yeniloji.com
Diyet

Definasyon Kürü Nasıl Yapılır? Zararı Var mı?

Henüz yorum yazılmadı
Definasyon Kürü Nasıl Yapılır? Zararı Var mı?
Yeniloji 2316 görüntüleme

Definasyon kürü; kasların belirgin olması uygulanan, ödem atmaya yardımcı olan ve vücudun daha fit daha formda gözükmesine destek olan bir karışımdır.

Definasyon Kürü Ne Demek? Ne İşe Yarar?

Profesyonel ya da amatör bir şekilde sporla ilgilenen kişilerin özellikle yarışmalar öncesinde vücutlarının daha fit ve formda gözükmesi için uyguladıkları bir diyet programı olan definasyon kürü, vücutta yağın ve fazla suyun atılmasına yardımcı olan bir beslenme şekli olarak ifade edilmektedir. Definasyon döneminde kasların daha belirgin ve göz alıcı hale gelmesi sağlanmaktadır. Definasyon kelime anlamı olarak da vurgulamak ve belirginleştirmek anlamına gelmektedir.

Definasyon kürü vücutta yağ yakımının gerçekleşmesine etki sağlayan bir çeşit beslenme yöntemidir.

Definasyon kürü ile kasları tek başına geliştirmek mümkün değildir. Yani bu süreç kas yapma anlamına gelmez. Daha önceden yoğun bir spor programı ile oluşan kasların belirgin gale gelmesi olarak nitelendirilmektedir. Kasların belirgin olmasını önleyen yağ kütlesinin vücuttan atılmasına yardımcı olan bu doğal kür, bir diyet programı içerisinde kasların gelişmesine destek olan içeriğe sahiptir. Kasların belirginleştirilmesi sağlanırken aynı zamanda gelişimi de söz konusu olmaktadır. Bu kürün asıl amacı vücuttaki yağı ve ödemin dışarı atılmasını sağlamaktır. Kilo vermeye yardımcı olan bu kür, verilen kilonun yağ ve su atılması şeklinde olmasını sağlamaktadır.

Definasyon Kürünün Yararları Nelerdir?

Kasların daha belirgin ve vücudun daha yapılı durmasını sağlayan definasyon kürü, vücutta gereksiz sıvı birikiminin önlenmesini sağlar. Bu etki ödem atmaya yardımcı olması anlamına gelmektedir. Definasyon döneminde uygulanan diyet ve kürler oldukça önemlidir. Çünkü kürün amacı ödemin atılmasını sağlamaktır. Gereksiz kalori alımının önlenmesi ve vücudun yağ depolamasına engel olmaktır. Bu nedenle kalori alımı da belli ölçüde dengelenmelidir. Definasyon kürü günlük alınan kalorinin verilen kaloriden daha az olmasını sağlamaktır.

Vücudun forma girmesine yardımcı olan definasyon kürünün faydaları arasında vücudun kilo verme hızının etkin hale gelmesini sağlamak bulunmaktadır. Kalori alımının sınırlandırılması, kişinin istediği vücut ölçülerinin oluşmasının sağlanması meydana getirilmektedir.

Definasyon Kürü Nasıl Yapılır?

Bu kürü uygulamadan önde günlük almanız gereken kalori miktarını hesaplamanız gerekmektedir. Tüketeceğiniz her besine dikkat etmelisiniz. Almanız gereken kalorinin 250-500 altına tüketim sağlayarak kilo veriminin gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Yeşil çay, papatya çayı, ada çayı ve maydanoz vücuttan ödem atılmasını sağlamaktadır. Fakat aşırı tüketilmemelidir. Günde 3-4 bardaktan fazla tüketilirse güçsüzlük meydana getirebilmektedir.

Definasyon kürünün uygulanma sürecinde vücutta dehidrasyon meydana gelebilir. Bunu önlemek ve vücuttan yeterli yağ atımı sağlanması için bol miktarda su tüketimi sağlanmalıdır. Kür 3 gün üst üste uygulandığı zaman 2 gün ara verilmelidir. Çünkü bu diyet vücudu oldukça yormaktadır. Ödemden kurtulmak için gerekli uygulamaları yapıp ardından vücudun zindeliğinin artması için definasyon kürleri uygulanabilir. İçme suyunun içerisine salatalık, maydanoz, limon gibi besinler ekleyebilir ve vücudun enerjisini yükseltebilirsiniz. Ayrıca vücuda gerekli vitamin ve mineral desteğini de sağlayabilirsiniz.

Definasyon Kürü Yapanlar ve Yorumlar

Son zamanlarda sıklıkla uygulanan definasyon kürleri asıl olarak sporla ilgilenen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Definasyon kürü yorumları olumlu olsa da asıl olarak kronik rahatsızlığı olanlar bu diyeti uygulamamalıdır. Sıkı bir diyet programı olan bu kürleri doktora gitmeden uygulamamalısınız.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Termal Şort Zayıflatır mı? Zararları Var mı? Kullananlar ve Yorumlar

Termal Şort Zayıflatır mı? Zararları Var mı? Kullananlar ve Yorumlar

Termal şort; bacakların üst kısmını tamamen saran ve göbek, bel çevresine de etki ederek hem sıkılaşma hem de zayıflama sağlayan bir korse modelidir...

Siğil Nedir? Nasıl Geçer? Siğillerden Kurtulmanın Doğal Yolu Nedir?

Siğil Nedir? Nasıl Geçer? Siğillerden Kurtulmanın Doğal Yolu Nedir?

Derinin üst tabakasında meydana gelen siğil, HPV virüsü sonucunda meydana gelen enfeksiyonlara verilen isimdir...

Bozuk Tavuk Nasıl Anlaşılır? Nasıl Kokar? Zehirler mi?

Bozuk Tavuk Nasıl Anlaşılır? Nasıl Kokar? Zehirler mi?

Bozuk tavuk; rengi, kokusu ve dokusu ile kendini belli etmektedir...

Dil Uyuşması Nedir? Nedenleri Nelerdir? Belirtileri Nelerdir? Nasıl Geçer?

Dil Uyuşması Nedir? Nedenleri Nelerdir? Belirtileri Nelerdir? Nasıl Geçer?

Dil uyuşması; iğne batmasına benzeyen bir karıncalanma ile birlikte görülen, tat alma hissinin tamamen kaybolması gibi durumlar oluşturabilen bir durumdur...