yeniloji.com
Zayıflama

Kilo Vermek İstiyorum Ama Veremiyorum! Nasıl Kilo Verebilirim?

Henüz yorum yazılmadı
Kilo Vermek İstiyorum Ama Veremiyorum! Nasıl Kilo Verebilirim?
Yeniloji 1984 görüntüleme

Kilo vermek istiyorum ama veremiyorum, diye düşünüyorsanız ve zayıflamanın yollarını arıyorsanız öncelikle sağlıklı ve düzenli beslenmeniz ve hareket etmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Kilo Vermek İstiyorum Ama Veremiyorum, Ne Yapmalıyım?

Kişilerin beden yapıları metabolizma çalışma yapıları hatta yaşama alanları kilo alma ve kilo verme olayında etkili olmaktadır. Kimisi yediğini hemen eritirken kimi bunu daha uzun zamanda metabolizma yapısına göre daha kısa sürede eriterek tekrar acıkabilir. Tabi bunların birazda psikolojik yapıyla ilgisi bulunmaktadır. Çünkü kendisi ile barışık olan kimseler iradelerine daha hakım bir davranış sergilerken bu yönden biraz zayıf olanlar bedenlerine söz geçiremedikleri olmaktadır. Burada öncelikle iradenizle barışık olmalısınız kendinizi biraz önce öğününüzü tamamladığınızı yeterli besini aldığınızı fazlasının yağ olacağını vücudunuzun buna ihtiyacı olmadığı bilincini kendinizde yaratmalısınız.

Kilo vermek irade ve çaba isteyen birşeydir ve bu yüzden sabırlı olmalı ve yediğiniz her besine dikkat etmelisiniz.

Sağlıklı ve kalıcı zayıflamak için öğle arası yemekten sonra küçük bir yürüyüş yapabilirsiniz. Vücudunuzun aktif olması bağırsaklarınızın daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Bu durum sindirim sistemini olumlu yönde etkiler ve metabolizma hızında artış meydana gelir. Kilo vermenin en önemli ayrıntısı metabolizmanın hızlı olmasıdır. Yavaş bir metabolizma kilo vermekten ziyade almaya neden olmaktadır.

Nasıl Kilo Verebilirim? Zayıflamanın Sırları ve Yolları

Kilo vermek için uygulayabileceğiniz pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunlar arasında doğal yöntemler iken bazıları cerrahi operasyonlardır. Şöyle ki kalıcı ve kolay zayıflamak için öncelikle vücudun doğal işleyişinin harekete geçmesi gerekmektedir. Bunu da düzenli ve sağlıklı beslenerek yapabilirsiniz. Düzenli beslenmek ağır kalorili besinler tüketmek anlamına gelmemektedir. Kalorisi düşük, sağlıklı ve metabolizmayı hızlandıran besinlerin tüketilmesi gerekmektedir.

Evde kolayca uygulayabileceğiniz kürler ve zayıflama çayları bulunmaktadır. Birtakım bitki çayları içerek de metabolizma hızlandırabilirsiniz. Ayrıca gün içerisinde yürüyüş yapmalı ve spor hareketleri ile süreci desteklemelisiniz.

Zayıflamak İçin Lahana Kürü ve Tarifi

Yarım litre kaynamakta olan suyun içine dört iri yaprak lahana ilave edin 3-4 dakika kaynatıp lahanaların yumuşadığını kontrol edin. Kaynamakta olan lahanaların yumuşaklığını kontrol ettikten sonra üzerine maydanozları yabancı otlardan ayıklayıp iyice yıkadıktan sonra saplarını koparmadan pazardan aldıysanız öylece eğer kendi bahçenizden kopardıysanız zaten temiz toplamışsınızdır fakat saplarının beraberinde kaynamasına özen gösterin. Lahana ile birlikte maydanozları karıştırarak kaynatırken bir adet limonu dörde keserek karışıma ilave ediniz bütün karışımı iyice karıştırın. Karışımı ateşten indirin soğumaya bırakın. Elinizi yakmayacak ılıklığa geldiğinde cam kaplara boşaltın. Yapmış olduğunuz karışımız suyunu günde 3-4 defa aç karnınıza için...

Bu kürün uygulanışı 21 günlük bir zaman zarfında gerçekleştirilir. Bir hafta boyunca sürekli günde üç veya dört defa aç karnına için bir hafta sonra üç günlük bir ara verin ve tekrar yedi günlük uygulama aynı esaslarla üç günlük ara ve tekrar bir haftalık uygulama yaparak faydalı olduğunu göreceksiniz. Eğer bu kürü verilen tarifler ve tavsiyeler doğrultusunda yaptığınızda zaten kendinize söz geçirmeye başlamışsınız demektir. Emin olun aynada kendinize daha sevecen bakacak barışık bir halde yaşamınıza devam edeceksiniz.

Kilo Vermek İçin Öneriler Nelerdir?

Eğer ki ideal kiloya ulaşmak ve sağlıklı olarak zayıflamak istiyorsanız gün içerisinde aldığınız kaloriden daha fazlasını yakmanız gerekmektedir. Bunun için bazı egzersizler yapmalı ve hareket halinde olmalısınız. Ayrıca iradenize sahip çıkmalı ve tatlı, açlık krizlerini bastırmalısınız. Ara öğünler düşük kalorili atıştırmalıklar yiyebilirsiniz. Kilo vermek istiyorum ama veremiyorum diyorsanız bu yöntemleri uygulamanız sizler için faydalı olabilir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Bebeklerde Ateş Nasıl Düşürülür? Nedenleri Nelerdir?

Bebeklerde Ateş Nasıl Düşürülür? Nedenleri Nelerdir?

Bebeklerde ateş oldukça hassas ve önemli bir konudur...

Hibiskus Çayı Nedir, Nasıl Yapılır? Hibisküs Çayı ile Zayıflayanlar

Hibiskus Çayı Nedir, Nasıl Yapılır? Hibisküs Çayı ile Zayıflayanlar

Hibiskus, parlak pembe kırmızı çiçekleriyle oldukça güzel görünen hoş kokulu tropikal bir bitkidir ve genel olarak çay şeklinde tüketilmektedir...

İçe Basma Sorunu Nedir? Tedavisi Nasıl Olur? Nasıl Anlaşılır?

İçe Basma Sorunu Nedir? Tedavisi Nasıl Olur? Nasıl Anlaşılır?

İçe basma sorunu; kemik yapısı ya da farklı nedenlerden ötürü meydana gelen, ayağın vücut duruşuna göre içeri doğru basması olarak nitelendirilen ve aynı zamanda güvercin yürüyüşü olarak da tanımlanan bir durumdur...

Bisiklet Sürmenin Faydaları Nelerdir? Kaç Kalori Yakar? Kilo Verdirir mi?

Bisiklet Sürmenin Faydaları Nelerdir? Kaç Kalori Yakar? Kilo Verdirir mi?

Bisiklet sürmek; çocukların, yetişkinlerin ve yaşlıların tercihi olan, hemen her yaşta uygulanabilen, vücudun fiziksel anlamda egzersiz yapmasını sağlayan oldukça eğlenceli bir aktivitedir...