yeniloji.com
Yaşam

Korse Bedeni Nasıl Olmalı?

Henüz yorum yazılmadı
Korse Bedeni Nasıl Olmalı?
Yeniloji 143 görüntüleme

Korse bedeni; vücutla birebir uyum içerisinde olmalıdır ve kişinin bedenine tam oturmalıdır.

Korse Bedeni Nasıl ölçülür?

Korse satın alırken doğru bedenin saptanması oldukça önemlidir. Çünkü korse bedeninin vücut ile uyumlu olması, fiziğin daha kusursuz gözükmesini sağlamaktadır. Bu nedenle doğru beden seçimi yapılmalıdır. Öncelikle hangi bölgenizin zayıflamaya ihtiyacı varsa beden ölçümü ona göre yapılmalıdır. Beliniz ince kalça ve basenleriniz daha geniş olabilir. Eğer ki kalçanızı eritmek için belinize göre bir korse alırsanız kalça ve basenlerinizi eritme konusunda yeterli etkiyi göremeyebilirseniz. Bu nedenle satın alacağınız korse modelinin öncelikle vücudunuzdaki hangi bölgeye uygun olması gerektiğini hesaplamalısınız.

Korse bedeni seçerken vücut ölçüleriniz hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Vücut ölçülerinizi ölçerken, kullanacağınız bölgenin yaklaşık olarak 2-3 cm yukarısını ölçmelisiniz. Yani bunu örneklendirecek olursak; kalçanızı ölçmek için bacaklarınızın üst kısmından yaklaşık olarak 3 cm yukarıyı baz almalısınız. Bu bölgenizdeki genişliğe göre korse bedeninizi belirlemelisiniz. Bu hemen hemen her bölge için geçerlidir. Vücudunuza uygun bedende bir korse tercih ettiğinizde anında incelme ile birlikte kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Korsenin Bedeni Nasıl Seçilir? Nasıl Olmalı?

İnce ve zayıf gözükmek için korse kullanmayı istiyorsanız beden ölçünüzle birebir uyuşan modelleri tercih etmelisiniz. Kendi beden ölçünüze göre daha küçük ya da büyük bir bedeni seçmeniz beklenen etkiyi görmenizi engeller. Eğer ki beden ölçünüz M (Medium), yani orta beden ise korseyi buna göre almalısınız. Daha küçük beden alırsanız vücudunuzu aşırı sıkar ve bu da gün boyu rahatsız hissetmenize, aynı zamanda vücudunuzun zarar görmesine neden olur. Daha büyüğünü tercih ederseniz vücudunuzu sarmaz ve incelme meydana getirmez. Bu da beklenen sonucun alınmamasına neden olur.

Korse bedeni seçerken, ölçülerinizi belirlemeli ve ortaya çıkan rakamlara göre seçim yapmalısınız.

Her korse modelinin beden ölçüleri değişkenlik göstermektedir. Genellikle kopçalı olarak satılan korse modelleri ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Yani seçeceğiniz bedeni biraz daha küçük ya da büyük yapma ihtimaliniz bulunmaktadır. Böylece vücudunuzda birebir uyumlu bir model oluşturabilirsiniz. Sıkı, fit ve formda gözükmek için doğru seçim yapmak oldukça önemlidir.

Doğum Sonrası Korse Bedeni Nasıl Hesaplanır?

Gebelikte anne karnı bebeğin gelişimi ile paralel olarak büyüme göstermektedir. Doğum sonrasında ise karın bölgesindeki bu fazlalıklardan sağlıklı bir şekilde kurtulmak gerekir. Çünkü sarkma en fazla bu dönemde görülmektedir. Korse kullanarak hem zayıflama sağlayabilir hem de sarkmaları engelleyebilirsiniz. Gebelik sonrasında korse kullanırken öncelikle ameliyat izinizin iyileşmesini beklemelisiniz. İlk 4 hafta tavsiye edilmemektedir. Sonrasında doktor onayı ile korse kullanabilirsiniz. Aşırı sıkı bedenler seçmeyiniz. Bu dönemde vücut oldukça esnektir ve kolay şekil almaktadır. Bu nedenle vücudu çok sıkmayan, toparlayan korse bedenlerini tercih ediniz.

Korse Beden ölçüleri Nelerdir?

Her markanın beden ölçümü değişkenlik göstermektedir. Bazıları S, M, L şeklinde 3 beden koyarken bazıları XL ve XXL bedenlerini de ekleyerek 5 beden ölçümü sunmaktadır. Bazı korseler SM, ML şeklinde beden ölçümüne tabi tutulabilir. Bunun yanında 38, 40, 42 diye ilerleyen ölçüler de bulunmaktadır. Genel olarak M beden 38'e tekabül etmektedir. Beden ölçüleri değişkenlik gösterse de korse genişlikleri hemen hemen aynıdır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
İçe Basma Sorunu Nedir? Tedavisi Nasıl Olur? Nasıl Anlaşılır?

İçe Basma Sorunu Nedir? Tedavisi Nasıl Olur? Nasıl Anlaşılır?

İçe basma sorunu; kemik yapısı ya da farklı nedenlerden ötürü meydana gelen, ayağın vücut duruşuna göre içeri doğru basması olarak nitelendirilen ve aynı zamanda güvercin yürüyüşü olarak da tanımlanan bir durumdur...

Üşütme Belirtileri Nelerdir? Nasıl Geçer?

Üşütme Belirtileri Nelerdir? Nasıl Geçer?

Üşütme; çoğunlukla soğuk havaların hakim olduğu kış aylarında meydana gelen ve eğer ki tedaviye yönelik bir eğilim gerçekleştirilmezse zatürre ya da bronşite dönebilen bir durum olarak nitelendirilmektedir...

Kamburluk için Korse Takmak İşe Yarıyor mu?

Kamburluk için Korse Takmak İşe Yarıyor mu?

Kamburluk için korse takmak; omurgada meydana gelen eğriliğin düzelmesine ve sırt ağrılarının giderilmesine yardımcı olarak vücudun daha rahat ve sağlıklı olmasını sağlamaktadır...

Slime Nedir? Nasıl Yapılır? Zararlımı?

Slime Nedir? Nasıl Yapılır? Zararlımı?

İnternetin yaygın hale gelmesi ve sosyal medyanın hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olması, her dönem yeni bir şeyin trend olmasına sebep oluyor...