yeniloji.com
Bakım

Tüy Dökücü Doğal Yöntemler Nelerdir? Tüy Dökmek İçin Ne Yapılır?

Tüy dökücü doğal yöntemler; istenmeyen tüylerin giderilmesi için kimyasala başvurmadan uygulanan doğal tüy dökme alternatifleridir.

Henüz yorum yazılmadı
Tüy Dökücü Doğal Yöntemler Nelerdir? Tüy Dökmek İçin Ne Yapılır?
Yeniloji 72 görüntüleme

Tüy dökücü doğal yöntemler; istenmeyen tüylerin giderilmesi için kimyasala başvurmadan uygulanan doğal tüy dökme alternatifleridir.

Tüy Dökücü Doğal Yöntemler Nelerdir?

Tüy dökücü doğal yöntemlerden birisi limon kürüdür. 1 limon suyu içerisine 2 çay kaşığı tuz ilave edilerek karıştırılır. Bu kür ağda sonrasında ilgili bölgeye sürülür ve üç dört saat kadar bekletilir. Kıl köklerine ulaşarak, kıl köklerinin zayıflamasına yardımcı olan bu kür düzenli olarak uygulandığında olumlu sonuç vermektedir. Tüy dökücü etkiye sahip bir diğer yöntem ise portakal kürüdür. Portakal, içeriğindeki asit sayesinde kıl köklerinde yakıcı bir etkiye sahiptir. Krem kıvamına gelene kadar portakal kabukları rondodan geçirilmektedir. Sonrasında da içeriğine 1 çorba kaşığı zeytinyağı ilave edilmektedir. Portakal ve zeytinyağı karıştırıldıktan sonra tüy şikayetinin bulunduğu bölgeye sürülmektedir.

Tüy Dökmek İçin Bitkisel Çözümler

Özellikle kadınların en büyük sorunlarından birisi de yüzlerinde meydana gelen tüylenmelerdir. Bu tüylenmelerden kurtulmak için uygulanan etkili ve doğal maske tarifleri bulunmaktadır. Maske için; 2 çay kaşığı süt, 2 yemek kaşığı leblebi tozu, 1 çay kaşığı zerdeçal ve 1 yemek kaşığı süt kremasına ihtiyaç vardır. Tüm malzemeler derin bir kabın içerisinde güzelce karıştırılmalıdır. Karışım yüze sürülerek iyice kuruyana kadar bekletilmelidir. Kuruyan maske ılık suyla yıkanarak çıkarılmalıdır. Yüzdeki tüylenmeden kurtulmak için bu maske bir ay boyunca haftada iki ya da üç sefer uygulanmalıdır. Bu maske sadece tüylenmenin giderilmesinde değil, yüzdeki ölü hücrelerinde atılmasında da oldukça etkilidir.

İstenmeyen Tüylerin Dökülmesi İçin Ne Yapılır?

Günümüzde tüy dökmek için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Doğal yöntemler olduğu gibi daha hızlı sonuç alabilmek için kişiler kimyasal yöntemleri de tercih edebilmektedir. Tüy dökülmelerinin kalıcı olması için düzenli olarak tüylü olan bölgelere lazer epilasyon tedavisi uygulanabilmektedir. Seanslardan oluşan bu tedavi yöntemi için düzenli olarak tüylü bölgelere lazer işlemi uygulanmaktadır. Tüylerden geçici olarak kurtulmak isteyenler de tüy dökücü kremleri tercih edebilmektedir. Tüy dökücü kremler, acil durumlarda kişilerin vücutlarının daha pürüzsüz gözükmesine yardımcı olmaktadır. Fakat kalıcı bir çözüm değildir. En çok tercih edilen ve kalıcı olmayan bir diğer yöntem de ağdadır. Düzenli olarak ağda yapmanın uzun bir süre sonra kişilerin tüylerinde azalmaya yardımcı olduğu bilinmektedir.

Tüy Dökücüler Tüyleri Azaltır mı? Zararlı mıdır?

Tüy dökücü kremler tüylerin azalmasına sebep olmamaktadır. Tıpkı bir jilet görevi görerek istenmeyen tüylerin giderilmesine ve cildin pürüzsüz gözükmesine yardımcı olmaktadır. Tüy dökücü kremler düzenli kullanıldığında ağdada olduğu gibi tüylerin seyrelmesine de neden olmaz. Geçici bir çözüm olduğunu söylemek mümkündür. Tüy dökücü kremlerin bilinen herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Alerjik rahatsızlığı bulunan kişilerde bazı reaksiyonlara sebep olabilmektedir. Kremin uygulanacağı bölgede fazla tüy bulunuyorsa işlem sonrasında kızarıklık görülebilmektedir. Tüy dökücü doğal yöntemler, kimyasal tüy dökme işlemlerine göre daha sağlıklı çözümlerden oluşmaktadır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...