yeniloji.com
Bakım

Süt Kaymağı Cilde İyi Gelir mi? Yararları Nelerdir?

Henüz yorum yazılmadı
Süt Kaymağı Cilde İyi Gelir mi? Yararları Nelerdir?
Yeniloji 1947 görüntüleme

Süt kaymağı; cildin tazelenmesini, nemlenmesini ve canlanmasını sağlayan, doğal etkili bir besindir. Cilt için kullanımında maske şeklinde tercih edilir ve kısa sürede etkili sonuçlar verir.

Süt Kaymağı Cilde İyi Gelir mi?

Cildimiz kullandığımız bazı ürünler, birtakım kimyasallar, kirli hava, yanlış cilt bakımı gibi pek çok etki ile birlikte zaman içerisinde yıpranır ve hasar görür. Özellikle yaşın ilerlemesine bağlı olarak cilt üzerinde leke, kırışıklık gibi cilt problemlerin meydana gelmektedir. Eğer ki cildinize iyi bakmazsanız zaman içerisinde kolajen üretimi azalır ve cilt elastikiyetini kaybeder. Bu da yaşlanmanın daha erken gerçekleşmesine sebebiyet verir. Süt kaymağı, cildin derinlemesine nemlenmesini sağlarken aynı zamanda cilt tabakasının onarılmasına da destek vermektedir. Böylece cildin daha canlı daha parlak ve genç görünmesini sağlamaktadır.

Süt kaymağı deri altına nüfuz ederek kalıcı bir şekilde nemlendirme etkisi sağlar ve kuruluk gibi etkilerin giderilmesine yardımcı olur.

Her cilt tipi için kullanılabilen süt kaymağı özellikle kuru ve hassas ciltler için çok etkilidir. Kuru ciltler daha çabuk kırışır ve yaşlanırlar. Süt kaymağı cildin aşırı kurumasını önleyerek kırışıkların giderilmesini ve cilt yüzeyinin onarılmasını sağlamaktadır. Özellikle yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen hücre yenilenmesinin azalması durumunu tetikler ve ciltte yenileyici, tazeleyici bir etki meydana getirir. Süt kaymağı cilt için oldukça faydalıdır.

Süt Kaymağının Cilde Yararları Nelerdir?

Cildin beslenmesini sağlayan süt kaymağı aynı zamanda bu etki sayesinde cilt üzerinde yer alan sivilce izleri, lekelerin ya da yaraların iyileştirilmesini, onarılmasını sağlamaktadır. Cilt yüzeyinde peeling etkisi meydana getiren ölü hücrelerin ve ölü derinin giderilmesini, cildin yenilenmesini sağlamaktadır. Cildin devamlı olarak nemli kalmasını sağlayan bu doğal besin aynı zamanda cildin yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlamaktadır.

Düzenli olarak kullanıldığı zaman kısa süre içerisinde cilt üzerinde gözle görülür olumlu etkiler meydana getiren süt kaymağının cilde yararları arasında aynı zamanda iyileştirme onarma etkisi de bulunmaktadır. Cildin onarılmasını sağlarken cilt problemlerinin iyileştirilmesinde katkı sağlamaktadır. İnce kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olan bu doğal maske aynı zamanda cildin sıkılaşmasını sağlar ve sarkma problemlerinin önüne geçer.

Süt Kaymağı Maskesi Nasıl Yapılır? Nasıl Uygulanır?

Sadece kuru ciltler için değil aynı zamanda karma ve yağlı ciltler için de kullanılabilen süt kaymağı maskesi tarifleri şu şekildedir:

Bu doğal maskeleri düzenli olarak uyguladığınız zaman kısa süre içerisinde cildinizin tazelendiğini, onarıldığını görebilirsiniz. Karma ve yağlı bir cilde sahipseniz zeytinyağı kullanmayınız. Bu cildinizin daha fazla yağlanmasına neden olabilir.

Süt Kaymağının Cilde Zararları Nelerdir?

Doğal yöntemler cilt için her ne kadar faydalı olsa da asıl olarak bazı ciltler için zararlı olabilmektedir. Süt kaymağının cilde zararlarına baktığımızda alerjen bir etkinin söz konusu olabileceğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte sivilce problemi olanlar için de yan etki oluşturabilir. Bu yüzden mutlaka uzman doktora danışarak deneme sağlayınız.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
B12 Vitamini Nelerde Var? Neye İyi Gelir? Eksikliği Nasıl Giderilir?

B12 Vitamini Nelerde Var? Neye İyi Gelir? Eksikliği Nasıl Giderilir?

Suda çözünebilen bir vitamin türü olan B12 vitamini, vücuttaki her hücrenin ihtiyaç duyduğu, kobalamin adı ile de bilinen bir vitamin türüdür...

Epilepsi Hastalığı Nedir, Ne Demek? Tedavi Nasıl Yapılır? Çeşitleri Nelerdir?

Epilepsi Hastalığı Nedir, Ne Demek? Tedavi Nasıl Yapılır? Çeşitleri Nelerdir?

Halk arasında sara hastalığı olarak bilinen epilepsi hastalığı beynin çalışmasında meydana gelen aksaklıktan dolayı ortaya çıkmaktadır...