yeniloji.com
Zayıflama

Acil Zayıflamak İçin Ne Yapmalı?

Henüz yorum yazılmadı
Acil Zayıflamak İçin Ne Yapmalı?
Yeniloji 133 görüntüleme

Acil zayıflamak için; yemek yeme alışkanlıklarının değişmesi ve birtakım egzerisizlerin uygulanması sağlanarak kalori yakımı gerçekleştirilmelidir.

Acil Zayıflamak İçin Ne Yapmak Lazım?

Acil zayıflamak için yapılan hızlı ve kolay yöntemler bulunmaktadır. Sağlıklı olarak zayıflamak için öncelikle kilonun sebebi araştırılmalıdır. Genel olarak fazla kiloların sebebi metabolizma ile alakalıdır. Çalışmayan veya az çalışan metabolizmalarda, sindirim sistemi bozukluğunda kilo artışı kaçınılmazdır. Bazı kullanılan hormon ilaçları, insülin direnci ve kalıtsal olarak kilo almaya müsait bir yapı kilolara neden olmaktadır.

Hızlı kilo vermek sağlıksız olmakla birlikte vücudun bağışıklık sistemini bozmaktadır. Bu yüzden zayıflamak için yağ yıkımı yaparak yavaş ve sağlıklı bir biçimde kilo vermek gerekir. Tabi öncelikle yapılması gereken kararlı olmaktır. Kişi kendinden emin ve istekli bir şekilde kilo verme sürecine girerse verimli olmaktadır.

Hızlı Kilo Vermek sağlıklı Mıdır?

Kilo verme süresini yaymak vücudu buna alıştırmak önemlidir. Düzgün bir motivasyonla birlikte uygulanan diyet kilo vermenizi sağlayacaktır. Metabolizmanın düzgün çalışması için su tüketimi önemlidir. Düzenli su tüketimi enfeksiyon, bakteri gibi birçok sağlık sorununu ortadan kaldıracağı gibi kilo vermenize de yardımcı olacaktır. Özellikle yemek yemeden önce içilen su yenilecek olan yemeğin miktarını azaltarak, çabuk tokluk hissi yaratacaktır buda kilo vermenizi sağlamaktadır.

Zayıflamak için yapılması gerekenler arasında en önemli öğün olan kahvaltı da çok önemlidir. Kilo vermek istiyorsanız kesinlikle bu öğünü atlamamanız gerekir. İyi bir kahvaltı özellikle haşlanmış yumurta tüketimi gün içerisinde tok tutacak ve sağlıklı kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Spor Yapmak Hızlı Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Diyet yapmaya karar verdiyseniz bu yolda dikkat etmeniz gereken diğer hususlardan biri de hareketsiz kalmaktır. Hareketsiz kalmak vücut fonksiyonlarını zamanla azaltacağı gibi sürekli kilo almanıza neden olur. Günlük düzenli yapılan spor hem kendinizi dinç hissetmenizi hem de fazla kilolardan kurtulmanızı sağlayacaktır. Spor yapma imkanınız yoksa bile günde yapacağınız 30 dakikalık yürüyüşler bile sağlıklı kilo vermenize yardımcı olacaktır. Programlı hareket etmek verimli olmayı sağalacaktır. Öncelikle 2 haftalık yada daha uzun süreli belirlenen hedef zayıfladığınız takdirde daha ileri tarihlere çekilebilir. İlk etapta biraz zor kilo verseniz de bu sizi vazgeçirmesin çünkü kalıplaşmış kilolar zamanla yok olacaktır.

Kilo Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kilo vermek için protein de çok önemlidir. Her gün düzenli şekilde bir miktar protein tüketmeniz gerekmektedir. Protein kilo verme sürecinde kaslarınızı güçlendirerek dayanıklı olmanızı sağlar. Kiloya sebep olan kabızlık gibi şikayetiniz varsa bundan kurtulun. Kabızlıktan kurtulmak için metabolizmayı çalıştıracak ve hızlandıracak lifli gıdalar tüketmeniz gerekir. Metabolizmanın düzene girmesi kilo vermeniz için en büyük etkendir. Zayıflama sürecinde beyaz ekmek, yağlı kızartmalar ve aşırı şekerli gıdaları tüketmemeniz gerekmektedir.

Sağlıklı ve acil kilo vermek için dışardan yemek yemeyi kesmelisiniz evde yapılan sağlıklı gıdalar yemeniz gerekir. Yine aynı şekilde yeşil çaylar metabolizmanızı hızlandırıp, bağırsakların temizlenmesine yardımcı olacaktır. Bu sayede kilo vermeniz kolaylaşacaktır. Zayıflamak için öğünlerinizi atlamayın; öğün atlamak yerine öğünlerinizi küçültmeniz kilo vermeniz için daha etkili olmaktadır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Afrika Sardunyası Fiyatı ve Faydaları Nedir? Nerede Satılır?

Afrika Sardunyası Fiyatı ve Faydaları Nedir? Nerede Satılır?

Bilimsel adı, pelargonium sidoides, İngilizce'si ise umckaloabo olan Afrika sardunyası, Güney Afrika kökenli şifası dilden dile dolaşan bir bitkidir...

Aloe Vera Jeli Nasıl Kullanılır? Cilde Faydaları Nelerdir?

Aloe Vera Jeli Nasıl Kullanılır? Cilde Faydaları Nelerdir?

Aloe vera; kozmetik dünyasının vazgeçilmez içeriklerinden biridir ve genel olarak cildi güzelleştirmek için kullanılır...

Deve Tüyü Korse Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Deve Tüyü Korse Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Deve tüyü korsesi; bel bölgesinin sıcak tutulmasını sağlayan ve fıtık gibi rahatsızlıklar nedeniyle meydana gelen ağrıların iyileşmesine katkı sağlayan bir aparattır...

Hamilelik Hesaplama Neye Göre Yapılır?

Hamilelik Hesaplama Neye Göre Yapılır?

Hamilelik hesaplama, ilk belirtiler fark edilkten sonra test sonucu sonrasında bebeğin kaç haftalık olduğunun belirlenmesi ile yapılabilmektedir...