yeniloji.com
Zayıflama

Zayıflamak İçin Korse Kullanımı

Henüz yorum yazılmadı
Zayıflamak İçin Korse Kullanımı
Yeniloji 2376 görüntüleme

Zayıflamak için korse takmak; incelme, kilo verme ile birlikte vücutta bel ve kalça şekillendirici bir etki meydana getirerek kalıcı olarak fazlalıklardan kurtulmaya yardımcı olur.

Korse ile Nasıl Kilo Verilir? Nasıl Zayıflanır?

Yanlış beslenme, az hareket, ilaç kullanımı ya da hamilelik gibi hem kişiden hem de sağlıktan kaynaklanan pek çok durum kilo almaya neden olmaktadır. Alınan kilolardan kurtulmak için geliştirilen gerek cerrahi gerekse doğal birçok yöntem bulunmaktadır. Her yöntem herkes için aynı etkiyi göstermediği için zayıflama sırasında uygulanacak programlar özenle seçilmelidir. Alternatif bir yöntem olarak sunulan korse kullanımı herkes için zayıflama ve incelme sağlayan bir uygulamadır.

Korse giymek; vücutta toparlanma ile birlikte fazlalıkların gizlenmesini ve yaklaşık olarak 2 bedene kadar incelme meydana getirmektedir.

Korseler günümüzde oldukça çeşitlidir. Hemen hemen her bölgenin incelmesine ve zayıflamasına yardımcı olabilecek modeller bulunmaktadır. Genel olarak göbek bölgesi için kullanılsa da bacakların, belin, kalçanın ve basenlerin toparlanması için de korseler vardır. Bu iç giysiler kumaşları sayesinde vücudu sıkılaştırarak yağların dışarı atılmasına yardımcı olurlar ve aynı zamanda kıyafetlerin altına da giyilerek incelme sağlarlar ve fiziksel görünümün düzelmesine etki ederler.

Hangi Korseler Zayıflatır? Yağ Yakar?

Fazlalıkları eritmek için tercih edilen korseler arasında en etkili olan termal korselerdir. Termal korseler vücutta sauna etkisi meydana getirmektedir. Bu etki vücut ısısının artmasına bağlı olarak metabolizmanın hızlanmasına ve aynı zamanda terleme ile hem toksin atmaya hem de fazla yağları yakmaya etki eder. Özellikle spor sırasında kullanılan bu korseler daha fazla kalori yakmaya yardımcı olur ve böylece kısa süre içerisinde incelme meydana getirir.

Zayıflamaya yardımcı olan termal korseler, tayt, atlet ya da göbek korsesi olarak satılırlar. Hem erkekler için hem de kadınlar için ayrı ayrı modeller bulunmaktadır. Eğer ki bacaklarınızda fazlalık yoksa ve vücudunuzun üst bölgesinin incelmesini istiyorsanız atlet korseleri, bacaklarınızın da incelmesini istiyorsanız tayt korseleri tercih etmelisiniz. Bu korseler ile sıkılaşarak zayıflama sağlayabilirsiniz. Esnek kumaşları sayesinde rahat hareket etmenizi de sağlamaktadır.

Korse Takarak Göbek Erir mi?

Bölgesel incelme konusunda oldukça etkili olan korseler, giyildikleri andan itibaren vücutta yaklaşık olarak 1-2 beden incelme sağlar. Göbek bölgesini tamamen toparlayarak sıkı bir hal almasını ve buna bağlı olarak sarkmaların ortadan kalkmasını sağlar. Terleme özelliği bulunan korseler aynı zamanda şekillendirici etki meydana getirerek vücudun kum saati şeklini almasına yardımcı olur. Kadınlar tarafından kusursuz fizik olarak tanımlanan bu ölçüyü korse giyerek tamamlayabilirsiniz.

Korseler her ne kadar incelme ve zayıflama konusunda etkili olsa da kalıcı olarak kilo vermek için yediklerinize dikkat etmeli ve basit karın egzersizleri de uygulamalısınız.

Korse ile Zayıflayan Ünlüler ve Yorumlar

İncelmeye yardımcı olan korse modelleri ünlü isimler tarafından da tercih edilmektedir. Sadece ülkemizde değil dünya üzerinde de tanınmış pek çok isim korse giyerek kilo verdiğini belirtmektedir. Ayrıca yapılan yorumlar incelendiğinde de etkili sonuçlar alındığı görülmektedir. Sizler de kusursuz bir fiziğe sahip olmak ve fazlalıklarınızdan kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız vücudunuza ve bedeninize uygun korse modelini tercih edebilirsiniz.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Cildin Parlak Olması İçin Ne Yapılmalı?

Cildin Parlak Olması İçin Ne Yapılmalı?

Cildin parlak olması için; öncelikle sağlıklı bir bakım ve ardından düzenli bir beslenme düzeninin oluşturulması gerekmektedir...

Bel İnceltme Korsesi Beli İnceltir mi?

Bel İnceltme Korsesi Beli İnceltir mi?

Bel inceltme korsesi, sıkılaştırıcı etkisi sayesinde hem fazlalıkların gizlenmesine hem de zayıflamaya yardımcı olmaktadır...