yeniloji.com
Bakım

Şampuana Şeker Koymak Ne İşe Yarar? Şampuana Şeker Katanlar ve Yorumlar

Henüz yorum yazılmadı
Şampuana Şeker Koymak Ne İşe Yarar? Şampuana Şeker Katanlar ve Yorumlar
Yeniloji 271 görüntüleme

Şampuana şeker koymak, saç derisinin yenilenmesini ve ölü hücrelerin arınmasını sağlayan, saçların daha sağlıklı ve canlı gözükmesini sağlayan bir yöntemdir. Her ne kadar insan sağlığı için zararlarından bahsediliyor olsa da saçların sağlıklı olması için gerekli olan bir besin ögesidir.

Şampuana Şeker Koymak Ne İşe Yarar?

Saçların daha temiz, canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayan şampuana şeker eklemek yöntemi, saç derisindeki yapışkan maddenin temizlenmesini ölü derilerin atılmasını ve aynı zamanda saç kremlerinin saça daha fazla nüfuz etmesini sağlar. Saçın derinlemesine temizlenmesine destek olarak daha sağlıklı ve gür olmasını sağlar. Saç derisinin sağlıklı olması demek, saçların daha sağlıklı çıkması ve uzaması anlamına gelmektedir. Şampuana şeker koyduğunuz zaman saç derisine sağladığı etki sayesinde saç tellerinin daha bakımlı durması söz konusu olmaktadır.

Genel olarak günlük hayatta birçok kişinini saçlarım tel tel dökülüyor dediğini duyarsınız. Eğer genetik ya da herhangi bir rahatsızlıktan ötürü saç dökülmesi meydana gelmiyorsa genel neden, yetersiz bakımdır. Şampuana şeker koyduğunuzda saç derisinin beslenmesini ve beraberinde uygulanan bakım yöntemlerinin daha iyi etki göstermesini sağlayabilirsiniz. Saç derisindeki ölü tabakayı temizleyen şeker, saç maskesi ve saç nemlendiricilerinin direkt olarak saç köküne nüfuz etmesini sağlar.

Şampuanın İçine Şeker Katınca Ne Olur? Zararları Var mı?

Genel anlamda pek çok kişi beki de bu yöntemi ilk defa duymuş olabilir. Çok basit bir uygulama olarak şampuanın içerisine şeker koyduğunuzda saçların daha bakımlı, hacimli ve canlı durmasını sağlayabilirsiniz. Şampuana şeker koymak yapılan inceleme ve araştırmalara göre zararsızdır. Hatta uzmanlar bu yöntem sayesinde saç derisinde yenilenme, iyileşme sağlanabileceğini belirtmektedir. Saç derisinin soyulmasını sağlayan bu yöntem aşırı uygulanmamalıdır. 3-5 uygulama yeterli olmaktadır. Saç derisinin fazla soyulması da çünkü başka problemlere neden olmaktadır.

Şampuana Şeker Katanlar Var mı? Yorumlar Nelerdir?

İnsan sağlığı açısından zararlı olsa da saçların sağlığı için faydalı olan ve adeta saçları şımartan şeker, saçların güzel bir şekilde nemlenmesini sağlarken aynı zamanda mat görünümün giderilmesini ve canlı durmasını sağlar. Şampuana şeker koyanlar birkaç uygulama sonrasında etki gördüklerini ve saçlarında ciddi anlamda olumlu bir ilerleme olduğunu belirtmektedirler. Son yıllarda birçok işi tarafından bu yöntem uygulanmaktadır.

Şampuana Şeker Nasıl Katılır? Nasıl Uygulanır?

Eğer şeker ile saç bakımı yapmak istiyorsanız; nemlendirici özelliği bulunan şampuanın içerisine 1 kaşık şeker ekleyip saçınızı bu şampuan ile yıkayınız. Saç diplerine masaj yaparak yıkayınız. Ardından birkaç dakika bekletiniz. Daha sonra saçınızı güzelce durulayınız. Saçta peeling etkisi meydana getiren bu uygulamak her yıkamada değil, 4 yıkamada 1 olmalıdır. Ayrıca 3-4 defa yapmak yeterlidir. Şampuan içine şeker koymak oldukça etkili ve kolay bir yöntemdir.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Rokanın Faydaları Nelerdir? Acısı Nasıl Geçer?

Rokanın Faydaları Nelerdir? Acısı Nasıl Geçer?

Roka, salatalarda sıklıkla kullanılan, hem lezzeti hem de vitaminleri sayesinde sağlıklı besinler arasında yer alan bir sebze çeşididir...

Mısır Ekmeği Tarifi Nedir? Kilo Yapar mı? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Mısır Ekmeği Tarifi Nedir? Kilo Yapar mı? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Karadeniz yöresinin en sevilen lezzetlerinden birisi olan mısır ekmeği, hem faydaları hem de yöresel bir tat oluşu ile oldukça ilgi görmektedir...