yeniloji.com
Sağlık

Atom Çayı Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Henüz yorum yazılmadı
Atom Çayı Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Yapılır?
Yeniloji 2194 görüntüleme

Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardımcı olan atom çayı, özellikle kış aylarında artış gösteren öksürük, grip gibi hastalıklardan kurtulmak için tüketilen doğal bitki çaylarının karıştırılması ile elde edilen bir içecektir.

Atom Çayı Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Soğuk algınlığı gibi hastalıkların doğal ve bitkisel tedavisinde tercih edilen atom çayı, birden fazla bitkinin bir araya gelmesi ile hazırlanan, solunum yollarının açılmasını ve boğaz ağrısının hafiflemesini sağlayan bir bitki çayıdır. Vücut direnicinin artmasını sağlamaya yönelik kullanılan bu bitki çayı, ses tellerinin açılmasını sağlamaktadır. Boğaz enfeksiyonu geçirmiş kişilerde çoğunlukla ses kısıklığı meydana gelmektedir. Bu çay sayesinde ses normale dönmektedir. Ayrıca boğaz bölgesinde yumuşama sağladığı için öksürük gibi problemlerin giderilmesine de destek olur. Soğuk günlerde sesinizin daha sağlıklı ve gür çıkması için tüketebilirsiniz.

Bronşit hastalığı için en doğal şifa olan atom çayı faydalarına baktığımız zaman antibiyotik kullanmaya gerek kalmadan bu rahatsızlığın giderilmesinde etkili olabildiğini görebilmekteyiz. Grip gibi hastalıklara neden olan virüslerden kurtulmak ve korunmak için faydalı olmaktadır. Adeta bir enerji kaynağı olarak nitelendirebileceğimiz bu bitki çayı, gün içerisinde aktif bir şekilde çalışan kişiler için vücudun zinde kalmasını sağlamaktadır.

Eğer atom çayı ne işe yarar diye merak ediyorsanız çok kişide sık sık yaşanan bademcik iltihabının giderilmesi için etkili olduğunu belirtebiliriz. Bu tarz rahatsızlıkların hafiflemesini sağlamak amacı ile tüketebilirsiniz. Bunun yanı sıra anne sütünü arttırma etkisi bulunmaktadır. İçerisinde yer alan farklı baharatlar sayesinde hem sütün miktarını hem de kalitesini artırır. Bununla birlikte bebekte gaz oluşumunu da önlemektedir.

Atom Çayının Zararları Nelerdir?

Oldukça faydalı etkileri ile kendinden söz ettiren atom çayının yan etkileri fazla tüketim sonucunda ortaya çıkmaktadır. Günde 2 fincandan fazla tüketilmemesi önerilmektedir. Çünkü midede yanma hissi meydana getirebilmektedir. Emziren annelerin günde sadece 1 fincan kadar içmesi yeterli olmaktadır. Eğer kronik bir hastalığınız varsa ve devamlı olarak ilaç kullanıyorsanız ters bir etkileşim olmaması için doktorunuza danışarak kullanmanız gerekmektedir.

Atom Çayı Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Hazımsızlık problemlerinin giderilmesine yardımcı olan ve sindirim sisteminin aktif bir şekilde düzenli olarak tüketilmesini sağlayan atom çayı zayıflama konusunda etkili olabilmektedir. Bu çayın içerisinde tarçın bulunmaktadır. Tarçın kan şekerini dengeler ve açlık hissinin bastırılmasını sağlar. Böylece daha az yemek tüketimi ile etkili kilo verimi sağlanabilmektedir. İçindeki zerdeçal ve zencefil ise yağ yakımına destek olan baharatlardır. İçeriğinde yer alan bitkiler sayesinde ödem atmayı sağlayan bu doğal içerikli atom çayı diyet listelerine kontrollü olarak eklenebilmektedir.

Atom Çayı Nasıl Yapılır? Tarifi Nedir?

Birden fazla bitkinin bir araya getirilmesi ile elde edilen atom çayının içidekiler tarçın, zerdeçal, zencefil, karanfil, yenibahar, havlıcan, hibiskus, karabiber, kuşburnu ve muskat gibi bitkilerdir. Tüm bu malzemeleri bir kaba koyup üzerine su ekleyerek kaynatınız. Bir süre demlenmesini bekleyip ardından tüketebilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Sarı Nokta Hastalığı Nedir? Tedavisi Var mı? Belirtileri ve Sebepleri

Sarı Nokta Hastalığı Nedir? Tedavisi Var mı? Belirtileri ve Sebepleri

Sarı nokta hastalığı; makula dejenerasyonu olarak da nitelendirilen, ileri yaşlarda ortaya çıkarak merkezi görme kaybının yüksek oranda seyretmesi durumu olarak tanımlanan bir rahatsızlıktır...

Kopçalı Korse Modelleri Nelerdir? Kullananlar ve Yorumlar

Kopçalı Korse Modelleri Nelerdir? Kullananlar ve Yorumlar

Kopçalı korseler, kolay takılabilme özelliği sayesinde pratik bir kullanıma sahip olan toparlayıcı sıkılaştırıcı özellikli ve vücuda tam olarak ayarlanabilen bir korse modelidir...

Tarçınlı Hibiskus Çayı Nedir? Zayıflatır mı? Bel İnceltir mi?

Tarçınlı Hibiskus Çayı Nedir? Zayıflatır mı? Bel İnceltir mi?

Tarçınlı hibiskus çayı son yıllarda fazlaca rağbet gören ve zayıflamak için tüketilen çaylardan biridir...

Tüy Dökücü Doğal Yöntemler Nelerdir? Tüy Dökmek İçin Ne Yapılır?

Tüy Dökücü Doğal Yöntemler Nelerdir? Tüy Dökmek İçin Ne Yapılır?

Tüy dökücü doğal yöntemler; istenmeyen tüylerin giderilmesi için kimyasala başvurmadan uygulanan doğal tüy dökme alternatifleridir...