yeniloji.com
Sağlık

Çelik Korse Çeşitleri ve Faydaları?

Henüz yorum yazılmadı
Çelik Korse Çeşitleri ve Faydaları?
Yeniloji 267 görüntüleme

Çelik korse; bazı hastalıkların tedavisinden kullanılan ve ağrıların hafiflemesi için hareket kısıtlaması meydana getiren bir korse modelidir.

Çelik Korse Nedir? Neden Kullanılır?

Bel bölgesinde meydana gelen fıtık ya da siyatik ağrılar için önerilen ve tercih edilen çelik korse, ağrı bulunan bölgesinin sabit kalmasını sağlayarak tedavi edilmesini hedeflemektedir. Bel bölgesini destekleyen bu çelik balenli korseler vücuttaki ağrılığı bele yüklenmesini de önleyerek buradaki ağrıların hafiflemesine yardımcı olur.

Çelik balenli korseler, normal korse modellerine daha sert bir yapıya sahiptir ve bu nedenle kullanım alanı ve amacı da değişkenlik göstermektedir.

Kas ağrıları, romatizmal ağrılar, siyatik ağrılar, lumbago ve disk kaymaları gibi rahatsızlıklarda çelik balenli korseler kullanılmaktadır. Sert çelikten üretilen bu korseler diğerleri gibi zayıflamak ya da vücut şekillendirmek yerine ağrıların hafiflemesi ve iyileşme sürecinin daha hızlı ilerlemesi için tercih edilmektedir. Paslanmayan çeliklerden elde edilen bu korse modelleri aynı zamanda deformasyonu da engelleyebilecek niteliktedir.

Çelik Korse Çeşitleri Nelerdir?

Çelik balenli korseler farklı çeşit ve modellere sahip aynı zamanda değişik renkler ile karşımıza çıkan modellerdir. Genel olarak bel bölgesi için üretilmiş olan bu korse modelleri aynı zamanda sadece göğüs bölgesini kaplayan ya da vücudun üst bölümünü tamamen kaplayan modeller ile karşımıza çıkmaktadır. Kimisi bedenli kimisi ise bedensizdir.

Kolay giyilip çıkartılan bu korse modelleri farklı renklere sahiptir. Siyah, beyaz, ten rengi ya da gri modeller bulunmaktadır. Genel olarak kıyafetlerin altından belli olmaması için ten rengi olanlar tercih edilmektedir. Omurgayı hizalayan ve olması gereken orana getiren bu korseler ağrıyan bölgenin rahatlamasını ve yorgunluğunu giderir. Vücudunuz için en uygun olan çeşidi ve modeli seçerek ağrılarınızı hafifletebilirsiniz.

Çelik Balenli Korselerin Faydaları Nelerdir?

Zaman içerisinde omurgada meydana gelen eğrilikler, bal bölgesinde oluşan fıtık gibi rahatsızlıklar, birtakım siyatik ağrılar ya da ortopedik birtakım rahatsızlıkların ve ağrıların giderilmesi için çelik balenli korse kullanılmaktadır. Elastik yapılı bu korseler bel bölgesinin sabit kalmasını sağlamaktadır. Böylece var olan ağrıların hafiflemesine destek olur. Bunun yanında vücudu tam saran modelleri sayesinde omurganın sabitlenmesini ve ağrıların hafiflemesini sağlamaktadır. Eğriliklerin giderilmesi konusunda da etkili olabilir. Eğer ki ileri derecede ciddi rahatsızlıklarınız var ise uzman bir doktora danışmalı ve kullanım önerisi üzerine bu korseler kullanmalısınız. Bel bölgesine olan kitlesel basıncın giderilmesini sağlayan bu modeller kısa süre içerisinde ağrılarda azalma meydana getirir.

Çelik Balenli Korse Takılışı Nasıl Olur? Kullananlar ve Yorumlar

Günümüzde pek çok rahatsızlık için bu korse modeli kullanılabilmektedir. Skolyoz, kamburluk gibi hastalıklarda doktorlar bu korselerin kullanımını önerebilmektedir. Çelik korse bir rahatsızlık için kullanıldığından doktorun önerdiği şekilde takılmalıdır. Takılışı oldukça kolaydır. Kolay giyilip çıkartılabilen bu korse modellerini kullananlar etkilerinden oldukça memnun kaldıklarını belirtmektedir. Yorumları incelediğiniz zaman memnuniyetin ne kadar fazla olduğu gözlemlenebilmektedir. Sizler de ağrılardan kurtulmak ve vücudunuzu daha rahat daha hafif hissetmek için bu korseleri tercih edebilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Kenevir Nedir? Kenevirin Faydaları ve Zararları

Kenevir Nedir? Kenevirin Faydaları ve Zararları

Birçok farklı sektörde kullanılan kenevir, insan vücuduna faydaları olsa da yanlış kullanımda çok zararlı bir bitkiye dönüşebilmektedir...

İpli Korse Çeşitleri, Modelleri ve Fiyatları

İpli Korse Çeşitleri, Modelleri ve Fiyatları

İpli korse; vücudun sıkılaşmasını ve şekil almasını sağlayan aynı zamanda kolayca sıkılaştırılıp, gevşetilebilen bir aparattır...

Teff Tohumlu Çay Faydaları ve Zararları

Teff Tohumlu Çay Faydaları ve Zararları

Teff tohumlu çay; metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olarak sağlıklı bir şekilde zayıflamak ve kiloya neden olan fazla yağlardan kurtulmak için etkili olan bitkisel bir içecektir...

Zayıflama Atleti ile Kilo Verme

Zayıflama Atleti ile Kilo Verme

Zayıflama atleti; göbek, bel ve mideyi tamamen saran, incelten ve sıkılaştırma özelliği sağlayan bir iç giysi modelidir...