yeniloji.com
Bakım

Kolajen Maskesi Ne İşe Yarar? Tarifi Nedir? Kullananlar ve Yorumlar

Henüz yorum yazılmadı
Kolajen Maskesi Ne İşe Yarar? Tarifi Nedir? Kullananlar ve Yorumlar
Yeniloji 42 görüntüleme

Kolajen maskesi; cilt elastikiyetini kazandırılmasına yardımcı olan, cildin kolajen ihtiyacını karşılayarak kırışıklık problemlerinin giderilmesini ve daha canlı daha genç bir görünümün oluşturulmasını sağlayan bir bakım yöntemidir. Yaşlanmayı durdurmak istiyorsanız sizler de bu maskenin faydalarından ve tarifinden yararlanabilirsiniz.

Kolajen Maskesi Ne İşe Yarar?

Cilt dokularına esneklik sağlayan ve yaşlanmayı durduran kolajen maskesi, cilt yüzeyinde yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen kırışıklıkların giderilmesini sağlayan bir bakım yöntemidir. Kolajen bir tür proteindir. Görevi ise dokulara esneklik veren eklemleri ve tendomları birbirine bağlayarak kemiklerin ve dokuların bir arada bütün olarak durmasını sağlamaktır. Kolajen asıl olarak vücudun ürettiği bir proteindir. Fakat yaşın ilerlemesine bağlı olarak zaman içerisinde bu azalma göstermektedir. Bunun sonucunda leke oluşumu ve kırışıklık meydana gelmektedir. Kolajen maskesi ile cildin yenilenmesini, kırışıklığın giderilmesini ve daha genç bir görünümün elde edilmesini sağlar.

Kolajen maskesi, cilt bariyerinin yenilenmesini, hücrelerin onarılmasını ve beraberinde cildin tazelenmesini sağlayan bir baktım yöntemidir.

Yaşın ilerlemesine bağlı olarak vücut kolajen üretmeyi azalttığı zaman birtakım desteklerin sağlanması gerekmektedir. Yiyecek ve içecekler ile bunu sağlamak mümkünken aynı zamanda doğrudan maske ile de gerçekleştirilebilmektedir. Kolajen maskesi ile cilt dokularında sıkılaşma meydana getirebilirsiniz. Ciltteki sarkma problemlerinin giderilmesi sağlanırken aynı zamanda cilt yapısının daha taze ve canlı olmasına etki etmektedir.

Kolajen Maskesi Faydaları Nelerdir?

Cildin gençleşmesine ve yenilenmesine yardımcı olan kolajen maskesinin faydalarına baktığımızda selülit, çatlak ve kırışıklıkların giderilmesi konusunda etkili olduğunu belirtebiliriz. Yaşlanma ile birlikte kolajen üretimi azalan cildin tekrardan kolajen üretmesini sağlar ve bu etki ile birlikte gençleşme meydana getirir. Hücrelerin onarılmasını ve yenilenmesini sağlayan bu doğal içerikli maske aynı zamanda nem dengesi sağlamaktadır. Kuruluk gibi etkileri gidererek cildin dengeli bir şekilde nemlenmesini sağlamaktadır.

Cilt bakımı özellikle belli bir yaştan sonra daha da önem kazanmaktadır. Kolajen maskesi uygulanan maskeler arasında en etkili ve faydalı olanlar arasında yer almaktadır. Sadece maske olarak değil yiyecek ve içecek tüketimi ile de bunu sağlayabilirsiniz. Fakat yüzünüzde kırışıklık ya da vücudunuzda çatlak, selülit varsa maske olarak kullanmak daha faydalı olmaktadır.

Kolajen Maskesi Tarifi Nedir?

Yaşlanma belirtilerini gidermek amacı ile evde kolajen maske yapımı sağlayabilirsiniz. Oldukça basit olan bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler 1 çay bardağı miktarında keten tohumu, 2 su bardağı kadar demlenmiş yeşil çay ve 1 çay bardağı kadar keten tohumudur. Tohumları bir kaba boşaltıp ardından üzerine yeşil çayı ekleyiniz ve kaynatınız. Kaynadıktan sonra karışımı süzerek başka bir kaba koyunuz. Bu sırada gazlı bezden yüzünüze uygun bir bez ayarlayınız. Sonrasında bu bezi karışımın suyun güzelce ıslatıp yüzünüze yerleştiriniz. Yaklaşık olarak 30 dakika bekleyiniz. Sonrasında ılık su ile güzelce yıkayınız. Cildinize uygun bir krem ile nemlendirip dinlenmeye bırakınız.

Kolajen Maskesi Kullananlar ve Yorumlar

Evde kolayca hazırlanabilen kolajen maskeleri hazır olarak da satılabilmektedir. Kolajen maskesi yorumlarına baktığımızda kullanan kişilerin oldukça memnun kaldığını görmekteyiz. Sizler yaşlanma belirtilerini gidermek, cildinizin taze, canlı ve parlak görünmesini sağlamak için bu doğal içerikli maskeyi kullanabilirsiniz.

İsim veya Nick: Yorum ve Görüşleriniz: Puan Ver:
Yorumlar ( 0 yorum )
Henüz yorum yapılmamış! İlk siz yorum yazın...
Önerilen Yazılar
Korse Çeşitleri, Faydaları ve Özellikleri

Korse Çeşitleri, Faydaları ve Özellikleri

Korse; hem kadınların hem de erkeklerin ideal vücut ölçülerine kavuşmak, fazlalıkları gizlemek ve aynı zamanda bazı sağlık sorunlarından kurtulmak için tercih edilen, esnek kumaşlardan elde edilen bir iç giysi modelidir...

Rambutan Meyvesi Nedir? Nerede Yetişir? Faydaları Nelerdir?

Rambutan Meyvesi Nedir? Nerede Yetişir? Faydaları Nelerdir?

Rambutan meyvesi; dışı saçaklı içi yumurta gibi olan, vücuda enerji veren ve aynı zamanda kilo vermeyi kolaylaştıran, demir bakımından zengin, antidiyabetik özelliği bulunan bir meyvedir...

Ani Bebek Ölümü Sendromu Nedir? Nedenleri Nelerdir? Ne Zaman Görülür?

Ani Bebek Ölümü Sendromu Nedir? Nedenleri Nelerdir? Ne Zaman Görülür?

Ani bebek ölümü sendromu; herhangi bir sağlık problemi olmayan bebeklerin bilinmeyen sebeplerden ötürü yaşamını yitirmesidir...

Hamile Korsesi Nedir? Zararlı mı? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Hamile Korsesi Nedir? Zararlı mı? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Hamilelik yaşayan kadınlar, karın ve bel bölgelerinde ciddi ağrılar hissedebilirken bu ağrıların minimum düzeye indirilebilmesi için hamile korsesi kullanılmaktadır...