yeniloji.com
Zayıflama

1 Haftada 7 Kilo Verdiren Diyet, Detoks ve Kür

Henüz yorum yazılmadı
1 Haftada 7 Kilo Verdiren Diyet, Detoks ve Kür
Yeniloji 3195 görüntüleme

1 haftada 7 kilo verdiren pek çok diyet yöntemi, detokslar ve kürler vardır. Kişinin kendine ve vücuduna uygun bir diyet yöntemi uygulaması onun kısa sürede etkili olarak zayıflamasına yardımcı olabilmektedir.

1 Haftada 7 Kilo Verdiren Diyet Nedir?

7 gün gibi kısa bir süre içerisinde 7 kilo vermek vücudunuz için şok etkisi meydana getirebilir. Eğer bu kiloyu aç kalarak vermeyi düşünüyorsanız sağlığınızı riske atmış olursunuz. 7 kilo verebilmek için metabolizmanızla uyumlu bir diyet yöntemi uygulamanız gerekmektedir. Su diyeti bunlardan biridir. İnsan vücudunun hayati bir parçası olan su tüketimi metabolizmanın hızlanmasına ve dengeli bir şekilde çalışmasına yardımcı olmaktadır. Sindirim sisteminin etkin çalışmasına önemli bir role sahip olan su tüketimi aynı zamanda zayıflamaya da yardımcı olmaktadır. Aç karna su içerek hem midede tokluk etkisi sağlayabilirsiniz hem de toksin atımı meydana getirebilirsiniz. Aç karnına su içmek metabolizmanın yaklaşık olarak %24 oranında artmasını sağlamaktadır. Ayrıca mideyi temizler ve gün boyu enerjik hissetmenizi sağlar.

1 haftada 7 kilo verebilmek için günde 1 kilo vermek gerekir ve bu oldukça sıkı bir diyetler gerçekleşebilir.

Su diyeti haricinde 1 haftada 7 kilo verdiren kahve diyeti de bulunmaktadır. Kalorisi oldukça düşük olan Türk kahvesi içerisinde yer alan kafein sayesinde hem metabolizmanın hızlanmasına hem de tok kalmaya yardımcı olmaktadır. Bu diyeti uygulayarak da etkili bir zayıflama sağlayabilirsiniz.

1 Haftada 7 Kilo Verdiren Detoks Yöntemi

Hızlı yağ yakmaya yardımcı olan detokslar, metabolizmanın hızlanması ile birlikte sindirim sisteminin de düzenlenmesine katkı sağlamaktadır. Böylece etkili bir şekilde zayıflama sağlayabilmektedir. Her detoks suyu 1 haftada 7 kilo verdirmemektedir. Kilo verme detayı kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Sağlıklı bir şekilde zayıflama sağlayan detoks sularını şu şekilde nitelendirebiliriz:

Limonlu-naneli Detoksu Suyu: Limonlu suyun metabolizma hızlandırıcı etkisi bulunmaktadır. Nane ile birlikte tüketildiği zaman ise etkisi daha da fazla artmaktadır. 1 limonu dilimleyip 1 sürahi suyun içerisine atınız. Daha sonra üzerine birkaç tane nane yaprağı atını ve birkaç gün beklettikten sonra içiniz.

Salatalıklı Su Detoksu: Salatalık hem kilo verme hem de kilo koruma konusunda etkili bir sebzedir. Metabolizma hızlandırma etkisi bulunan salatalık, ara öğünler için oldukça faydalıdır. Bu detoks suyunu hazırlamak için 1 adet limon dilimleyiniz. Daha sonra 1 tane salatalığı iyice yıkayıp kabuğunu soymadan dilimleyin. 1 sürahi suyun içerisine bu malzemeleri koyun ve ardından birkaç yaprak nane atınız. Detoks suyu bu şekilde hazır hale gelecektir.

Detoks suları vücudunuzdan toksin atmaya yardımcı olurken aynı zamanda metabolizmanın hızlanmasına da destek olur. Böylece kilo vermeyi sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmek için imkan tanır.

1 Haftada 7 Kilo Verdiren Kür Nedir?

Herkesin evinde bulunan iki malzeme ile bir hata içerisinde etkili zayıflama sağlayabileceğiniz bir kür elde edebilirsiniz. 1 yemek kaşığı tarçın ile 250 ml. suyu karıştırıp 5 dakika kaynatınız. 10 dakika ılımasını bekleyip sonrasında tüketebilirsiniz. Aç karnına tüketeceğiniz bu karışım ile aç kalmadan kilo verebilirsiniz. 1 haftada 7 kilo vermek gibi etkileri olsa da ortalama 5 kilo ile değerlendirme yapılmaktadır.

1 Haftada Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Kilo vermenin asıl sırrı metabolizmanın hızlanmasına destek olan yiyeceklerin tüketilmesi ve egzersiz programlarının uygulanması gerekmektedir. Size uygun bir diyet programı seçmeli aynı zamanda bol su tüketmeye özen göstermelisiniz. Şok diyetlerden uzak durmayı da ihmal etmeyiniz. Bu şekilde 1 haftada kilo verme etkisi yaratabilirsiniz.

Paylaş Tweetle Gönder Pinle
İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Arpa Çimi Suyunun Faydaları Nelerdir? Nasıl Hazırlanır?

Arpa Çimi Suyunun Faydaları Nelerdir? Nasıl Hazırlanır?

Arpa çimi suyu; antioksidan açısından oldukça zengin ve aynı zamanda içeriğinde pek çok vitamin ve barındıran bir karışımdır...

Çemen Otu Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Tüketilir?

Çemen Otu Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Tüketilir?

Çemen otu; alternatif tıpta kullanılan ve daha çok Hint yemeklerinde kullanılan bir bitki çeşididir...

Korse Takmak Ne İşe Yarar? Yağ Yakar mı?

Korse Takmak Ne İşe Yarar? Yağ Yakar mı?

Korse; bazı sağlık sorunlarının giderilmesinde tercih edilmesinin yanı sıra, günümüzde en çok kadınların zayıf gözükmek için kullandıkları esnek iç giysisidir...

Ani Bebek Ölümü Sendromu Nedir? Nedenleri Nelerdir? Ne Zaman Görülür?

Ani Bebek Ölümü Sendromu Nedir? Nedenleri Nelerdir? Ne Zaman Görülür?

Ani bebek ölümü sendromu; herhangi bir sağlık problemi olmayan bebeklerin bilinmeyen sebeplerden ötürü yaşamını yitirmesidir...

Brüksel Lahanası Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Nasıl Yenmeli?

Brüksel Lahanası Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Nasıl Yenmeli?

Brüksel lahanası; C vitamini, lif ve antioksidan açısından zengin olan bir sebzedir...

Saç Neden Beyazlar? Nasıl Önlenir? Ne Yapmalıyım?

Saç Neden Beyazlar? Nasıl Önlenir? Ne Yapmalıyım?

Saç beyazlaması, hem ileri yaşlarda hem de genç yaşlarda görülen bir durumdur...

Kuyruk Yağı Faydaları Nelerdir? Nasıl Eritilir? Nasıl Kullanılır?

Kuyruk Yağı Faydaları Nelerdir? Nasıl Eritilir? Nasıl Kullanılır?

Hayvansal yağlar arasında en fazla kullanılan yağ olarak belirtilen kuyruk yağı, hayvanların kuyruk kısımların ve et aralarında yer alan bir yağdır...

Akdeniz Anemisi Nedir? Belirtileri Nelerdir? Taşıyıcısı Nasıl Beslenmeli?

Akdeniz Anemisi Nedir? Belirtileri Nelerdir? Taşıyıcısı Nasıl Beslenmeli?

Akdeniz anemisi; kandaki kırmızı rengin oluşmasını sağlayan hemoglobin maddesinin beta-globin zincirlerinin sentezinde genetik eksiklik şeklinde oluşması sonucunda meydana gelen, beta talasemi genin geçişi ile kalıtsal olarak meydana gelen bir rahatsızlık çeşididir...

Tarçınlı Süt ile Zayıflama! Zayıflayanların Yorumları

Tarçınlı Süt ile Zayıflama! Zayıflayanların Yorumları

Tarçınlı süt, vücutta doğal zayıflama etkisi yaratarak sağlıklı şekilde kilo vermeye yardımcı olan bir içecektir...

Dismorfofobi Nedir? Olanlar ve Tedavisi

Dismorfofobi Nedir? Olanlar ve Tedavisi

“Dismorfofobi” kelimesinin Türkçe karşılığı ayna hastalığıdır...