yeniloji.com
Sağlık

Çelik Korsenin Omurga ve Kamburluk İçin Faydaları Nelerdir? Fiyatı ve Zararları

Henüz yorum yazılmadı
Çelik Korsenin Omurga ve Kamburluk İçin Faydaları Nelerdir? Fiyatı ve Zararları
Yeniloji 1952 görüntüleme

Çelik korse; içerisinde bulunan çelik balenler sayesinde bel ve sırt bölgesinin daha rahat durmasını sağlayan, göğüs bölgesinden leğen kemiğine kadar vücudu tamamen saran korse modelidir.

Çelik Korsenin Omurga ve Kamburluk İçin Faydaları Nelerdir?

İnsan vücudu belirli bir orana göre hizalanmıştır. Bel, sırt ve omuz bölgelerinin her biri belli bir hizaya göre şekillenmektedir. Omurga kemiğinde meydana gelen yanlış bir durum kamburluk meydana getirmektedir Genellikle eğik durmak omurgadaki kemiklerin eğilmesine ve zaman içerisine kürek kemiklerinin açılmasına bağlı olarak omuzların çökmesine ve kamburluğun meydana gelmesine neden olmaktadır. Çelik korselerin faydaları, bu tarz durumlarda sırtın ve bel bölgesinin düz durmasını sağlama konusundadır.

Çelik korse, vücudun bel bölgesine olan ağırlığını azaltarak hem bel ağrılarının hafiflemesine hem de sıkılaştırıcı etki sayesinde birkaç beden daha ince gözükmeye destek olmaktadır.

Çelik korseler içerisindeki balenler sayesinde vücutta sabitleyici ve toparlayıcı bir etki meydana getirmektedir. Sadece duruş bozukluklarında değil aynı zamanda ince ve zayıf gözükmek için de kullanılmaktadır. Vücuttaki ağırlığın tek bir yere değil diğer bölgeler de yayılmasını sağlayarak bel bölgesini rahatlatır ve sırt bölgesinin düz durmasını sağlayarak kamburluk gibi rahatsızlıkların önlenmesine destek olur.

Çelik Korselerin Zararları Nelerdir?

Birçok kişinin kullandığı çelik korselerin asıl olarak bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat vücutta fazla kaldığı zaman kemik rahatsızlıklarına neden olabilmektedir. Vücudun devamlı olarak aynı pozisyonda kalması kemiklerin ağrımasına ve zaman içerisinde zarar görmesine neden olmaktadır. Bu nedenle uzun süre takılmamalıdır. Gün içerisinde belli saatlerde kullanılması gerekmektedir. Eğer ki bir sağlık problemi nedeniyle kullanılıyorsa mutlaka doktor tavsiyelerine dikkat edilmelidir.

Bel ve sırt bölgesi için faydalı etkiler sunan çelik korseler yanlış kullanıldığı zaman bel ve sırt bölgesindeki ağrıların artmasına neden olabilmektedir. Bu korseleri özellikle uyku anında takmamak gerekmektedir. Çünkü içerisindeki çelik balenler vücudu rahatsız eder ve bu durum uykusuzluk getirerek halsizliğe neden olabilir. Gün içerisinde en fazla 8 saat vücudunuzda bulundurun. Bu süre kişiden kişiye değişebilir.

Çelik Balenli Korseler Nasıl Takılır? Nasıl Kullanılır?

Bu korse modeli genel olarak sırt ve bel ağrılarını iyileştirmek için tercih edilmektedir. Siyatik ağrılar, ağır bir eşya taşıma sonrasında meydana gelen ağrılar için kullanılmaktadır. Aynı zamanda duruş bozukluklarını düzeltmek ve bel fıtığı gibi rahatsızlıklarda kişinin doğru pozisyonda durabilmesi için tercih edilmektedir. Çelik korselerin takılması ve çıkartılması oldukça kolaydır. Gün içerisinde dilerseniz kıyafetlerinizin altında giyip dışarı çıkabilirsiniz. Ya da evde iş yaparken kullanabilirsiniz. Fakat korse vücudunuzu tam saracağı için bazı hareketlere dikkat etmelisiniz.

Çelik Korse Fiyatı Ne Kadar?

Hem fit gözükmek hem de bel ve sırt ağrılarının hafiflemesi için tercih edilen çelik korselerin fiyatları oldukça uygundur. Farklı renklerde bulunan ürün çeşitliliği mevcuttur. Önemli olan beden seçiminin düzgün bir şekilde yapılması ve korsenin etkili şekilde kullanılmasıdır. Beden seçimi vücudun rahatlığı için önemlidir. Bu nedenle bedeninize göre küçük ya da büyük modelleri tercih etmeyiniz. Tam beden ölçülerinize göre sipariş veriniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Kadın ve Erkek İçin Hızlı Saç Uzatma Teknikleri Nelerdir?

Kadın ve Erkek İçin Hızlı Saç Uzatma Teknikleri Nelerdir?

Hem kadınlar hem de erkekler saçlarını belirli dönemde uzatmaya karar verirken sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzaması için atılabilecek belirli adımlar bulunmaktadır...

Kozalak Şurubunun Faydaları, Yan Etkileri, Kullanımı ve Yapılışı

Kozalak Şurubunun Faydaları, Yan Etkileri, Kullanımı ve Yapılışı

Kozalak şurubu; öksürük, astım ve bronşit gibi rahatsızlıklar için doğal bir şifa etkisi sunan, çam kozalaklarından elde edilen bir karışım olarak tanımlanmaktadır...

Grip Olmamak İçin Ne Yapmalı? Grip İçin Şifalı Bitki Çayları

Grip Olmamak İçin Ne Yapmalı? Grip İçin Şifalı Bitki Çayları

Grip; bir enfeksiyon ya da üşütme sonucunda vücudun bağışıklık sisteminin güçsüzleşmesi ile virüsün vücutta kendini göstermesi ile ortaya çıkan, burun akıntısı, boğaz ağrısı ve yüksek ateş gibi belirtiler ile kendini gösteren bir hastalıktır...

Zumba ile Zayıflama Programı, Hareketleri ve Yorumları

Zumba ile Zayıflama Programı, Hareketleri ve Yorumları

Kilo vermek için birçok farklı yolu deneyen ancak başarılı olamayan kişiler zumba ile zayıflama programı sayesinde hem eğlenip hem de kilolarından kurtulabilmektedir...