yeniloji.com
Moda

Tonsürton Makyaj Ne Demek? Nasıl Yapılır? Örnekleri ve Tekniği

Henüz yorum yazılmadı
Tonsürton Makyaj Ne Demek? Nasıl Yapılır? Örnekleri ve Tekniği
Yeniloji 1872 görüntüleme

Tonsürton makyaj; bir rengin farklı tonlarının kullanılması ile elde edilen ve soft bir görünüm elde edilen bir makyaj uygulamasıdır.

Ton Sür Ton Makyaj Nedir, Ne Demek?

Fransızca bir terim olan ve son zamanların en fazla tercih edilen makyaj uygulamalarından biri olan tonsürton, ton üzerine tok sürmek anlamına gelmektedir. Yani makyaj yaparken zıt renkler değil aynı tonun bir koyusu bir açığı olacak şekilde uyum yakalanmasıdır. Yüzde doğal ve sofistike bir görünüm oluşturmaktadır. Bu makyajı uygularken kıyafetinize, çantanıza ve ayakkabınıza da özen göstermelisiniz. Çünkü bu makyaj uygulamasında her şey bir bütün halindedir.

Ton sür ton makyaj uygularken kusurlu bölgeleri kapatmak için koyu, vurgulamak istediğini bölgeler için ise açık tonları kullanabilirsiniz.

Diğer makyaj uygulamalarına göre yumuşak geçişli bir makyaj olan tonsürton uygulamasında eğer ki mor renk kullandıysanız kahverengi ya da sarı değil eflatun tonları kullanmalısınız. Mesela vücudunuzun üst bölgesi koyu alt bölgesi zayıf ise renk kombinlerken koyudan açığa doğru bir geçiş sağlamalısınız. Unutmayın ki bu makyaj türü ton sür ton giyim tarzı ile bir bütün oluşturmaktadır.

Ton Sür Ton Makyaj Nasıl Yapılır?

Her geçen gün değişen ve genişleyen moda akımı aynı şekilde makyajda da farklılıklar yaratmaktadır. Birbirine zıt renklerin kullanıldığı color blocking uygulamasının yerini daha sade ve yumuşak bir makyaj olan tonsürton almıştır. Daha sade ve soft gözükmek isteyenler için uygulanabilir ve kullanılabilir bir makyaj tipidir. Pastel tonları ile yaptığınızda hem sade hem de zarif gözükebilirsiniz.

Tonsürton makyaj uygulamasında göz farınızı pembe seçtiyseniz rujunuz allığınız, aksesuarlarınız, çantanız ve kemeriniz de aynı şekilde pembenin açık ya da koyu tonlarında olmalıdır. Burada amaç yumuşak geçişler sağlanmasıdır. Hatta gözlerinize hafifi gölgelendirme uygulayarak makyajın daha belirgin olmasını sağlayabilirsiniz. Bu gölgelendirmede de aynı şekilde açıktan koyuya giderek bakışlarınızda etkileyicilik sağlayabilirsiniz.

Tonsürton Makyaj Tekniği Nedir?

Bir bütünlük yakalamayı amaçlayan ton sür ton makyaj her türlü renk ile yapılabilmektedir. Bu makyajı uygularken kullandığınız fondöten cilt renginizle uyumlu olmalıdır. Kıyafetinize uygun bir renk seçebileceğiniz gibi makyaj sonrasında da seçilen renge göre kıyafet belirleyebilirsiniz. Buradaki amaç sadece makyaj olarak değil kıyafette de aynı geçişi sağlamaktır. Çok fazla abartıya kaçmadan uygulanmalıdır. Diğer makyaj uygulamalarında hedef sadece yüz iken tonsürton makyajda hedef sadece yüz değil vücudun bütünüdür. Bu nedenle kilonuza ve vücut ölçülerinize göre de giyim sağlamalısınız.

Ton Sür Ton Makyaj Örnekleri Nelerdir?

Bir renk karmaşası ve zıt renk uyumu yaratmaya gerek kalmadan aynı rengin farklı tonlarında uyum yakalamayı hedefleyen ton sür ton makyaj uygulaması birçok ünlü isim tarafından tercih edilmektedir. Son yılların trendi olarak kabul edilen bu makyaj için örneklerini incelediğimizde, ten renginizle uyumlu bir renk seçmeniz yeterli olduğu gözlemlenmektedir. Eğer ki bir rengin tonlarını yakalamak sizler için zor oluyorsa renk geçişli paletlerden satın alarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Çölyak Diyeti Nedir? Yapılmazsa Ne Olur?

Çölyak Diyeti Nedir? Yapılmazsa Ne Olur?

Çölyak diyeti; glutene karşı hassasiyeti olan kişiler için gerekli olan ve gluten içeren tüm gıdalardan uzak durarak uygulanan bir beslenme şeklidir...

Milia Ne Demek? Tedavisi Nasıl Yapılır? Yüzdeki Yağ Bezeleri Nasıl Temizlenir?

Milia Ne Demek? Tedavisi Nasıl Yapılır? Yüzdeki Yağ Bezeleri Nasıl Temizlenir?

Milia; yanlış beslenme, genetik sebepler ya da farklı sonuçlara bağlı olarak meydana gelen, 3 mm...

Töngelin Faydaları Nelerdir? Kalorisi Ne Kadar? Ne Zaman Toplanır?

Töngelin Faydaları Nelerdir? Kalorisi Ne Kadar? Ne Zaman Toplanır?

Hafif mayhoş bir tada sahip olan töngel; döngel ve muşmula olarak da bilinen vücutta kan dolaşımının düzenlenmesine yardımcı olan ve aynı zamanda sinir sisteminin güçlendirilmesine katkı sağlayan, sağlık için oldukça faydalı etkiler barındıran bir meyvedir...

Ayva Yaprağı Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Kurutulur?

Ayva Yaprağı Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Kurutulur?

Öksürüğe iyi gelen ayva yaprağı aynı zamanda vücudumuza sağlamış olduğu faydaları ile kış aylarında sık tüketilen besinler arasında yer alan, en az meyvenin kendisi kadar vitamin ve mineral içeren bir bitkidir...