yeniloji.com
Yaşam

Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Şeyler Nelerdir? Hamile Kalmanın Yolları ve Yöntemleri

Henüz yorum yazılmadı
Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Şeyler Nelerdir? Hamile Kalmanın Yolları ve Yöntemleri
Yeniloji 195 görüntüleme

Çiftler, çocuk sahibi olmaya karar verdiklerinde kısa süre içerisinde gebeliğin gerçekleşmesini isterlerken bu ihtimali arttıran ve hamile kalmayı kolaylaştıran şeyler kullanılabilmektedir.

Hamile Kalmanın Yolları Nelerdir?

Uzmanlar, 35 yaşının altındaki bayanlarda herhangi bir sağlık problemi bulunmuyorsa düzenli olarak cinsel ilişkiye girilmesi halinde ilk 6 ay içerisinde gebeliğin gerçekleşmesi gerektiğini belirtmektedir. Bu 6 ay süreç içerisinde gebeliğin olmaması çiftlerde herhangi bir sorun olduğunu göstermezken küçük problemlerin işaretçisi de olabilmektedir. Bu sebeple de çiftlere 6-12 aylık süreç içerisinde denemeler sonuç vermezse uzmanlara gözükmeleri önerilmektedir. Bu süreçte gebelik ihtimalini arttırmak için atılabilecek adımlar da varken böylece gebelikler daha kolay gerçekleşebilir.

Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Şeyler Nelerdir?

Hamile kalabilmek için ilk olarak çiftlerin düzenli olarak cinsel ilişkiye giriyor olması gerekmektedir. Bayanların, yumurtlama dönemlerinde hamile kalma olasılıkları maksimum düzeydedir. Ancak bu dönemin dışarında oranlar bu kadar yüksek olmasa da belirli bir düzeydedir ve çiftlerin bu oranı atlamaması gerekir. Bu sebeple de sperm hücrelerinin ömrü 2-3 gün arasında olduğundan haftada en az 3 defa 2'şer gün arayla cinsel ilişkiye girilmesi gerekmektedir.

Hamileliği olumsuz etkileyen zararlı maddelerin vücuda alımı kesilirse bu da hamilelik oranını arttıracaktır. Sigara ve alkol kullanımı bu aşamada gebelik ihtimalini düşüren etmenlerden birisidir ve bunların tüketiminin tamamen durdurulması çok ciddi oranda gebelik ihtimalini arttırmaktadır. Birçok tedavi merkezinde de çiftlerden ilk istenen budur.

Gebe Kalmak İçin Ne Yapmalı?

İnsanların vücutlarına genel olarak iyi bakmaları da gebelik ihtimalini arttıran etmenlerden birisidir. Düzenli bir beslenme alışkanlığı olan ve spor yapan kişiler çok daha rahat bir şekilde hamileliklerini yaşamaya başlayabilirler. Bu oranların yükselmesinde bayanların dengeli beslenmesi ve spor yapması kadar erkeklerin de buna özen göstermesi çok önemlidir. Böylece her iki kişinin de cinsel hücreleri maksimum verimle çalışacak ve bu durum da hamile kalmanın yolları arasında sayılmaktadır. Erkeklerin, bu dönemde çok fazla sıcak ortamlarda bulunamaması gerekmektedir. Hamam ya da sauna gibi çok sıcak ortamlarda sperm hücreleri ölebileceğinden sayısı azalabilmektedir.

Hamile Kalmanın Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde hamile kalmayı kolaylaştıran şeyler arasında çiftlerin uygulayabilecekleri iki farklı yöntem bulunur. İlk olarak çiftlerin, düzenli olarak korunmasız cinsel ilişki yaşamaları çocuk sahibi olmanın en doğru ve sağlıklı yoludur. Bunun yanı sıra herhangi bir sorun sebebiyle hamilelik gerçekleşmiyorsa tüp bebek yöntemi uygulanabilir. Günümüzde son derece yaygın olan bu yöntem ile gebelik oranları çok yüksek seviyelerde olmaktadır.

Eğer çiftler, korunmasız cinsel ilişki ile hamileliği yaşamak istiyorlarsa bu aşamada en doğru dönemde cinsel ilişkiye girerek hamile kalma oranını maksimum düzeye çıkarabilirler. Bunun için bayanların adet gününden 14 gün öncesinin belirlenmesi gerekmektedir. Düzenli adet gören kişiler ilk olarak adet gününden 14 gün öncesinin hangi tarihe geldiğini belirlerler. Bu tarih, bayanların yumurtlama dönemlerinin başlangıcıdır. Eğer bu tarihten 3-4 gün öncesinde başlayarak düzenli bir biçimde korunmasız cinsel ilişki yaşanırsa gebeliğin gerçekleşme şansı oldukça yüksektir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Hemoroid Tedavisi Nedir? Hemoroid Belirtileri Nelerdir?

Hemoroid Tedavisi Nedir? Hemoroid Belirtileri Nelerdir?

Hemoroid, anüste meydana gelen kanama ve şişlik olarak adlandırılmaktadır...

Tüy Dökücü Doğal Yöntemler Nelerdir? Tüy Dökmek İçin Ne Yapılır?

Tüy Dökücü Doğal Yöntemler Nelerdir? Tüy Dökmek İçin Ne Yapılır?

Tüy dökücü doğal yöntemler; istenmeyen tüylerin giderilmesi için kimyasala başvurmadan uygulanan doğal tüy dökme alternatifleridir...

Çakşır Otunun Faydaları Nelerdir? Çakşır Kökü Suyunun Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Çakşır Otunun Faydaları Nelerdir? Çakşır Kökü Suyunun Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Çakşır otu; maydanozgiller familyasına ait olan, boyu yaklaşık olarak 2-3 metre uzayabilen, ülkemizde pek çok yerde yetişebilen bir bitkidir...

Jojoba Yağının Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır? Tüylenme Yapar mı?

Jojoba Yağının Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır? Tüylenme Yapar mı?

Jojoba yağı; saç ve cilt bakımı için oldukça faydalı olan, eski zamanlarda alternatif tıp için sıklıkla tercih edilen, anavatanı Güney Arizona, Güney California ve Meksika olan bitkisel bir yağ çeşididir...