yeniloji.com
Sağlık

Tarçın Kürü Nasıl Hazırlanır? Neye İyi Gelir? Kullananlar ve Yorumlar

Henüz yorum yazılmadı
Tarçın Kürü Nasıl Hazırlanır? Neye İyi Gelir? Kullananlar ve Yorumlar
Yeniloji 8 görüntüleme

Tarçın kürü; hücrelerin mutasyona uğramasını engelleyerek kolonlarda yer alan bakterilerin temizlenmesine destek olur ve böylece bağırsak kanseri gibi hastalıklar başta olmak üzere pek çok rahatsızlığa karşı vücudun korunmasına yardımcı olur.

Tarçın Kürü Nasıl Hazırlanır?

Antimikrobiyal özelliğe sahip olan tarçın kürü; aynı zamanda antioksidan açısından da oldukça zengin bir kürdür. Vücuttaki zararlı bakterilerin giderilmesine yardımcı olan bu kür bunun yanı sıra bağırsak sağlığını da olumlu şekilde etkilemektedir. Hazırlanması oldukça basit olan tarçın kürü tarifi için gerekli olan malzemeler; 1 bardak kadar içme suyu ve 1 tane çubuk tarçındır. 1 tatlı kaşığı toz tarçın da kullanılabilir. Genel olarak akşam yemeklerinden 2 saat sonra tüketilir ve bu sayede tüm gece boyunca bağırsakların temizlenmesini sağlar. Bu kürü hazırlamak için öncelikle 1 bardak suyu kaynatınız. Kaynama sırasında içerisine tarçını ekleyiniz. Sonra 5 dakika daha kaynatıp ocaktan alınız. Süzme işlemi yapıp ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra tüketime hazır hale gelmektedir. Haftada 4 kez düzenli olarak uygulandığında etkili sonuçlar meydana getirmektedir.

Tarçın Kürü Neye İyi Gelir? Faydaları Nelerdir?

Vücutta arındırıcı bir etki meydana getiren tarçın kürü, toksin maddelerden arınmaya yardımcı olur. Toksin maddeler hücrelerin daha hızlı ve çabuk yaşlanmasına neden olur. Antioksidan açısından zengin olan tarçın bu durumun önlenmesine yardımcı olur ve hücre yaşlanmasının azalmasına destek olur. Virüs ve bakterilerin vücuttan atılmasını sağlarken aynı zamanda bunların neden olduğu hastalıkların da önlenmesini sağlar.

Vücuttaki kötü bakterileri temizleme özelliği meydana getiren tarçın kürü kötü kolesterolün düşürülmesi gibi etkiler meydana getirmektedir. Kalp krizi, felç, yüksek tansiyon gibi rahatsızlıkların oluşmasını önlemektedir. Ayrıca kan basıncının dengelenmesi gibi işlemlerde yapılmaktadır.

Vücutta kan şekerinin düşürülmesini sağlayan tarçın kürü, bununla birlikte kan akış hızını da dengelemektedir. Hem kan şekerinin dengede kalmasını sağlar hem de karbonhidratların enerjiye dönüşmesini sağlayarak vücudun gün boyu enerjik olmasını sağlamaktadır.

Beyin nöronlarının işlevselliğini iyileştiren ve parkinson gibi hastalıklar için tedavi edici etki meydana getiren tarçın kürü, ayrıca sinir sisteminin de onarılmasını sağlar ve yorgunluk, stres gibi etkileri önler. Dikkat eksikliği gibi problemleri önleyen bu doğal kür kişinin konsantrasyon sorununun önüne geçer. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlarken aynı zamanda vücutta kolajen üretimini de arttırmaktadır. Böylece hem cilt sağlığını hem genel sağlığı iyileştirir.

Tarçın Kürünün Yan Etkileri Nelerdir?

Genel olarak herhangi bir yan etkisi bulunmayan tarçın kürünün zararları aşırı kullanım sonucunda meydana gelmektedir. Çok fazla tüketilmesi karaciğer yetmezliği meydana getirebilir. Su olmadan tüketilen toz tarçın oldukça zararlıdır. Ayrıca mide ve böbrekler zarar görebilir. Aşırı tüketim rahim kasılmasına neden olabilir. Ayrıca kalp atışlarında artış meydana getirebilir. Son olarak cilde uygulandığında tahriş etkisi meydana getirebilir.

Tarçın Kürünü Kullananlar ve Yorumlar

Bağırsak sağlığı için faydalı olan tarçın kürü aynı zaman zayıflama da sağlamaktadır. Kilo vermeyi desteklemek amacıyla kullanan pek çok kişi vardır. Tarçın kürü yorumlarına baktığımızda pek çok faydasının olduğunu görebilmekteyiz. Dilerseniz sizler de gerek sağlık gerekse zayıflamak içi kullanabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Enerji Düşüklüğü ve Yorgunluk Neden Olur?

Enerji Düşüklüğü ve Yorgunluk Neden Olur?

Enerji düşüklüğü ve yorgunluk, psikiyatrik olarak değerlendirilebileceği gibi aynı zamanda mitokondrinin enerji üretmemesi sonucunda dokuların cansızlaşması ve pasif duruma geçmesi olarak da nitelendirilebilmektedir...

Kahve Peelingi Tarifi, Faydaları ve Yapanlar

Kahve Peelingi Tarifi, Faydaları ve Yapanlar

Kahve peelingi; ciltteki ölü hücrelerin arındırılmasını sağlarken aynı zamanda nem ihtiyacının karşılanmasını, yaşlanma belirtilerinin önlenmesini ve cilt lekelerinin giderilmesini sağlayan bir maske uygulamasıdır...

Taraklı Ayak Nedir? Nasıl Olur? Taraklı Ayaklar Nasıl İncelir?

Taraklı Ayak Nedir? Nasıl Olur? Taraklı Ayaklar Nasıl İncelir?

Taraklı ayak; ayak baş parmağının ve kemiğinin dışa doğru çıkması ve ayağın yapısı bakımından daha geniş olması durumuna verilen isimdir...

Bel İncelten Korse Zayıflatırmı? Bel İnceltici Korse Nasıl Kullanılır?

Bel İncelten Korse Zayıflatırmı? Bel İnceltici Korse Nasıl Kullanılır?

Kadınların daha ince görünmek için kullandıkları bel inceltici korse zayıflama üzerinde de etkili olduğu düşünülen ürünlerden bir tanesidir...