yeniloji.com
Yaşam

Bonzai Kullanan Nasıl Anlaşılır?

Henüz yorum yazılmadı
Bonzai Kullanan Nasıl Anlaşılır?
Yeniloji 1833 görüntüleme

Bonzai, öldürücü etkiye sahip olan bir tür uyuşturucu maddesidir ve son dönemlerde birçok insan bu madde nedeniyle hayatını kaybetmektedir.

Bonzai Nedir, Ne Demek?

Ülkemizde her yıl binlerce genç uyuşturucu tuzağına düşüyor ve ne yazık ki birçoğu henüz kurtulamadan hayata veda ediyorlar. Uyuşturucu tacirlerinin son dönemlerde piyasaya sürdükleri bu ölümcül etkiye sahip olan ürün daha ucuz olduğu için tercih edilmektedir. 2010 yılından bu yana ülkemizde çeşitli şekillerde satılan ve üretin bonzai kullanımı yaklaşık olarak 8 yaşa kadar düşmüştür. Bu tehlikenin gerçekten ciddi boyutlarda olduğunu gözler önüne seriyor.

Bonzai, vücut için son derece zararlıdır ve aşırı terleme, vücut ısısının aşırı yükselmesi gibi metabolik bozukluklar meydana getirir.

Bu öldürücü madde esrara benzer etkilere sahiptir ve metabolizmayı tamamen tahrip etmektedir. Doğal esrar ve eroine göre çok daha tehlikeli etkileri olan bu madde, beyin hücrelerinin kısa sürede hasar görmesine yol açar. Şizofreniye benzer bir duruma sebep olur ve ardından ani kalp durmalarına neden olur. Bonzai kullanan kişiler her zaman bize uzak olan kişiler gibi gelse de özellikle anne ve babaların çocuklarını bu illetten korumak adına daha dikkatli olmaları gerekmektedir.

Bonzai Öldürür mü? Etkileri Nelerdir?

Bonzai genel olarak insanlar tarafından doğal ve bitkisel bir ürün gibi algılanmaktadır. Toksik etkileri ve kimyasal bir içeriği ile ilgili herhangi bir bilgi sahibi olunmayışı insanları bu öldürücü maddeyi denemelerinde etkili olmaktadır. Bu madde solunum yoluyla alındığında akciğerler tarafından hızla emilerek kana karışır. Sonrasında beyin ve vücudunuz diğer tüm organlarına yayılır ve dakikalar içerisinde etkilerini gösterir. Ağızdan alındığında ise sindirim sistemin tarafından emildiği için daha geç etki gösterir. Etki süresi içerisinde bulunan etken maddelerin miktarına ve çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Özellikle alkol ile birlikte alındığında panik ataklar, kusmalar, halüsinasyonlar oldukça sık ve ağır bir şekilde görülmektedir. Bu panik ataklar ölümcül sonuçlarla sonuçlanabilmektedir.

Bonzai Nasıl Tespit Edilir?

Bu maddenin kullanımı idrar, kan tükürük, saç ve ter testleri ile tespit edilebilmektedir. İdrar testi daha çabuk sonuç verdiği için yoğun olarak tercih edilmektedir. Sonrasında test sonuçları yorumlanarak spesifik ve hassas bir doğrulama testi ile teyit edilmektedir.

Bonzai Kullananlar Nasıl Davranır? Nasıl Anlaşılır?

Bu öldürücü maddeyi kullananlarda vücut sıcaklığı yükselir ve ağrı duyusu zayıflar. Aynı zamanda yüz ifade donuklaşır ve hareketleri oldukça yavaş hale gelir. Vücutlarını, bacak ve kollarını farklı bir pozisyona sokarlar ve bir süre o şekilde kalırlar. Bu zararlı madde beyinde bulunan CB1 ve bağışıklık sistemi ile ilgili olan CB2 reseptörlerini yoğun bir şekilde uyarır. Bu nedenle etkileri daha uzun sürmektedir. Bu öldürücü maddenin kullanımının başlıca belirtilerini şu şekilde açıklayabiliriz:

 • Görme ve işitmede meydana gelen algıda bozukluk problemleri
 • Bilinç kaybı ve geçici felç gibi durumlar
 • Baş dönmesi
 • Oryantasyon bozukluğu, hafıza kaybı, halüsinasyon, duygu ve düşünce bozukluğu gibi sorunlar ortaya çıkar.
 • Ağrı duyusunda duyarsızlık meydana gelir. Nöbetler ve koma gibi durumlar ortaya çıkar.
 • Kan basıncında hızlı düşme, kalp krizi, şok, kalp atışlarında ani yükselme, çarpıntı ve ritim bozuklukları meydana gelir.
 • Birtakım mide ve bağırsak etkileri meydana gelir. Karın ağrıları ve kanamalar gibi.
 • Göğüs ağrıları, kas kasılması, nefes darlığı ve öksürük oluşur.
 • Kaslarda ağrılar, sertlik ve kramplar meydana gelir.
 • Bulantı, kusma, ağız kuruluğu gibi etkiler oluşur.
 • Kan şekerinde düşme meydana gelir.
 • İştah bozuklukları, açlık hissi ve sıvı kaybı gibi durumlar meydana gelir.
Bonzaiden Kurtulmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Çocuklarınızı böyle kötü maddeler koruyun. Onlarla ilgilenin ve onların bu şekilde öldürücü maddelere yönelmesini engelleyin. Tedavi yöntemleri sayesinde bonzai kullananlar bu maddenin etkilerinden kurtulabilir ve hayata tutunabilirler. Gerek resmi makamlar gerek sivil toplum kuruluşları özellikle gençlerin bu illetten uzak kalabilmeleri için yoğun çaba sarfetmektedirler. Herkes en azından yakın çevresine sahip çıkabilirse toplum olarak bu illetten kurtulmuş oluruz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Ozon Yağı Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Ozon Yağı Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Ozon yağı; antioksidan özelliği sayesinde cilt sağlığı için etkili ve aynı zamanda sivilce, akne gibi problemlerinde giderilmesinde faydalı olan, gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olan bir karışımdır...

Ödem atıcı çay tarifi ve karışımı nasıl yapılır?

Ödem Atıcı Çay Tarifi ve Karışımı Nasıl Yapılır?

Ödem vücutta oluşan şişlik olarak adlandırılan bir durumdur...

Tüm Vücut Sıkılaştırıcı Korse İşe Yarıyor mu? Kullananlar ve Yorumlar

Tüm Vücut Sıkılaştırıcı Korse İşe Yarıyor mu? Kullananlar ve Yorumlar

Tüm vücut sıkılaştırıcı korse modeli; vücudu baştan aşağı sararak daha ince ve zayıf gözükmesini sağlayan bir iç giysi modelidir...

Teff Nedir? Teff Tohumu Zayıflatırmı? Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Teff Nedir? Teff Tohumu Zayıflatırmı? Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Teff tohumu; dünya üzerinden en ufak tahıl olarak bilinen ve farklı renk ve tatları bulunan, metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olarak kısa süre içerisinde hem zayıflamaya hem de ideal kiloya kavuşmaya destek olan doğal bir besin takviyesidir...