yeniloji.com
Diyet

Amerikan Diyeti Nedir? 3 Günde En Hızlı Nasıl Zayıflanır?

Henüz yorum yazılmadı
Amerikan Diyeti Nedir? 3 Günde En Hızlı Nasıl Zayıflanır?
Yeniloji 139 görüntüleme

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için uygulanan beslenme programları arasında yer alan amerikan diyeti; 3 gün boyunca uygulanan ve hızlı zayıflama sağlayan bir zayıflama yöntemidir.

Amerikan Diyeti Nedir, Nasıl Olur?

Metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olan amerikan diyeti; bilinen şok diyetlerin aksine vücuda zarar vermeyen, kalp sağlığını olumlu yönde etkileyen ve kolesterol seviyelerini düzenleyen bir beslenme programıdır. Yalnızca 3 gün uygulanan ve bu beslenme şekli işe kalp, krizi felç gibi risklerin azalmasını sağlayan bir diyet programıdır. Amerikan kalp vakfı diyeti olarak da isimlendirilen bu kilo verme yöntemi hem kalp sağlığının iyileşmesi, hem de metabolizmanın hızlanması ile yağ yakımının kolaylaşması gibi etkiler meydana getirmektedir.

Genel olarak obez, şişman ya da kalp hastalarına uygulanan amerikan diyeti, aynı zamanda 35 yaşın altındaki sağlıklı kişiler için de önerilmektedir. Karbonhidrat, şeker ve yağ tüketiminin sınırlandırıldığı bu diyette, ağırlık olarak meyve ve sebze tüketimine önem verilmektedir. Ayrıca balık tüketimi de önemlidir. Çay ve kahve içerken şeker atılmaması diyetin etkinliğinin artmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda bol su tüketimi ve yapılabiliyorsa hafif yürüyüşler önerilmektedir. Amerikan diyeti 3 gün yapılır ve sonrasında tekrarlanacağı zaman 1 hafta ara verilmesi önerilir.

3 Günde En Hızlı Nasıl Zayıflanır?

Genel oarak 3 günde kilo vermek için şok diyetlere yönelim vardır. Amerikan diyeti en hızlı zayıflama yöntemleri arasında yer alır ve 3 günlük süre boyunca uygulanır. Balık, yumurta ve etten oluşan, meyve ve sebze tüketimine önem veren amerikan diyetinde karbonhidratlar ve şeker yasaktır. Bitki çayları tüketilebilmektedir. Günde en az 2 litre su içilmesi önerilmektedir. Metabolizma hızına ve kişinin beslenme kurallarına uyumuna göre verilen kilo değişkenlik göstermektedir. Fakat genel olarak etkili zayıflama sağlanabilmektedir.

Amerikan Diyeti Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda oldukça rağbet göre amerikan diyeti listesi şu şekildedir:

1.Gün:
Sabah: Yarım greyfurt, 1 dilim tost ekmeği, 2 çorba kaşığı kadar fıstık ezmesi, şekersi kahve ya da çay.
Öğlen: Yarım porsiyon ton balığı, 1 dilim tost ekmeği, şekersiz kahve, çay ya da soda.
Akşam: 2 dilim et, 1 tabak yeşil fasulye, 1 küçük elma, 3 top vanilyalı dondurma.

2.Gün:
Kahvaltı: 1 tane yumurta, yarım muz, 1 dilim tost ekmeği, şekersiz kahve ya da çay.
Öğlen:1 tabak lor peyniri, 3 tane tuzlu kraker.
Akşam: 2 adet sosis, 1 tabak kadar karnabar ya da brokoli, yarım tabak havuç, yarım muz ve 2 top vanilyalı dondurma

3.Gün:
Kahvaltı: 5 tane tuzlu kraker, 1 küçük elma, 1 dilim cheddar peynir, şekersiz şekilde kahve veya çay.
Öğlen: 1 tane katı yumurta ve 1 dilim tost ekmeği
Akşam: 1 tabak ton balığı, 1 tabak karnabahar, birkaç dilim kavun, 2 top vanilyalı dondurma

Bu beslenme programı ile amerikan diye uygulayabilirsiniz. Fakat bu diyeti uzman bir doktora danışmadan uygulamayınız. Çünkü her diyet herkes için uygun değildir.

Amerikan Diyeti Yapanların Yorumları Nelerdir?

Etkili bir şekilde zayıflamak isteyen pek çok kişinin uyguladığı amerikan diyeti yorumlarına baktığımızda genel olarak olumlu sonuçlar alındığını görmekteyiz. Fakat herkes için aynı oranda kilo verimi olmayabilir. Hiç zayıflamayan insanların olduğu da görülmektedir. Her diyet kişiye özel olmalıdır. Bundan dolayı bu beslenme programını uygulamadan önce uzman bir diyetisyen desteği almanız iyi olacaktır. Sağlıklı günler dileriz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Anason Çayı Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir? Nasıl Demlenir?

Anason Çayı Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir? Nasıl Demlenir?

Anason çayı; sindirim sisteminin düzenlenmesini sağlayan, hem cilde hem saça hem de sağlığa faydaları olan, anason tohumundan yapılan doğal içerikli bir çaydır...

Göz Kapağı Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Olanlar ve Yorumlar

Göz Kapağı Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Olanlar ve Yorumlar

Göz kapağı estetiği; diğer bir ismi ile blefaroplasti olarak nitelendirilen, hem alt hem de üst göz kapaklarına uygulanan, deri sarkması ve gereksiz fazla kas dokusunun çıkartılması, ayrıca göz çevresinde meydana gelen dokuların giderilmesine yönelik olarak uygulanan, plastik cerrahlar tarafına yapılan işlemdir...

Chai Çayı Faydaları Nelerdir? Zayıflatır mı? Zararları Var mı? Nasıl Yapılır?

Chai Çayı Faydaları Nelerdir? Zayıflatır mı? Zararları Var mı? Nasıl Yapılır?

Chai çayı; süt, su, siyah çay, kakule, karanfil, anason, tarçın, karabiber, zencefil ile yapılan, oldukça lezzetli ve şifalı bir içecek olarak tanımlanmaktadır...

Polen Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır? Arı Poleni Fiyatı Ne Kadar?

Polen Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır? Arı Poleni Fiyatı Ne Kadar?

Polen; anzer yaylası gibi pek çok doğal ortamda bulunan çeşitli çiçeklerin polenlerinden elde edilen ve herhangi bir şekilde katkı maddesi içermeyen vitamin ve mineral açısından oldukça zengin olan bir besindir...