini ayarlayan ve terlemeyi engelleyen terletmeyen çorap, buna bağlı olarak kötü bakterilerin oluşumuna engel olan bir çorap çeşididir. Doğal kumaş özelliği kimyasal barındırmaz ve böylece alerjen etkilerin oluşmasına neden olmaz. Sadece bunlar değil aynı zamanda rahatlık da verir. Çünkü kumaşındaki özellik vücuttaki statik elektriği alır ve böylece vücutta bir rahatlama hissi yaratır. Ayağı sıkmayan yapısı sayesinde cilde ferahlık verir. Ayrıca sıcak ve soğuk tutucu etkileri de bulunmaktadır. Sıcak havalarda ayağın terlemesini engeller, soğuk havalarda ise üşümesini engeller.

Koku Yapmayan ÇOrap Ne İşe Yarar?

Yanlış çorap ya da ayakkabı seçimi sonucunda oluşan ayak kokusu, günlük hayatı olumsuz yönde etkilemektedir. Önemli bir yere gitmeniz gerektiğinde ya da herhangi bir yerde ayakkabınızı çıkardığınızda ortaya gelen koku sizi rahatsız etmektedir. Bunu engellemenin yolu ise doğru çorapların kullanılmasıdır. Koku yapmayan çorap, antibakteriyel özelliğe sahiptir ve hem ayağın hava almasını sağlar hem de terleme ve koku oluşmasını engeller.

Koku yapmayan çorap, kötü bakterilerin oluşmasını ve cildin tahriş olmasını engelleyen kumaşlardan elde edilmektedir.

Günlük hayatta rahatça kullanılan ve yıkama ile etkilerini yitirmeyen bu çoraplar doğal malzemelerden oluşmaktadır. Ayakların hava almasını sağlayan ve böylece terlemesini engelleyen çorap, teri emmeye yardımcı olan pamuklu bir iç yapıya sahiptir. Naylon özelliği bulunmayan kumaşı sayesinde tahriş gibi durumların oluşmasını da engeller.

Ayak Kokusu İÇİn ÇOrap

Ciddi bir problem olarak görülen ve erkekler başta olmak üzere aynı zamanda kadınlarda da görülebilen ayak kokusu, bazı yöntemler ile engellenebilmektedir. Bunun için üretilen çoraplar sayesinde koku azaltılabilir ve hatta tamamen engellenebilir. Ayak kokusunu tedavi edici etkisi bulunan bu çoraplar aynı zamanda termodinamik özelliğe sahiptir. Yani sadece yazın ya da kışın değil her ayda giyilebilmektedir. İçerisinde bulunan gümüş iyonları kokuyu hapseder ve kötü bakterilerin çoğalmasını engeller. Bu özellikler sayesinde koku oluşumu engellenir.

Ayağı Terletmeyen ÇOrap Nasıl Yapılır?

Terletmeyen çoraplar farklı ipliklerden yapılmaktadır. Bambu ipliklerle örülen çoraplar, kayın ağacından elde edilen ve içerisinde yüksek lif içeren modal iplik, ipek böceklerinden elde edilen iplikler ve bunun yanında kaşmir iplik kullanılarak üretilen çorap çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar nem ve terleme yapmayan, koku oluşumunu engelleyen içeriğinde gümüş iyonlar barındıran çorap çeşitleridir. Bu özellikleri sayesinde hem yumuşak bir yapıları vardır hem de koku ve terleme meydana getirmez.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Tok Tutan Meyve Suları, Yiyecekler, Meyveler, Çaylar

Tok Tutan Meyve Suları, Yiyecekler, Meyveler, Çaylar

Tok tutan yiyecekler ve besinler arasında yer alan meyve suları, yiyecekler, meyveler, çaylar diyet yaparken sizi en büyük yardımcınız olacaktır...

Matcha Çayı Zayıflatırmı? Maça Çayının Faydaları ve Zararları

Matcha Çayı Zayıflatırmı? Maça Çayının Faydaları ve Zararları

Matcha çayı, metabolizmanın düzenli ve hızlı çalışmasına yardımcı olan, parlak yeşil renkte ve toz kıvamında ve antioksidan açısından zengin bir bitki çayıdır...

Sigara Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır? Sigara Detoksu ile Sigara Bırakma

Sigara Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır? Sigara Detoksu ile Sigara Bırakma

Sigara detoksu; uzun süre sigara içilmesi sonucu iç organların gördüğü hasarın azaltılması için yapılan bir detokstur...

Ekinezya Çayı Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları

Ekinezya Çayı Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları

Yüzyıllar önce Afrika kıtası topraklarında yetişmeye başlayan ekinezya çayı yerliler tarafından birçok şekilde kullanılarak tedavi ilaç ürün olarak kullanılmıştır...