yeniloji.com
Zayıflama

Dümdüz Bir Göbek İçin Ne Yapmalı?

Henüz yorum yazılmadı
Dümdüz Bir Göbek İçin Ne Yapmalı?
Yeniloji 255 görüntüleme

Dümdüz bir göbek için; birtakım egzersizler ve düzenli beslenme alışkanlıklarının uygulanması gerekmektedir.

DÜZ GÖBek İÇİn Ne Yapmalı?

Yıllar boyunca herkesin hayalini kurduğu muhteşem karın kasları ve yağsız, estetik bir görünüm aslında sanıldığı kadar zor değildir. Düz bir göbek için yatmadan önce yemek yemeyi bırakmak gerekmektedir. Vücudunuz genel olarak gece saatlerinde dinlenmeye programlanmıştır. Bu nedenler gece saatlerinde metabolizmanız ile birlikte organlarınız çalışması da yavaşlar. Yatmadan önce yemek yediğinizde midenizi çalışma hızı düşük olacağından yemeklerin sindirilmesi zorlaşır.

Düz bir göbek için düşük kalorili besinler tüketilmeli ve ayrıca akşam belli bir saatten sonra yemek yenmemelidir.

Vücudunuz gece yıpranan yapıların onarımını gerçekleştirmeye çalışır. Fakat gece yemek yiyip uyuduğunuzda bu eforu yiyecekleri sindirmek için kullanır ve sabaha yorgun bir şekilde uyanırsınız. Bu da uyku kalitenizin düşmesine neden olur. Yavaşlayan metabolizma nedeniyle yediğiniz yiyecekler vücudunuza ve özellikle göbek bölgenize yağ olarak depolanır. Bu nedenle gece yatmadan 3-4 saat önce yemek yemeyi kesin ve su tüketimine özen gösterin.

GÖBek BÖLgesinin Erimesi ve İncelmesi İÇİn Ne Yemeli?

Sağlıklı beslenerek göbek bölgesindeki fazlalıklardan kurtulabilirsiniz. Mesela fast food tüketmek yerine sağlıklı karbonhidrat tüketmeyi tercih edin. Tatlı krizlerinizi tatlı yiyerek değil elma böğürtlen gibi meyveler tüketerek önleyin. Protein alımınızı arttırınız. Protein açısından zengin olan besinler hem tok kalmanızı, hem kas kütlelerinizin artmasını hem de yağ yakmanızı sağlamaktadır. Tuz alımınızı kısıtlamaya dikkat ediniz. Çünkü tuz vücudunuzda ödem oluşmasına neden olmaktadır.

Günde en az 8 bardak su için. bu sayede vücudunuzdaki toksinlerden kurtulabilirsiniz. Bu sayede vücudunuz daha düzgün çalışır ve metabolizmanız hızlanır. İdrar renginizi takip ederek yeterli miktarda su alıp almadığınızı kontrol edebilirsiniz. Eğer koyu renkse bu yeteri kadar sıvı almadığınızı göstermektedir. Alkol kullanımını kısıtlayınız. Alkol kaslarınızın büyümesini sağlayan hormonların azalmasına neden olur.

DÜZ Bir GÖBek İÇİn Egzersizler

Karnınızın düz görünmesi büyük karın kaslarına ihtiyacınız yok. İhtiyacınız olan asıl mesele doğru egzersiz ile vücudunuzdaki yağlardan kurtulmaktır. Egzersiz yapmak kalp atışınızı hızlandırır. Bu durum ise vücudunuzda yağ yakımının gerçekleşmesini sağlar. Karın kaslarınızı çalıştırmak için uygulayacağınız egzersizler vücudunuzun daha sıkı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Bu egzersiz türlerine örnek verecek olursak haftada 3 kez en az 30 dakika uygulayabileceğiniz kardiyo antrenmanları ile yağ yakımınızı gözle görülür bir şekilde azaltabilirsiniz. Fakat metabolizma hızlandırmaya ihtiyaç duyuyorsanız o zaman farklı egzersizler ve yöntemler denemelisiniz. Karın kasları için etkili olan bir diğer egzersiz yöntemi ise pliometrik egzersizlerdir. Bu egzersiz karın kaslarınızı güçlendirmektedir.

DÜMdÜZ Bir Karın İÇİn Beslenme

Karın bölgenizdeki yağlardan kurtulmak ve dümdüz bir göbek sahibi olmak için ağır diyetler yapmak size yarardan çok zarara neden olabilir. Vücudunuz yeterli düzeyde kalori ihtiyacını karşılayamadığı zaman gereksinimlerini en aza indirmek amacıyla metabolizma hızını düşürür. Ayrıca açlık esnasında salgılanan kortizol hormonu vücudunuzda yağ oluşuma neden olabilir. Ayrıca şok diyetlere başvurmamak gerekir. Bu tarz diyetler vücudunuz için sağlıklı değildir. Vücudunuz sağlıklı ve doğal bir şekilde yağlarından kurtulması gerekmektedir. Bu nedenle sabırlı olun ve doğru diyet programlarını uygulayın.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Ayakkabı Numarası Küçültmek İçin Ne Yapılır?

Ayakkabı Numarası Küçültmek İçin Ne Yapılır?

Ayak numarası küçültme, günümüzde estetik operasyon ile yapılmalan bir işlemdir...

Safran Nedir? Neden Pahalı? Nerelerde Kullanılır?

Safran Nedir? Neden Pahalı? Nerelerde Kullanılır?

Safran; sonbaharda çiçek açan, gıda boyası ve tat verici özellikleri ile kullanılan, soğansı bir bitki türüdür...

Güneş Lekeleri Nasıl Gider? Doğal Maske Tarifleri

Güneş Lekeleri Nasıl Gider? Doğal Maske Tarifleri

Güneş lekeleri; ultraviyole ışınların cilt üzerinde meydana getirmiş olduğu tahribat sonucunda oluşan ve hemen hemen herkeste meydana gelebilen bir durumdur...

Sırt Ağrısı ve Kamburluk İçin Korse

Sırt Ağrısı ve Kamburluk İçin Korse

Sırt ağrısı için korse modeli; omurga ve bel bölgesini tamamen saran ve omurga kemikleri arasındaki sinirlere olan baskının azalmasını sağlayan çelik, ortopedik ve manyetik aparatlardır...