yeniloji.com
Yaşam

Mesir Macunu Nedir? Faydaları Nelerdir? Nerenindir?

Henüz yorum yazılmadı
Mesir Macunu Nedir? Faydaları Nelerdir? Nerenindir?
Yeniloji 2671 görüntüleme

Mesir macunu; mikropların giderilmesine yardımcı olan ve şifalı içeriği sayesinde hastalıklara karşı koruyucu etki meydana getiren, aynı zamanda afrodizyak etkisi bulunan bir besindir.

Mesir Macunu Nedir? Ne İşe Yarar?

41 çeşit baharattan yapılan mesir macunu içerisinde yer alan baharatların özellikleri sayesinde mikropların kırılmasına, midenin yatışmasına, romatizmanın hafiflemesi, iltihapların önlenmesi, iştahın açılması, süt artmasının sağlanması ve idrar yollarında görülen bazı hastalıkların giderilmesi gibi etkilere sahiptir. Birçok hastalığın tedavisinde destekleyici etki sağlamaktadır.

Soğuk algınlığına iyi gelen mesir macunu cinsellik konusunda da adından sıklıkla söz ettirmektedir. Havaların soğuması ile sık görülen grip ve soğuk algınlığı hastalıklarının önlenmesi ve iyileşmesi konusunda etkili sonuçla sağlayan bu macun, kış aylarında yoğun ilgi ile karşılaşmaktadır. İçerisinde yer alan baharatların her birinin ayrı bir özelliği bulunmaktadır. Bundan dolayı birçok hastalık için doğal tedavi etkisi meydana getirmektedir.

Osmanlı'dan günümüze kadar uzanan 5 asırlık bir lezzet olan mesir macunu ilk kez 479 yıl önce Merkez Efendi tarafından yapılmıştır. Yaz aylarına göre kış aylarında daha fazla tüketilen bu macun kaşık kaşık yenebilmektedir. Fakat tatlı olduğu için her bünye için aynı etkiyi göstermemektedir. Özellikle şeker hastalarının kesinlikle sınırlı ve az tüketmesi gerekmektedir.

Mesir Macununun Faydaları Nelerdir?

Şifaları ve sağlık açısından etkileri bilimsel olarak da kanıtlanmış olan mesir macunu faydalarını şu şekilde maddeleyebiliriz:

İçerisinde yer alan baharatlar sayesinde öksürüğün giderilmesine yardımcı olan mesir macunu, bu özelliği ile balgam problemlerinin çözümlenmesinde rol alır. Kalori bakımından yüksek değerlere sahiptir ve vücutta tokluk hissi meydana getirmektedir. Aynı zaman enerji verici özelliği sayesinde cinsellik konusunda da etkileri bulunmaktadır. En iyi mesir macununu merak ediyorsanız doğal olarak üretilen ürünlerin her birinden bu faydaları görebilirsiniz.

Mesir Macunu Nerenindir? Nerede Meşhurdur?

Hemen her yerde bulup satın alabileceğiniz mesir macunu nerenin diye bakaca olursak asıl olarak Manisa ilimize ait bir lezzet olarak betimleyebiliriz. Hatta bu ilimize mesir macunu festivallerinin verildiği ve bu geleneğin yaklaşık olarak 400 yıldır devam ettiğini belirtebiliriz. Kültürel bir miras olma özelliği gösteren bu lezzet dünya üzerinde de birçok ülkenin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Mesir Macununun Zararları Var mı?

Genel olarak aşırı kullanılmadığı sürece mesir macununun içindekiler doğal baharat olduğu için bir zararı bulunmamaktadır. Fakat gereğinden fazla tüketilirse birtakım yan etkilerin görülmesi söz konusu olabilir. Öncelikle şeker hastaları oldukça sınırlı tüketmelidir. Çünkü şeker oranı yüksektir. Diyetteyseniz kalori değeri göz önüne almalı ve ona göre tüketmelisiniz. Ayrıca tok tutucu özelliğini de unutmamalısınız. Mide, karaciğer, mesane ile ilgili rahatsızlığınız varsa tüketmemelisiniz. Obezite gibi fazla kilo problemi olanlar yememelidir. Eğer ki yenecekse de çok dikkatli olunmalıdır.

Mesir Macunu Kullanıcı Yorumları Nelerdir? Fiyatı Ne Kadar?

Kış aylarında oldukça rağbet gören mesir macunu kullanıcı yorumlarına baktığımızda genel olarak grip ve soğuk algınlığı hastalıklarının yanı sıra şifa bulmak amacıyla çok amaçlı tüketildiğini görmekteyiz. Mesir macunu fiyat olarak da çok pahalı olmadığı için herkesin kullanabileceği ve tüketebileceği bir lezzettir. Sizler de bu macunu tüketerek zinde kalmayı sağlayabilirsiniz.

Orjinal Hot Shapers Termal Zayıflama Korsesi
Kapıda Ödeme İmkanıyla İndirimli Sipariş Ver!
Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Limon Yağı Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır? Nasıl Kullanılır?

Limon Yağı Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır? Nasıl Kullanılır?

Limon yağı; limon meyvesinin içerisinde yer alan vitamin ve mineral özlerine sahip olan, mikropların öldürülmesini sağlayan, vücudun arınmasını sağlayan, cilde faydaları olan bir yağ çeşididir...

Aksöğüt Ağrı Kremi Nedir? Ağrı Keser mi? Kullananlar, Faydaları ve Zararları

Aksöğüt Ağrı Kremi Nedir? Ağrı Keser mi? Kullananlar, Faydaları ve Zararları

Aksöğüt ağrı kremi; söğüt ağacının kabuklarından elde edilen, kronik ve eklem ağrılarda şifalı etkiler meydana getiren, yaklaşık olarak M...

Karabaş Otu Yağı Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir? Kullanımı ve Fiyatı

Karabaş Otu Yağı Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir? Kullanımı ve Fiyatı

Karabaş otu; lavanta familyasına ait olan, anti-bakteriyel ve antioksidan etkisine sahip olan, yaraları ve hastalıkları iyileştirmek için etkili olan bir bitki türüdür...

İltihap Nedir? İltihap Kurutucu Bitkiler ve Tedavisi Nedir?

İltihap Nedir? İltihap Kurutucu Bitkiler ve Tedavisi Nedir?

İltihap, vücudumuzun farklı bölgelerinde sık sık oluşan meydana gelebilen doku bozulmalarıdır...

Telekinezi Nedir? Nasıl Yapılır? Gerçek Midir?

Telekinezi Nedir? Nasıl Yapılır? Gerçek Midir?

Telekinezi, birtakım maddelerin düşünce gücü ile hareket ettirilmesi olarak ifade edilmektedir...

Kemik ve Eklem Ağrılarının Sebepleri Nelerdir? Ne İyi Gelir?

Kemik ve Eklem Ağrılarının Sebepleri Nelerdir? Ne İyi Gelir?

Kemik ağrıları genel olarak, diz, bacak ve sırt bölgesinde meydana gelen, hem çevresel etkenlere hem de vitamin eksikliği gibi sebeplere bağlı olan bir durumdur...

Neotex Korse Yağ Yakar mı?

Neotex Korse Yağ Yakar mı?

Neotex korse; nefes alabilen kumaşlardan elde edilen ve cildi tahriş etmeyen özelliğe zayıflamaya yardımcı olan bir korse modelidir...

Hangi Besin Hangi Organa Benziyor? Hangi Organa İyi Geliyor?

Hangi Besin Hangi Organa Benziyor? Hangi Organa İyi Geliyor?

Doğada bulunan her besin bir organa benzer ve içerisinde bulunan vitamin, mineral özleri sayesinde sağlıklı ve faydalı etkiler meydana getirirler...

Nükleer Enerji Nedir? Nükleer Santral Nasıl Çalışır?

Nükleer Enerji Nedir? Nükleer Santral Nasıl Çalışır?

Bilimsel açıdan nükleer enerji, uranyumun nötron ile etkileşimden elde edilen enerjiye verilen isimdir...

Şerbetçi Otu Ne İşe Yarar? Zararları Var mı? Nasıl Kullanılır?

Şerbetçi Otu Ne İşe Yarar? Zararları Var mı? Nasıl Kullanılır?

Şerbetçi otu; kendirgiller ailesine ait olan, otsu bir bitkidir...