yeniloji.com
Zayıflama

Kabak Detoksu Zayıflatır mı? Kabak Detoksu Diyeti Nasıl Yapılır?

Henüz yorum yazılmadı
Kabak Detoksu Zayıflatır mı? Kabak Detoksu Diyeti Nasıl Yapılır?
Yeniloji 2397 görüntüleme

Kilolarından çok kısa bir süre içerisinde kurtulmak isteyen kişiler kabak detoksu ile birlikte bunu gerçekleştirebilmektedir.

Kabak Detoksu Nedir? Ne İşe Yarar?

İnsanların gün içerisinde aldıkları besinler sebebiyle vücutlarına çok sayıda madde girmektedir. Vitaminler, mineraller, proteinler ve bu tarz maddeler vücut için fayda gösteriyor olsa da vücuda zarar veren çok sayıda madde de vücuda giriş yapmaktadır.

Detoks olarak isimlendirilen işlem, vücudun bu zararlı maddelerden kurtulması anlamına gelirken kabak detoksu tabiri de bunu kabak tüketimi ile gerçekleştirme işlemi ile ortaya çıkmıştır. Kişiler, belirlenen süre zarfında kabak tüketimine ağırlık verirken vücutlarında zararlı maddelerin birikimine sebep olacak tüm gıdaları tüketmeyi bırakacaklardır. Bu şekilde vücut için çok faydalı olması amaçlanmaktadır.

Kabak Detoksu Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Bu detoksu uygulamayı düşünen kişiler, zararlı maddelerden vücutlarını kurtarırken fazla kilolarını da atmak istemektedir. Bunun için hem diyet hem de bir detoks olarak bu yöntem uygulanabilmektedir. Kabak, sebzeler arasında kalori değeri en düşük olanlardan birisidir. Bu sebeple de yüksek miktarda tüketiminde dahi insanlar kilolarından kurtulmayı başarabilmektedir. Yüksek miktarda tüketildiğinde dahi alınan kalori çok yüksek olmazken mineral ve vitamin deposu olduğu için vücudu en iyi şekilde beslemektedir. Bu sebeple de kabak detoksu ile birlikte kilo vermek mümkün olmaktadır. Bu detoksu harfiyen yerine getiren kişiler, sonrasında kilo almamak için de çaba sarf etmek zorundadır.

Kabak Detoksu Diyeti Nasıl Yapılır?

Bu diyet yalnızca 3 gün boyunca uygulanan bir diyettir. 3 günlük süreç içerisinde kişilerin 5 kiloya kadar fazla kilolarından kurtulmaları amaçlanmaktadır. İnsanların vücut yapısına göre verilen kilolarda değişiklikler olabilmektedir. Bu diyetin uygulamasında günde 4 öğün gıda tüketimi söz konusu olur. Sabah kahvaltı ile güne başlanırken 2 adet haşlanmış yumurta, 1 dilim beyaz peynir ve maydanoz tüketimi öngörülmektedir. Öğlen saati geldiğinde ise kişilerin kabak detoksu için hazırladıkları karışımı tüketmeleri gerekmektedir. İkindi saatinde 2 adet orta boyda meyve tüketen kişiler akşam saatinde de hazırlanan kabak detoksu karışımı tüketerek diyeti uygulayabilirler.

Kabak Detoksunun Tarifi Nedir? Nasıl Hazırlanır?

Detoks sürecinde kullanılan kabak içeren karışım için 2 orta boyda kabak, 2 yemek kaşığı kadar ince kesilmiş dereotu, 2 yemek kaşığı yağsız yoğurt, 2 adet ceviz ve baharatlara ihtiyaç duyulmaktadır. 2 orta boy kabağı rendelemeye başlayan kişilerin kabuklarını da kullanması gereklidir. Kabukları soyulmadan rendelenen kabak, 5 dakika kadar tavada yağsız bir şekilde kavrulur. Soğuduktan sonra üzerine diğer tüm malzemeler katılarak karışım elde edilmiş olacaktır. Öğlen ve akşam yemeklerinde bu karışımın tüketilmesi ve buna ek olarak herhangi bir gıdanın tüketilmemesi gerekmektedir.

3 gün gibi kısa bir sürede uygulanan kabak detoksu ile birlikte fazla kilolarından kurtulan kişiler birçok zararlı maddeyi de vücutlarından atmış olacaklardır.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Dang Humması Nedir? Dengue Fever Nasıl bulaşır? Belirtileri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir?

Dang Humması Nedir? Dengue Fever Nasıl bulaşır? Belirtileri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir?

Dang humması; sivrisinek ısırması ile bulaşan, Malezya'da son 4 ay içerisinde birçok can alan, hafif ateş ile belirt gösteren ve ölümcül sonuçlar meydana getirebilen bir virüstür...

Asemptomatik Corona Nedir? Bulaşır mı? Nasıl Anlaşılır?

Asemptomatik Corona Nedir? Bulaşır mı? Nasıl Anlaşılır?

Asemptomatik corona; herhangi bir şekilde belirti vermeden virüsün bulaşması anlamına gelen ve kişide normal belirtilerin hiçbirinin görülmemesi şeklinde seyreden, subklinik olarak da adlandırılan bir durumdur...

Kudret Narı Yağı Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır? Kullanımı ve Kullananların Yorumları

Kudret Narı Yağı Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır? Kullanımı ve Kullananların Yorumları

Çok eski zamanlardan bu yana kullanılan kudret narı yağı; alternatif tıpta sıklıkla tercih edilen, kudret narı meyvesinden elde edilen, vitamini mineral ve lif bakımından son derece zengin olan bitkisel bir yağdır...

Beyaz Çay Nasıl Yapılır? Zayıflatır mı?

Beyaz Çay Nasıl Yapılır? Zayıflatır mı?

Beyaz çay, siyah çay ve yeşil çay ile aynı bitkinin (Camellia Sinensis) yapraklarından elde edilen bir çay türüdür...