yeniloji.com
Sağlık

Çelik Korsenin Omurga ve Kamburluk İçin Faydaları Nelerdir? Fiyatı ve Zararları

Henüz yorum yazılmadı
Çelik Korsenin Omurga ve Kamburluk İçin Faydaları Nelerdir? Fiyatı ve Zararları
Yeniloji 217 görüntüleme

Çelik korse; içerisinde bulunan çelik balenler sayesinde bel ve sırt bölgesinin daha rahat durmasını sağlayan, göğüs bölgesinden leğen kemiğine kadar vücudu tamamen saran korse modelidir.

çelik Korsenin Omurga ve Kamburluk İçin Faydaları Nelerdir?

İnsan vücudu belirli bir orana göre hizalanmıştır. Bel, sırt ve omuz bölgelerinin her biri belli bir hizaya göre şekillenmektedir. Omurga kemiğinde meydana gelen yanlış bir durum kamburluk meydana getirmektedir Genellikle eğik durmak omurgadaki kemiklerin eğilmesine ve zaman içerisine kürek kemiklerinin açılmasına bağlı olarak omuzların çökmesine ve kamburluğun meydana gelmesine neden olmaktadır. Çelik korselerin faydaları, bu tarz durumlarda sırtın ve bel bölgesinin düz durmasını sağlama konusundadır.

Çelik korse, vücudun bel bölgesine olan ağırlığını azaltarak hem bel ağrılarının hafiflemesine hem de sıkılaştırıcı etki sayesinde birkaç beden daha ince gözükmeye destek olmaktadır.

Çelik korseler içerisindeki balenler sayesinde vücutta sabitleyici ve toparlayıcı bir etki meydana getirmektedir. Sadece duruş bozukluklarında değil aynı zamanda ince ve zayıf gözükmek için de kullanılmaktadır. Vücuttaki ağırlığın tek bir yere değil diğer bölgeler de yayılmasını sağlayarak bel bölgesini rahatlatır ve sırt bölgesinin düz durmasını sağlayarak kamburluk gibi rahatsızlıkların önlenmesine destek olur.

çelik Korselerin Zararları Nelerdir?

Birçok kişinin kullandığı çelik korselerin asıl olarak bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat vücutta fazla kaldığı zaman kemik rahatsızlıklarına neden olabilmektedir. Vücudun devamlı olarak aynı pozisyonda kalması kemiklerin ağrımasına ve zaman içerisinde zarar görmesine neden olmaktadır. Bu nedenle uzun süre takılmamalıdır. Gün içerisinde belli saatlerde kullanılması gerekmektedir. Eğer ki bir sağlık problemi nedeniyle kullanılıyorsa mutlaka doktor tavsiyelerine dikkat edilmelidir.

Bel ve sırt bölgesi için faydalı etkiler sunan çelik korseler yanlış kullanıldığı zaman bel ve sırt bölgesindeki ağrıların artmasına neden olabilmektedir. Bu korseleri özellikle uyku anında takmamak gerekmektedir. Çünkü içerisindeki çelik balenler vücudu rahatsız eder ve bu durum uykusuzluk getirerek halsizliğe neden olabilir. Gün içerisinde en fazla 8 saat vücudunuzda bulundurun. Bu süre kişiden kişiye değişebilir.

çelik Balenli Korseler Nasıl Takılır? Nasıl Kullanılır?

Bu korse modeli genel olarak sırt ve bel ağrılarını iyileştirmek için tercih edilmektedir. Siyatik ağrılar, ağır bir eşya taşıma sonrasında meydana gelen ağrılar için kullanılmaktadır. Aynı zamanda duruş bozukluklarını düzeltmek ve bel fıtığı gibi rahatsızlıklarda kişinin doğru pozisyonda durabilmesi için tercih edilmektedir. Çelik korselerin takılması ve çıkartılması oldukça kolaydır. Gün içerisinde dilerseniz kıyafetlerinizin altında giyip dışarı çıkabilirsiniz. Ya da evde iş yaparken kullanabilirsiniz. Fakat korse vücudunuzu tam saracağı için bazı hareketlere dikkat etmelisiniz.

çelik Korse Fiyatı Ne Kadar?

Hem fit gözükmek hem de bel ve sırt ağrılarının hafiflemesi için tercih edilen çelik korselerin fiyatları oldukça uygundur. Farklı renklerde bulunan ürün çeşitliliği mevcuttur. Önemli olan beden seçiminin düzgün bir şekilde yapılması ve korsenin etkili şekilde kullanılmasıdır. Beden seçimi vücudun rahatlığı için önemlidir. Bu nedenle bedeninize göre küçük ya da büyük modelleri tercih etmeyiniz. Tam beden ölçülerinize göre sipariş veriniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Masala Çayı Nedir? Ne İşe Yarar? Tarifi ve Faydaları

Masala Çayı Nedir? Ne İşe Yarar? Tarifi ve Faydaları

Masala çayı; bir Hint çayıdır ve bu dildeki anlamı karışık baharattır...

Biberiye Çayı Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Biberiye Çayı Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Biberiye çayı; bağışıklığım güçlenmesi, sindirim sisteminin düzenlenmesi ve kanseri önleme gibi pek çok faydası bulunan doğal bir içecektir...

İpli Korse Çeşitleri, Modelleri ve Fiyatları

İpli Korse Çeşitleri, Modelleri ve Fiyatları

İpli korse; vücudun sıkılaşmasını ve şekil almasını sağlayan aynı zamanda kolayca sıkılaştırılıp, gevşetilebilen bir aparattır...

Çubuk Tarçın Nedir? Çubuk Tarçının Faydaları ve Zararları

Çubuk Tarçın Nedir? Çubuk Tarçının Faydaları ve Zararları

Çubuk tarçın; anavatanı Güney ve Güneydoğu Asya olan, yaprak dökmeyen ve aromatik bir ağaç olarak bilinen, şeker dengeleyici özelliği bulunan ve hem tatlılarda hem de yemeklerde kullanılabilen bir baharat türüdür...