yeniloji.com
Zayıflama

En Etkili, En İyi Karın Eritme Egzersizleri ve Yöntemleri

Henüz yorum yazılmadı
En Etkili, En İyi Karın Eritme Egzersizleri ve Yöntemleri
Yeniloji 149 görüntüleme

Karın eritme egzersizleri ve yöntemleri; fazla yağların vücuttan atılmasını ve buradaki yağların enerjiye çevrilmesi, kasa dönüşmesi gibi etkiler oluşturan uygulamalardır.

En Etkili Karın Eritme Egzersizleri

Göbek bölgesinde toplanan yağlar hem dış görünüş hem de sağlık için çeşitli problemler meydana getirmektedir. Diyabet, hipertansiyon, kalp hastalığı ve damar hastalıkları gibi rahatsızlıkların oluşmasına neden olmaktadır. Yapılan incelemelere göre göbek bölgesinde yağlanma olan kişilerin ani ölüm riski yaşama ihtimali oldukça yüksektir. Karın eritme egzersizleri ile buradaki fazla yağlardan kurtulmayı sağlayabilirsiniz.

En Etkili karın eritme egzersizi; vücuttaki fazla yağları kasa dönüştürerek incelme ve sıkılaşma sağlayan hareketlerdir.

Karın eritme egzersizleri arasında en etkili ve kolay olan yarım mekik olarak belirtilen crunches egzersizidir. Bu egzersizi uygulamak için ayaklar yere tam basar, bacaklar bükülür ve sırt üstü yatılır. Kollar baş arkasına ya da göğüs bölgesine çapraz olacak şekilde getirilir. Kalkarken nefes verip, yatarken nefes alarak uygulanır. Kalktığınız zaman yaklaşık olarak 3-4 saniye bekleyip tekrar yatabilirsiniz. Bu şekilde karın kasları aktif hale gelir ve yağ kütlesinde azalma sağlanır. Bu egzersizin yanı sıra, bisiklet egzersizi, bacak ile çember çizme, kalça kaldırma hareketi ve plank egzersizi gibi birkaç hareket uygulanmaktadır.

Karın Eritme Hareketleri Nelerdir?

Karın bölgenizde fazlalık varsa ve incelme hareketleri uygulamak istiyorsanız evde basit egzersizler yapabilirsiniz. Bu hareketler genel olarak karın kaslarını harekete geçiren ve yağ kütlesinde azalma meydana getirerek sıkılaşma sağlayan uygulamalardır. Düzenli olarak tekrarlanan karın egzersizleri kısa bir zaman içerisinde sağlıklı bir şekilde incelme sağlar ve aynı zamanda sıkılaşma da meydana getirir.

Düz bir karına sahip olmak için uygulanan egzersiz yöntemleri her ne kadar sık yapılsa da beslenme şekline dikkat edilmediğinde doğru sonuçlar meydana getirmez. Karın hareketlerini uygularken aşırı yağlı, şekerli gıdalardan uzak durulmalıdır.

En İyi Karın Eritme Yöntemleri Nelerdir?

Göbek bölgesi vücudun en hareketsiz yeri olduğu için burada kilo oluşumu kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. En iyi karın eritme yöntemleri doğal uygulamalardır. Bitkisel kürler, doğal çaylar karın bölgesini eritmek için faydalı etkiler sunmaktadır. Hem sıkılaşma hem de incelme sağlamak için diyet yapmak gerekmektedir. Diyetler tek başına karın eritmek için etkili olmayabilir. Egzersizler ile desteklenmesi gerekmektedir.

Göbek eritmek için günlük hayatta alınan besin ile kalori miktarında ölçü ayarlanması gerekmektedir. Günlük kalori miktarında azalma sağlanması vücudun yağ yakım hızını arttırmaktadır. Eğer bu bölgedeki yağlardan kurtulmak istiyorsanız almanız gereken kalorinin bir miktar altında beslenme sağlayınız ve aynı zamanda yoğurt kürü gibi yağ yakıcı karışımlardan faydalanınız.

Evde Göbek Eritmek İçin Ne Yapılmalı?

Spor yapmaya vaktiniz yoksa ve zayıflamak için sağlıklı bir yöntem arıyorsanız bunun için öncelikle vücut yapınıza uygun bir diyet seçiniz. Karın eritmek için gün içerisinde bol su tüketiniz ve aynı zamanda aşırı olmamak şartı ile bitkisel yağ yakıcı çaylardan yararlanınız. Yeşil çay, hibisküs gibi bitkisel içecekler bu konuda oldukça faydalıdır. Ayrıca yarım mekik gibi kasları harekete geçiren egzersizleri uygulayabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir? Nedenleri ve Çözümü

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir? Nedenleri ve Çözümü

Saç dökülmesi; hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilen, mevsim değişikliği, genetik etkenler, vitamin eksikliği, kansızlık ve daha birçok sebebe bağlı olarak meydana gelen bir problemdir...

Karın Düzleştirici Korse Nedir? Nasıl Kullanılır? Kullananlar Var mı?

Karın Düzleştirici Korse Nedir? Nasıl Kullanılır? Kullananlar Var mı?

Karın düzleştirici korse; göbek ve bel çevresini sıkılaştırarak kısa süre içerisinde incelme ve zayıflama meydana getiren esnek giysilerdir...

Hamilelikten(Gebelikten) Korunma Yöntemleri

Hamilelikten (Gebelikten) Korunma Yöntemleri

Henüz çocuk sahibi olmak istemeyen çiftler, gebelikten korunma yöntemleri sayesinde düzenli olarak cinsel ilişki yaşayabiliyorlar...

Korse Günde Kaç Saat Giyilmeli?

Korse Günde Kaç Saat Giyilmeli?

Zayıf ve fit gözükmeye yardımcı olan korse modelleri günlük hayatta rahatça kullanılabilen esnek iç giysilerdir...