yeniloji.com
Zayıflama

Mide Botoksu Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir? Zayıflayanlar ve Fiyatı

Henüz yorum yazılmadı
Mide Botoksu Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir? Zayıflayanlar ve Fiyatı
Yeniloji 212 görüntüleme

Mide botoksu; kişide iştah kaybı meydana getirmek için uygulanan bir zayıflama yöntemidir.

Mide Botoksu Nedir? Neye Yarar?

Endoskopik bir yöntemle midenin belli bölgelerine botoks uygulanması şeklinde yapılan bu işlemi son zamanların en yeni zayıflama yöntemi olarak nitelendirilmektedir. Mide kaslarının kasılmasını sınırlandıran ve kişide tokluk hissi yaratarak iştahın belli ölçüde kapanmasını sağlayan bu işlem bir ameliyat değildir. Kesi ya da iz olmaz. Ağızdan endoskopi ile gerçekleştirilmektedir. Kilo vermek isteyen herkese uygulanabilmektedir.

Mide botoksu vücut kitle endeksi 40 değerinin üzerinde olan kişiler için uygun değildir.

Kilo vermek için etkili bir yöntem olan mide botoksunda hasta seçimi önemlidir. Bu normal bir mide ameliyatı değildir ve bu nedenle aşırı kilolu kişilere uygulanmaz. Kilo fazlası olan fakat ameliyat gerektirecek şekilde obez olmaya kişilere uygulanmaktadır. Vücut kitle endeksi 27-35 arasında olan, kilo vermekte zorlanan ve yaklaşık olarak 10-320 kilo fazlası olan kişiler için bu yöntem oldukça sağlıklı etkiler meydana getirebilmektedir. Eğer ki mide problemi söz konusu ise ve kişide ülser, gastrit gibi rahatsızlıklar varsa bunların tedavisi gerçekleştikten sonra botoks uygulanması gerekmektedir. Yani bu uygulamayı yapmadan önce gerekli testler yapılır ve kişini sağlığını riske atacak herhangi bir durumun oluşmasına izin verilmez.

Mide Botoksu Faydaları Nelerdir?

Kilo verme konusunda mucizevi bir yöntem olarak isimlendirilen mide botoksu, iştahı azaltıcı etkisi bulunmaktadır. Bu etki sayesinde kişi gün içerisinde daha az yemek yiyerek daha az kalori alır ve vücutta yağ depolanması gibi durumlar meydana gelmez. İştah azaltıcı etkisi sayesinde diyet yapamayan ve yapmakta zorlanan kişiler için kolaylık sağlamaktadır. Bir obezite ameliyatı olmayan bu yöntem kesin olarak kilo verme garantisi sunmaz. Kişi eğer yüksek karbonhidratlı beslenmeye devam ederse kilo veremeyebilir. Bu uygulama kalıcı değildir ve yaklaşık 4-6 ay sonra kendiliğinden silinmektedir. Bu süreç içerisinde kişi dikkatli beslenirse yemek yeme alışkanlıklarında dengelenme söz konusu olacaktır. Bu da kilo kontrolünün sağlanmasına destek olur.

Mide Botoksunun Zararları Var mı?

Bu uygulama uzman hekimler dahilinde işleme uygun kişilere yapılmaktadır. Bu nedenle bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmaktadır. Bir ameliyat olmadığı için kısa sürer ve yaklaşık olarak 20 dakikada tamamlanır. İşlem anestezi doktoru eşliğinde yürütülür. Eğer kişinin botoksa alerjisi varsa ya da kas hastalığı mevcutsa yapılmamalıdır. O zaman yan etki oluşabilmektedir. Fakat herhangi bir problem mevcut değilse bu uygulamanın yan etkisi yoktur.

Mide Botoksu ile Zayıflayanlar Var mı? Fiyatı Ne Kadar?

Son zamanlarda ne fazla tercih edilen uygulamalar arasında yer alan mide botoksu 2-3 gün gibi kısa bir süre içerisinde iştahta azalma meydana getiren ve 2 hafta içerisinde kilo verme konusunda etki sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulama zayıflayanlar 3-6 ay arasında yaklaşık olarak toplam ağırlıklarında %15 kadarını kaybetmiş olurlar. Bu yöntemi uygulayanlar etkiden memnun kalmaktadır. Özellikle uygulama sonrasında dengeli ve sağlıklı beslenmeye dikkat edenler daha verimli sonuçlar alınmaktadır. Mide botoksu fiyatları yapılan yere göre değişkenlik arz edebilmektedir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Emzirirken Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?

Emzirirken Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?

Emzirirken kilo vermek için; annenin az yağlı ve düşük kalorili besinler tüketerek sağlıklı beslenmesi gerekmektedir...

Kapari Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Kullanılır? Nerede Satılır?

Kapari Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Kullanılır? Nerede Satılır?

Kapari; Akdeniz mutfağı lezzetlerinden biri olan, keper, gebere otu, kedi tırnağı, menginik, karga kavunu gibi isimlerle de bilinen, küçük tomurcuklar halinde yetişen ve genel olarak turşusu yapılan bir bitki türüdür...

Hipnozla Zayıflama Nedir? Yorumları ve Fiyatları

Hipnozla Zayıflama Nedir? Yorumları ve Fiyatları

Hipnozla zayıflama; bilinçaltına etki ederek kişinin herhangi bir açlık çekmeden ve zorlanmadan kilo vermesini sağlayan yöntemdir...

Korse Nedir? İnceltir mi? Sıkılaştırır mı? Göbek Eritir mi?

Korse Nedir? İnceltir mi? Sıkılaştırır mı? Göbek Eritir mi?

Korse; ince, esnek ve sıkılaştırıcı kumaşı sayesinde hem incelme hem de zaman içerisinde zayıflama sağlayan, vücudu toparlama özelliği bulunan bir iç giysi modelidir...