yeniloji.com
Zayıflama

Emziren Anne Nasıl Zayıflar? Emziren Anneler İçin Zayıflama Yöntemleri

Henüz yorum yazılmadı
Emziren Anne Nasıl Zayıflar? Emziren Anneler İçin Zayıflama Yöntemleri
Yeniloji 193 görüntüleme

Emziren annelerin ve hamile bayanların kilo verebilmesi için dengeli beslenmesi gerekmektedir. Uzmanlar genel olarak emziren annelerin bu dönemlerde düşük kalorili beslenmesini ve zayıflama çaylarının tüketiminden uzak durmasını önermektedir.

Emzirme Döneminde Zayıflama Nasıl Olur?

Emzirme dönemi bebeğin gelişimi için oldukça önemlidir. Bu dönemde annelerin sağlıklı beslenmesi sütün vitamin değerini arttırmaktadır. Fakat aşırı tüketim bu dönemde kiloya neden olmaktadır. Bunu engelleyebilmek için dengeli ve düşük kalorili besinlerin tüketilmesi gerekmektedir. Genelde bu dönemlerde emziren anneler zayıflama çaylarından da destek almaktadır. Bu çaylar son dönemde çok sayıda kişinin rutin olarak tükettiği sıvılardan birisi haline gelirken bu durumun hamilelik ve sonrasındaki emzirme döneminde son bulması gerekmektedir.

Bitki çayları, zayıflama üzerinde olumlu etkiler bırakabilirler. Genel olarak yağların yakılmasında ve buna ek olarak metabolizma hızının artmasında etkili olacaklardır. Ancak bu etkiler fazla tüketimde ya da vücudun normalin dışında aktiviteler gösterdiği dönemlerde farklı yönde kendisini gösterebilir. Hamilelik ve emzirme dönemleri, bayanların hormonal açıdan son derece farklı bir halde olduğu dönemler olduğundan bu dönemler içerisinde zayıflama çayı tüketmek doğru bir tercih olmayacaktır.

Emziren Anne Nasıl Kilo Vermeli?

Emziren annelerin bu dönemler genel olarak spor yapması gerekmektedir. Bunun yanı sıra tüketilen besinlerin kalori değerleri bilinmeli ve yüksek kalorili yiyeceklerden uzak durulması gerekmektedir. Gün içerisinde yapacağınız basit egzersizler hem vücut sağlığınız için hem de kilo vermeniz açısından faydalı olacaktır. Gün içerisinde bol su tüketmeniz de sütünüzü arttıran ve kilo vermenizi sağlayan faydalı bir etken olacaktır.

Bu dönemlerde genel olarak tercih edilen zayıflama yöntemleri arasında form çayları düşünülmektedir.

Kilo vermek için bitkisel çaylar çoğu zaman etkili olur. Fakat emzirme dönemi özel bir süreçtir. Doktorunuzun önermediği her çaydan uzak durmanız gerekmektedir. Bu dönemlerde genel olarak bitki çaylarının tamamından uzak durmak güvenli olacaktır. Ancak direkt olarak zayıflama üzerinde etkileri olan çaylardan uzak durmayı düşünen bayanlar yeşil çay, tarçın çayı, zencefil ya da zerdeçal çaylarından uzak durabilirler. Farklı bitkilerden hazırlanan zayıflama çayları özel karışımlar içerirken bu bitki çaylarından uzak durmak da doğru bir seçim olacaktır. Tek bir bitki dahi kadınlar üzerinde ve bebeğin sağlığında olumsuz durumları ortaya çıkarırken farklı bitkilerin bir arada kullanılması ile birlikte bu sorunlar daha fazla büyüyecektir. Belli bir süre sonrasında yani bebeğin ek besine geçmesi sonrasında bitkisel çaylar tercih edilebilir.

Emziren Anneler Zayıflamak İçin Hangi çayları İçebilir? zararları Nelerdir?

Anne vücudu üzerinde bitki çaylarının çok fazla olumsuz etkisi bulunmaz. Genel olarak ortaya çıkacak olan etkiler günlük yaşamı daha zor bir hale getiren etmenler olacaktır. İlk olarak kişilerde metabolizmanın daha hızlı çalışması yorgunluk hissi yaratabilir. Hamilelik döneminde ya da emzirme dönemlerinde normal olarak kendisini bitkin hisseden kadınlar bu bitki çayları ile birlikte çok daha yorgun bir halde olacaklardır. Bunun yanında uykusuzluğa sebep olan çok sayıda zayıflama çayı bulunmaktadır. Uyku düzenlerinin normal şartlar altında da bozuk olduğu emzirme dönemlerinde uykusuzluk problemleri çekmek en ufak bir dinlenme şansını dahi değerlendirmek isteyen bayanları oldukça zorlayacaktır.

Emziren Anneler İçin Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Emzirme döneminde zayıflama sağlamak için protein ağırlık beslenmek hem annenin hem de bebeğin sağlığı için oldukça önemlidir. Bu tarz yiyecekler hem düşük kalorili beslenmenizi sağlar hem de sizleri tok tutar. Bunun yanı sıra sütü de arttırır ve bebeğiniz için de sağlıklı bir besin kaynağı oluşmasına yardımcı olur. Beslenmenin yanında spor yapmak da bu dönemde forma girmenize yardımcı olmaktadır. Bu oldukça tartışmaya açık bir konu gibi gözükse de annelerin evde kendini yormayacak hareketler eşliğinde spor yapmaları hem beden hem de ruh sağlıkları için faydalı olacaktır. Emzirmenin sıklığına göre aktivitelerinizi ayarlayabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Sigaranın Zararları ve Yan Etkileri Vücuttan Nasıl Atılır?

Sigaranın Zararları ve Yan Etkileri Vücuttan Nasıl Atılır?

İçerisinde birçok zehirli maddenin bulunduğu ve içildiğinde vücutta birtakım sağlık sorunlarına neden olan sigara, zararları ve yan etkileri nedeniyle vücutta pek çok hastalığın oluşmasına zemin hazırlayan bir tütün maddesidir...

Miyop Nedir, Ne Demek? Neden Olur? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Miyop Nedir, Ne Demek? Neden Olur? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Miyop; yakında nesneleri net görebilirken, uzaktaki nesnelerin bulanık görüldüğü, çok sık rastlanılan bir göz hastalığıdır...

1 Ayda 5 Kilo Verdiren Diyet Nedir? Nasıl Yapılır?

1 Ayda 5 Kilo Verdiren Diyet Nedir? Nasıl Yapılır?

Kilolu bir kişinin hızlı bir şekilde kilo kaybetmesi için uygulanan zayıflama yöntemleri arasında bulunan 1 ayda 5 kilo verdiren diyet sağlıklı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olur...

Sütlü Çay Nasıl Yapılır? Nasıl İçilir? Tarifi, Malzemeleri ve Yapılışı

Sütlü Çay Nasıl Yapılır? Nasıl İçilir? Tarifi, Malzemeleri ve Yapılışı

Sütlü çay; tüm dünyada yaygın olarak içilen, bir İngiliz lezzeti olarak bilinen ve ülkemizde de son zamanlarda gerek tadı gerekse hoş aroması ile kendinden söz ettiren bir içecektir...