yeniloji.com
Zayıflama

Basen Eriten Yiyecekler Nelerdir? Basen Eriten Diyet Tarifi

Henüz yorum yazılmadı
Basen Eriten Yiyecekler Nelerdir? Basen Eriten Diyet Tarifi
Yeniloji 2107 görüntüleme

Basen eriyen yiyecekler sayesinde beslenme programınızda yapacağınız basit değişiklikler sayesinde basenlerinizdeki fazlalıklardan kolayca kurtulup daha güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Basen Eriten Yiyecekler Nelerdir?

Bölgesel yağlanma özellikle ilerleyen yaştaki kadınların kabusudur. Sağlığın yanı sıra gündelik hayatın kalitesini de olumsuz olarak etkileyen yağlanma sorunu bilinçli bir beslenme programı ve uygulanacak küçük egzersizler ile kontrol altına alınabilmektedir. Kadın ve kilo dendiğinde akla gelen ilk bölge bel çevresi, kalçalar ve basen bölgesidir. Yapılacak basit uygulamalar ile alacağınız kıyafetlerin bedeninin en az bir beden aşağı çekebilirsiniz. Spor ve diyetin ayrılmaz bir ikili olduğunu unutmamak ve bunu bir yaşam şekli haline getirmek son derece önemlidir. Yağ yakarak basen erimesini sağlayacak mucize besinler arasında şunlar vardır:

 • Yumurta
 • Roka
 • Yoğurt
 • Kuru fasulye
 • Tavuk göğüs eti
 • Limonlu su

Bilimsel olarak yumurtanın insanı tok tuttuğu ve müthiş bir yağ yakıcı olduğu bilinmektedir. Sabah kahvaltısında yenecek 1 adet haşlanmış yumurtanın sizi tok tutacağına emin olabilirsiniz. Kahvaltı ve salatalarda roka tüketerek yağ yakımınızı hızlandırabileceğinizi biliyor muydunuz? Ana ve ara öğünlerde tüketilecek yoğurt sayesinde siz de basen bölgesinde birikmiş yağlardan kurtulabilirsiniz. Daha sık kuru fasulye yiyerek bağırsaklarınızın faydalı bakteriler üretmesini sağlayabilirsiniz. Organik tavuğu haşlayarak göğüs etini tüketmek vücudunuz için gerekli olan proteini de karşılamanız anlamına gelecektir. Tavuğu haşladığınız suya yarım limon sıkmanız tavsiye edilmektedir. Günde en az 1 litre limonlu su içerek yağlarınızı yakabilir, idrar ve ter ile yakılan yağı vücudun dışına atabilirsiniz.

Basen Eriten Diyet Tarifi Nasıl Yapılır?

Sabahları erken kalkmanın ve güne hafif egzersizler ile başlamanın önemli olduğu diyet programında yasak olan besinlerin hayatımızdan tamamen uzak tutulması önerilmektedir. Bu yiyecekler arasında,

 • Kolalı içecekler
 • Beyaz un
 • Beyaz şeker
 • Alkol
 • Gündüz uykusu
 • Çikolata
 • Cips
 • Hayvansal katı yağlar

bulunmaktadır.
Mekik çekme hareketi ile desteklenecek olan diyet programının aynı zamanda beşi bir yerde zayıflama çayı ile desteklenmesi önerilmektedir. Uygulanacak klasik diyet programlarının en az 1 ay düzenli olması ve bu sürecin spor hareketleri ve zayıflama çayları ile desteklenmesi alınacak etkiyi artırabilmek açısından son derece önemlidir.

Basen Eritmek İçin Zayıflama Çayı

Hazırlanacak çay yardımı ile yağ yakımının hızlandırılması ve vücut için gerekli olan takviyenin alınması sağlanacaktır. 1 su bardağı suyun içerisine; 2 adet avokado yaprağı, 1 tatlı kaşığı yeşil çay, 1 tutam kiraz sapı, 1 tutam mısır püskülü, 1 çay kaşığı rezene atılarak kaynatılmalıdır. Yaklaşık olarak 5 dakika demlendikten sonra çayı kesinlikle şekersiz olarak tüketebilirsiniz. Bu doğal çay sayesinde basen bölgesindeki fazlalıkları eritebilirsiniz.

Basen Eritmek İçin Ne Yapılmalı?

Gün içerisinde en az 1 öğünü unutun ve onun yerine 2 şişe maden suyu tüketin. Bu öğünün akşam yemeği olması ve bunu atlayarak yerine maden sodası içmeyi alışkanlık haline getirmeniz önerilmektedir. Maden suyu yağ yakımını artıracağı gibi vücutta biriken gazı da dışarı atacaktır. Özellikle akşamları yapılacak tempolu ve en az yarım saat sürecek bir yürüyüş yatmadan önce kendinize vereceğiniz en iyi ödül olarak görülebilir. Basen eritmek için beslenmenin yanı sıra hareket etmeyi de unutmayınız.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Alıç Sirkesi Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Alıç Sirkesi Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Alıç sirkesi; zayıflamaya yardımcı olan doğal içerikli bir karışımdır...

Basen Toparlayıcı Korse ile Basenleri Şekillendirme

Basen Toparlayıcı Korse ile Basenleri Şekillendirme

Basen toparlayıcı korse modeli, basen bölgesindeki fazlalıkların toparlanmasını sağlayarak incelme ve sıkılaşma meydana getiren esnek bir iç giysi modelidir...

Süt Sarımsak Zencefil Kürünün Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Yorumlar

Süt Sarımsak Zencefil Kürünün Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Yapanlar ve Yorumlar

Süt sarımsak zencefil kürü; virüslere bağışıklığın güçlenmesini sağlayan ve vücudumuzu hastalıklara karşı koruyan doğal bir karışımdır...

En Çabuk Zayıflama Diyeti ve Yolları

En Çabuk Zayıflama Diyeti ve Yolları

En çabuk zayıflama diyeti; kişinin vücuduna uygun olan programların takip edilmesi ve tüketilen besinlere dikkat edilmesi ile gerçekleşen yöntemdir...