yeniloji.com
Sağlık

Hamile Kalmak İçin Öneriler

Henüz yorum yazılmadı
Hamile Kalmak İçin Öneriler
Yeniloji 2215 görüntüleme

Hamilelik; yumurta ve spermin döllenmesiyle doğumun gerçekleşmesine kadar geçen süreçtir. Gebelik olarak da bilinmektedir.

Hamile Kalmak İçin En Uygun Gün Hangisidir?

Hamile kalmak için en uygun zaman yumurtlama zamanının yakın olduğu günlerdir. Kadınlarda yumurtlama adet kanamasının belirli günlerinde gerçekleşmektedir. Uzmanlar hamile kalmak için en uygun zamanın adet döngüsünün orta dönemi olduğunu söylemektedir. Yani her ay düzenli olarak adet gören kadınların, adet kanaması başladıktan 2 hafta sonrası gebe kalmak için en ideal zamanlardır. Düzenli adet görmeyip adet aralığı 1 aydan daha fazla olan kadınlarda, bir sonraki regl günü tahmin edilebiliyorsa o tarihten 2 hafta kadar öncesinin en doğru zamanlama olduğu söylenmektedir.

Gebe Kalmak İçin Kür Tarifleri Nelerdir?

Hamilelik için kür tarifleri arasında yer alan incir kürü, alanında uzman kişilerin önerdiği bir tariftir. Kaynayan 1 litre suyun içerisine 15-16 adet kuru incir ilave edilir. Suyun klorsuz olmasına dikkat edilmelidir. İncirler, suyun içerisinde yaklaşık olarak yirmi dakika kadar kaynatılmalıdır. Kaynadıktan sonra soğuması beklenir ve ardından süzülür. Her öğünden 10 dakika önce aç olacak şekilde tüketilmelidir. Uzmanlar bu kürün 50 gün uygulanmasını önermektedir. Fakat 25 gün kullanılmasını, 7 gün dinlenilmesini ve sonra kalan 25 gün tekrar kullanılmasını tavsiye etmektedirler. 50 günlük kullanımda, 25 gün tamamlandığında ara vermeyi unutmamalıdır. Bu kürün her seferinde günlük olarak hazırlanması gerekmektedir.

Doğurganlığı Artıran Besinler Nelerdir?

Uzmanlar, kadınların tükettikleri proteinlere dikkat etmelerini vurgulamaktadır. Yapılan araştırmalara göre hayvansal protein tüketen kadınlarda kısırlık daha fazla gözlemlenmiştir. Doğurganlığı artıran besinlerden en bilineni fasulyedir. Fasulye tüketilemiyorsa mercimek, nohut ve bezelye tüketilerek de vücuda bitkisel protein almak mümkündür. İçeriğinde yüksek oranda demir bulunduran kabak çekirdeği de, düzenli olarak yenildiği takdirde gebeliğe yardımcı olduğu bilinmektedir. Besinlerden demir alan kadınların, demir içerikli gıdalar tüketmeyenlere göre gebelikte daha az sorun yaşadıkları gözlemlenmiştir. Yüklü miktarda demir içeren kabak çekirdeği kolay gebe kalmak için eğlenceli bir yöntemdir. Balık çeşitleri arasından somon balığı da üreme hormonlarının düzenli olarak salgılanmasına ve üreme organlarındaki düzenli kan akışına yardımcı olur.

Gebe Kalmak İsteyenler Nelere Dikkat Etmeli?

Gebe kalmak sadece kadınları ilgilendiren bir durum değildir. Sağlıklı bir gebelik oluşması için erkeklerin de dikkat etmeleri gereken belli başlı durumlar vardır. Anne adayları öncelikle yedikleri besinlere çok dikkat etmeli, sağlıklı gıdalar tüketerek bebeğin gelişimine destek olmalıdır. Erkekler de spermlerin azalmasına sebep olduğu için sigara kullanmamaya özen göstermelidir. Kadınlar hamile kalmak istedikleri zaman öncelikle psikolojik olarak kendilerini hazırlamalı ve stresten uzak kalmalıdırlar. Gebeliğin sağlıklı sürebilmesi için iyi bir psikoloji büyük önem taşımaktadır. Hormonların değiştiği hamilelik sürecini başarılı bir şekilde atlatmak için stressiz bir süreç geçirmek hem anne adayı hem de bebek için şarttır. Hamile kalmak için, bu süreçte organik beslenmek ve paketli gıdalardan uzak durmak önemli bir detaydır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Demir Eksikliği İçin Neler Tüketilmeli? Belirtileri Nelerdir? Neden Olur?

Demir Eksikliği İçin Neler Tüketilmeli? Belirtileri Nelerdir? Neden Olur?

Demir eksikliği, halk arasında kansızlık olarak ta bilinmekte olan ve kandaki oksijen taşımakla görevli kan hücresi ola hemoglobin miktarının azalması sonucu ortaya çıka bir durumdur...

Turşunun Faydaları ve Zararları Nelerdir? Yapılışı Nasıl Olur? Sert Olması İçin Ne Yapılır?

Turşunun Faydaları ve Zararları Nelerdir? Yapılışı Nasıl Olur? Sert Olması İçin Ne Yapılır?

K ve A vitamini açısından zengin olan turşu faydaları bakımından oldukça tercih edilen, lahana, havuç, karnabahar, patlıcan, biber ve kavun gibi pek çok besinden yapılan bir yiyecektir...

Zayıflamak İçin Korse Kullanımı

Zayıflamak İçin Korse Kullanımı

Zayıflamak için korse takmak; incelme, kilo verme ile birlikte vücutta bel ve kalça şekillendirici bir etki meydana getirerek kalıcı olarak fazlalıklardan kurtulmaya yardımcı olur...

Uyku İçin Bitki Çayları

Uyku İçin Bitki Çayları

Uyku için bitki çayları, uzun süre uyu sorunu çeken kişiler için alternatif tıp içerisinde yer alan çözümlerdir...