yeniloji.com
Moda

Şeftali Tonlarında Makyaj Nasıl Yapılır? Malzemeleri Nelerdir?

Henüz yorum yazılmadı
Şeftali Tonlarında Makyaj Nasıl Yapılır? Malzemeleri Nelerdir?
Yeniloji 204 görüntüleme

Doğal bir görünüm isteyen kadınların tercihi olan şeftali tonlarında makyaj, her mevsimde ve her yaşta güzel bir görünüm meydana getiren ve özellikle son yıllarda trend haline gelen bir güzellik uygulamadır.

Şeftali Tonlarında Makyaj Nasıl Yapılır?

Sıcak bir görünüm meydana getiren şeftali tonlarında makyaj, cildin ışıldamasını ve doğal gözükmesini sağlamaktadır. Her ten rengine ve göz rengine uyum sağlayan bu makyaj, ten rengine göre daha yoğun ya da az şekilde uygulanmaktadır. Ten rengi koyu ise daha derin ve koyu şeftali tonları tercih edilmelidir. Koyu mercan, somon, koyu kayısı ve parlak portakal renklerinden yararlanılabilir. Ten rengi daha açık ise daha açık tonlar tercih edilmelidir. Göz rengi olarak her göze uygun olan makyaj, kahverengi gözlerin açık şeftali tonları ile daha fresh bir görünüm yakalanması sağlanır. Gözleriniz mavi ise daha çok pembe, şeftali, yavruağzı renkleri tercih ediniz. Yeşil gözler için ise daha açık tonlar önerilmektedir. Şeftali tonu gelin makyajı ya da normal makyaj yapmak için şu adımları izleyiniz:

  • İlk olarak cildinize renkli bir nemlendiriciyi tek kat olarak uygulayınız. Ardından isteğe göre makyaj bazı uygulanabilir. Sonrasında fondöten ile göz altı halkalarını, koyu lekeleri, güneş lekeleri ve sivilce lekelerini kapatınız.
  • Kaşlarınızı çok yoğun olmayacak şekilde doldurunuz.
  • Daha sonra şeftali tonlarında allık ve kontur uygulayınız. Elmacık kemikleri hattında yanaklarınıza şeftali tonlarında allık uygulayınız. Bununla birlikte elmacık kemiğinin hemen altına, çene kemiğinin altına ve burnun kenarlarından aşağıya doğru kontür uygulayınız. Kontürlü bölgelere yumuşak ve güzel bir parıltı vermek için ışıltı uygulayabilirsiniz.
  • Bir sonraki adım göz makyajıdır. Gözlerinize yanaklarınız için kullanmış olduğunuz ürünü bir far fırçası ile uygulayınız. Gölgeleme işlemi için hafif aşağı doğru sürünüz.
  • Göz makyajı sonrasında sıra dudaklarda! Dudak renginize uygun bir dudak kalemi ile dudaklarınızı belirginleştirip şeftali renk dudak parlatıcısını sürünüz.

Tüm bu uygulamalar sonrasında şeftali tonlarında makyaj görünümü elde edilmiş olacaktır. Dilerseniz biraz nemli ve seksi bir görünüm elde etmek için hafif gül suyu spreyi sıkabilirsiniz. Gelin makyajı uygulamalarında daha profesyonel ve kalıcı olması açısından uzman makyözler tercih edilmelidir.

Şeftali Tonlarında Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Her makyajda olduğu için cildin zarar görmemesi için baz kullanımı önemsenmelidir. Bununla birlikte cilt tipine uygun fondöten, kontür tercih edilmelidir. Şeftali tonlarında allık kullanmak elmacık kemiklerinin ve yüz hatlarının belirginleşmesi için gereklidir. Bunun yanı sıra ruj makyajın olmazsa olmazıdır. Makyaj bütünlüğünün sağlanması ve tamamlanması için ruj gereklidir. Ayrıca bir diğer ihtiyaç duyulan malzeme far paletidir. Gözlerin ön plana çıkarılması ve makyajın doğal olması için doğru renkler ile göz makyajının da yapılması gereklidir. Şeftali tonlarında göz makyajı ile bakışlarınız ve görünümüzün doğallığı yansıtacaktır.

Şeftali Tonlarında Makyaj Modelleri

Son zamanlarda makyaj konusunda doğallık ön plana çıkarılmaktadır. Bu açıdan değerlendirildiğinde şeftali tonlarında makyaj modelleri gereki günlük hayatta gerekse özel günlerde tercih edilmektedir. Özellikle beyaz tenli kişiler için daha fresh bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Gelin adaylarının da son yıllarda tercihler şeftali tonunda makyajdan olmaktadır. Makyaj modelleri incelediği zaman soft bir görünüm elde edilmesi sayesinde bu tonlar pek çok kadının tercihi haline gelmiştir. Şeftali rengi makyaj, günümüzde her ten rengi için uygulanmaktadır. Yazımızda bahsetmiş olduğumuz gibi tonlarda açılık ve koyuluk detayları önemsenmektedir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Karnıyarık Otunun Faydaları ve Zararları Nelerdir? Tozu Nasıl Kullanılır?

Karnıyarık Otunun Faydaları ve Zararları Nelerdir? Tozu Nasıl Kullanılır?

Karnıyarık otu; pisilyum ismi ile dünya çapında bilinen, alternatif tıpta sıklıkla tercih edilen, iştah kesici özelliği bulunan ve sindirim sistemi için faydalı olan bit bitki türüdür...

Kıl Kurdu Nasıl Tedavi Edilir? Nasıl Dökülür?

Kıl Kurdu Nasıl Tedavi Edilir? Nasıl Dökülür?

Kıl kurdu, yaşamı olumsuz yönde etkileyen sindirim problemlerine yol açan bağırsak parazitleridir...

Sülük Yağı Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları

Sülük Yağı Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları

Sülük yağıi vücuttaki hastalıkların giderilmesi için kullanılan ve bunun yanı sıra pek çok faydası bulunan bir yağ türüdür...

Tarçınlı Su Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

Tarçınlı Su Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

Tarçınlı su; lezzeti ve hoş kokusunun yanı sıra kilo verme konusundaki etkileri ile bilinen bir karışımdır...