yeniloji.com
Zayıflama

Dans Ederek Kilo Vermek Mümkün mü?

Henüz yorum yazılmadı
Dans Ederek Kilo Vermek Mümkün mü?
Yeniloji 234 görüntüleme

Dans ederek zayıflamak; kilo vermeyi eğlenceli bir hale getiren ve vücudun daha aktif, rahat olmasını sağlayan yöntemlerden biridir.

Dans Ederek Zayıflanır mı?

Kilo vermenin pek çok yöntemi bulunmaktadır. Genel olarak ağır diyetler ve egzersizler ile zayıflama sağlansa da bunu eğlenceli hale getiren uygulamalar da bulunmaktadır. Bunlardan biri dans ederek zayıflamaktır. Dans ettiğiniz zaman vücudunuzdaki tüm kaslar çalışır ve aktif hale gelir. Bu sayede sağlıklı bir şekilde kalori yakımı sağlanır.

Hem sağlıklı hem de zevkli bir aktivite olan dans etmek, kilo vermeyi kolaylaştıran ve kalori yakımını arttıran bir spor olarak da nitelendirilmektedir.

Sevdiğiniz bir müzik eşliğinde dans etmek hem etkili bir şekilde kalori yakmayı sağlar hem de vücudu forma sokar. Vücudun her bölgesini çalıştıran ve forma sokan bu zayıflama yöntemi aynı zamanda kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Vücudun alt ve üst bölgelerinin eşit şekilde çalışmasını sağlayan ve vücutta şekillendirici etki meydana getiren dans ile zayıflama yöntemi, son yıllarda pek çok kişinin uyguladığı bir metot olmuştur. Günde sadece 1.5 saat dans ederek 3 ayda 10 kilo zayıflamak mümkün olabilmektedir. Bu genel ve ortalama bir tabirdir ve kişiye göre değişmektedir. Fakat ne kadar efor sarf ederseniz o kadar kısa sürede incelme sağlayabilirsiniz.

Kilo Vermek İçin Dans Etmek

Sürekli aç kalmaya neden olan diyet programları, vücutta aşırı derecede yorgunluk meydana getiren egzersiz programları artık yerini zevkle dans etmeye bırakıyor! Hem eğlenmek hem de kilo vermek için dans etmek etkili zayıflama yöntemleri arasında yer almaktadır. Kilo vermek için yapacağınız danslar oryantal, salsa, zumba ve çember çevirme sayılabilir. Oryantal, özellikle göbek bölgesindeki fazlalıkların erimesi için faydalı olan bir yöntemdir. Sadece eğlence ya da düğünlerde değil günlük hayatta evde de oynayabilirsiniz. Fazlalıklarınızdan bu şekilde kurtulabilirsiniz. Çember çevirme küçük yaşlarda da uygulanan bir dans yöntemidir. Zayıflamak için oldukça idealdir. Salsa ve zumba gibi danslar uzman kişiler eşliğinde yapılan ve oldukça sağlıklı bir şekilde kalori yakmaya yardımcı olan bir yöntemdir.

Dans Ederek Zayıflayanlar Var mı?

Kilo vermekte zorlanan ve diyet gibi yöntemleri uygulamakta başarılı olamayan kişilerin birçoğu dans ederek kilo verme yöntemini uygulamaktadır. Avrupa'da oldukça popüler bir hal alan bu yöntem ülkemizde de son yıllarda sıklıkla uygulanmaktadır. Dans ettiğiniz zaman vücudunuzun her yeri hareket halinde olur. Bu şekilde tek bir bölgeden değil her bölgeden eşit zayıflama sağlayabilirsiniz. Fakat bazılarında göbek hareketi çok olduğunda bu bölgede ayrı bir incelme meydana gelebilmektedir. Sevdiğiniz müzik eşliğinde kalori yakmak istiyorsanız sizler de dans edebilirsiniz. Sevdiğiniz veya seçtiğiniz bir dansa hemen başlayabilirsiniz.

Dans Ederek Kaç Kalori Yakılır?

Dans ederek zayıflama yönteminde yakılan kalori hesabı kişiye göre değişmektedir. Fiziksel aktiviteler kalori yakımını arttırmaktadır ama dans ile kalori yakımı için ortalama değerlerden bahsetmek daha doğru olacaktır. Örneklendirecek olursak, halay çekmek saatte 480 kalori, oryantal dans saatte 200-500 kalori, salsa 1 saatte yaklaşık olarak 250-550 kalori, zumba saatte 350-700 kalori ve modern dansa saatte hemen hemen 320 kalori yakmayı sağlamaktadır. Her vücut yapısı farklı olduğu için yakılan kalori oranı da değişmektedir.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Brokoli Zayıflatırmı? Brokoli ile Nasıl Kilo Verilir?

Brokoli Zayıflatırmı? Brokoli ile Nasıl Kilo Verilir?

Lahanagiller familyasına ait olan brokoli, içeriğindeki diyet lifleri sayesinde hem kilo vermeye yardımcı olur hem de sindirim sisteminin daha sağlıklı çalışmasına destek olmaktadır...

Kilo Alıp Vermekten Oluşan Çatlaklar Nasıl Geçer?

Kilo Alıp Vermekten Oluşan Çatlaklar Nasıl Geçer?

Kilo alıp vermekten oluşan çatlaklar; özellikle bel, karın, basen ve göğüste görülen bir sorundur...

Hamilelikte Kilo Verilir mi? Tehlikeli mi?

Hamilelikte Kilo Verilir mi? Tehlikeli mi?

Hamilelikte kilo verme; doktor onayı ile gerçekleşmesi bir durumdur ve bebeğin hayatını riske atmayacak şekilde gerçekleşmelidir...

Ramazanda Kilo Almamak İçin Nasıl Beslenmeli, Ne Yapmalı, Neler Yemeliyiz?

Ramazanda Kilo Almamak İçin Nasıl Beslenmeli, Ne Yapmalı, Neler Yemeliyiz?

Ramazanda kilo almamak için; midede uzun süre kalacak, tokluk etkisi meydana getirerek kan şekerinde ani düşmeyi engellemeye yönelik bir beslenme programının uygulanması gerekmektedir...