yeniloji.com
Zayıflama

Direnç Bandı Nedir? Kullanımı, Egzersizleri ve Hareketleri

Henüz yorum yazılmadı
Direnç Bandı Nedir? Kullanımı, Egzersizleri ve Hareketleri
Yeniloji 3331 görüntüleme

Direnç bandı; vücudun esnekleşmesi, kasların güçlenmesi, ve hem genel hem de bölgesel olarak yağ yakımının sağlanması için ağırlıklı spor aletlerine gerek kalmaksızın, spor yapılmasını sağlayan bir egzersiz lastiğidir.

Direnç Bandı Nedir? Ne İşe Yarar?

Vücudu geliştirmek için bu zamana kadar ağırlıklı spor aletleri ile spor yapılırken, günümüzde direnç bandı olarak nitelendirilen ve kişiye daha özgür daha geniş bir ortamda egzersiz yapma olanağı tanıyan direnç bandı spor aleti geliştirilmiştir. Eğer spora yeni başladıysanız ya da profesyonel olarak spor yapıyorsanız bu lastiklerden alarak istediğiniz yerde gerekli olan antrenmanın tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Direnç bandı; pilates bandı, egzersiz çekme kayışı ya da egzersiz lastiği olarak da bilinen, vücudun hem üst bölgesine hem de tüm bölgelerine etki eden, farklı spor hareketlerinin yapılmasına olanak tanıyan bir spor aletidir.

Eğer spor salonlarına gitmeye vaktiniz yoksa ya da kendi sporunuzu evinizde yapmak istiyorsanız direnç bandı kullanabilirsiniz. Bu lastiklerin farklı çeşitleri ve direnç özellikleri bulunmaktadır. Genel olarak dirençleri renklerine göre ayrılmaktadır. Eğer hafif dirençli lastik istiyorsanız sarı ve tonlarını tercih etmelisiniz. Eğer ki diren etkili bir direnç gösterme eğilimindeyseniz mavi ve tonlarını tercih edebilirsiniz. En yüksek dirence sahip olan renk ise siyahtır. Her lastiğin farklı bir kullanım alanı olduğu için genel olarak her birinin bulundurulmadı tavsiye edilmektedir.

Direnç Bandı Nasıl Seçilir? Nasıl Olmalı?

Tek tek satın alıp kullanabileceğiniz bu bantlar aynı zamanda birleştirerek de kullanabilirsiniz. Boyutları 25 ve 30 cm arasında değişmektedir. 25 cm olanlar ile bacak ya da kol egzersizleri uygulayabilirsiniz. 30 cm olanlar ile ise boyutsal düzeyde hareketler yapabilirsiniz. Vücudunuzun farklı bölgelerini bu lastikler ile çalıştırabilirsiniz. Bu bantlar vücuttaki dengeleyici kasların daha fazla hissedilmesine yardımcı olur. Bu özelliği sayesinde son zamanlarda ağırlık aletleri yerine sıkça tercih edilmektedir.

Direnç bandı alırken yırtık ya da delik olmamasına özen gösteriniz. Vücudunuzun hangi bölgesini çalıştıracağınıza karar verip olan göre seçim yapmalısınız. Genel olarak her direnç derecesinin olması önerilmektedir. Çünkü böylece vücudunuzdaki her kasın çalışmasını sağlayabilirsiniz. Pilates bandı olarak da isimlendirilen bu spor aletleri, vücuda esneklik katarken kasların güçlenmesine yardımcı olur.

Direnç Bandı Egzersizleri ve Hareketleri Nelerdir?

Kolay ve pratik egzersiz yapmaya yardımcı olan direnç lastiği ile farklı hareketler sergileyebilirsiniz. Kollarınızın için biseps hareketi uygulayabilirsiniz. Kollarınızın kaslanması, sıkılaşması ve sarkmaların giderilmesi için etkili olmaktadır. Egzersiz lastiğini ortalayıp, sol ayağınızın altına almanız ve diğer yanlarından kollarınızla çekmeniz kasların çalışması için yeterli olacaktır. Omuzları yana açma egzersizi ile omuzları geliştirebilir ve ayrıca kanat kaslarını geliştirmek için egzersiz de uygulayabilirsiniz. Bunların yanı sıra bacak kaslarını geliştirmeye yönelik hareketler de bulunmaktadır. Her birini bu şekilde uygulayabilir ve aynı zamanda vücut genelinde bir egzersiz uygulayabilirsiniz.

Direnç Lastiği Kullanımı, Kullananlar ve Kullanıcı Yorumları

Oldukça basit bir kullanıma sahip olan egzersiz lastikleri, gerek kas geliştirme gerekse sıkılaşma amacı ile kullanılabilir. Pilates gibi sporlarda da sıkça tercih edilmektedir. Pilates bandı kullananlar özellikle evde spor yaparken büyük kolaylık sağladığını belirtmektedir. Sıkılaşmaya yardımcı olan bu egzersiz lastikleri ile kısa süre içinde zayıflama sağlayabilirsiniz.

Orjinal Hot Shapers Termal Zayıflama Korsesi
Kapıda Ödeme İmkanıyla İndirimli Sipariş Ver!
Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Emziren Anne Nasıl Zayıflar? Emziren Anneler İçin Zayıflama Yöntemleri

Emziren Anne Nasıl Zayıflar? Emziren Anneler İçin Zayıflama Yöntemleri

Emziren annelerin ve hamile bayanların kilo verebilmesi için dengeli beslenmesi gerekmektedir...

Pasif İçicilik Nedir? Zararları Nelerdir? Bağımlılık Yapar mı?

Pasif İçicilik Nedir? Zararları Nelerdir? Bağımlılık Yapar mı?

Sigara, puro, nargile ya da pipo gibi tütün ürünlerini kullanmayan ancak sürekli olarak kullanan kişilerin yanında bulunan insanlar pasif içici olarak isimlendirilmektedir...

Karabuğday (Greçka) Zayıflatırmı? Karabuğday Diyetiyle Zayıflayanlar

Karabuğday (Greçka) Zayıflatırmı? Karabuğday Diyetiyle Zayıflayanlar

Karabuğday; tok tutucu özelliği ve yağ yakıcı etkisi sayesinde kilo vermeye yardımcı olan bit bitkidir...

Terlemek Kilo Verdirir mi? Zayıflamaya Yardımcı Olur mu?

Terlemek Kilo Verdirir mi? Zayıflamaya Yardımcı Olur mu?

Terlemek vücudun kendini soğutma mekanizmasıdır...

Pirinç Yutarak Zayıflamak Zararlımı? Pirinç Yutmak Kilo Verdirir mi?

Pirinç Yutarak Zayıflamak Zararlımı? Pirinç Yutmak Kilo Verdirir mi?

Çok büyük bir efor sarf etmeden kilo vermek isteyen kişiler pirinç yutarak zayıflama işlemini uygulamaktadır...

Gıda Zehirlenmesi Öldürür mü?

Gıda Zehirlenmesi Öldürür mü?

Gıda zehirlenmesi; birtakım bakterilerin tüketilmesi sonucunda oluşan bir hastalık durumudur ve birkaç gün içerisinde iyileşme gösterebileceği gibi aynı zamanda ölümcül sonuçlar da meydana getirebilir...

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir? Güneş Yanığı Nasıl Çabuk Geçer?

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir? Güneş Yanığı Nasıl Çabuk Geçer?

Güneş yanığı; güneşin zararlı ışınlarının ciltte hasara yol açması sonucunda meydana gelen bir durumdur...

Bacak İncelten Tayt ile İncelme

Bacak İncelten Tayt ile İncelme

Bacak incelten tayt modelleri, korse niteliğinde kumaşları sayesinde fazlalıkların gizlenmesine ve daha zayıf gözükmeye destek olan giysiler olarak nitelendirilmektedir...

Akik Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir? Fiyatı Ne Kadar?

Akik Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir? Fiyatı Ne Kadar?

Akik taşı; adını Sicilya'da bulunan Achates Nehri'nden alan, oldukça sert bir yapıya sahip, ışığı geçiren saydam ya da yarı saydam özelliği bulunan doğal bir taştır...

Kalça Toparlayıcı Korse Popo Şekillendirme

Kalça Toparlayıcı Korse ile Popo Şekillendirme

Kalça toparlayıcı korse; kalçanın hem çıkık hem de daha ince gözükmesini sağlayarak popo şekillendirme özelliği meydana getiren bir iç giysi modeli olarak karşımıza çıkmaktadır...